Yardım Xiaomi Redmi 4x Root Sonrası Açılmama Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

askadisko

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi Redmi 4x
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Sistem yüklü değil
Telefon Modeli
Xiaomi Redmi4x
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar bugün cihazıma rom atayım dedim videolara baktım android 9 pie yükleme videoları vardı.
Öncelikle bootloader kilidini hallettim. Daha sonra youtube videolarından faydalanarak twrp yükledim ve aslında iş burada patlak vermeye başladı
super su yu flashladıktan sonra sistem tekrar açılmadı mi logosunda kaldı bekledim bir 15 20 dakika malesef açılmadı root atamadım.
Üstelik sistem de açılmıyordu twrpye de giremiyordum tekrar fastboot moda alıp twrp yi yükledim bu sefer cihazı formatlamayı denedim ancak çeşitli hatalar verdi vs.
En son başka bir videodan twrp linki buldum onu indirdim tekrar super su yüklemeyi denedim bunda da cihaz mi logosundan ileri gidemedi.

Formatlamayı denedim bu twrp formatta hata vermiyordu sistem hafızasını görüyordu yani şuan cihazım rootsuz bootloader kilidi açık fastboota girebiliyorum
ve içinde sistem yok global rom yüklemeyi denediğimde mi tool bana usb hata ayıklamayı aç dedi fakat cihazımda sistem yok ne yapabilirim ?

Sadece amacım
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
bu videodaki gibi rom atıp yoluma bakmaktı daha önce hiç xiaomi cihaza root yada room gibi işlemler yapmadım.

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
ben hic android pie rom kurmadim hala oreo tam stabil deyilken pie hic bulasmadim ve root atmak icinse magisk kullanmanizi oneririm supersu esgide kaldi artik size tavsiyem yeniden fastboot rom pc kurmak twrp yeniden yazmak ve romu ter temiz kurmak once romu kurun acilsin sonra magsik tiz olani flaslayin bence problemsiz olur umarim yardimi olmacakdir

Oyla:

JohnSmith96

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mido
Konular
10
Hocam cihaziniza uyumlu pixel experience romunu indirip sd karta veya telefonu pc'ye bağlayıp pc uzerinden telefon hafizasina atin, ardindan romu kurun ve magiski yukleyip rootlayin. Magisk 17.3 veya üzeri olsun...

Oyla:

askadisko

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi Redmi 4x
Konular
1
aynen kuramıyorum image dosyasını seçip flash diyorum işlem hemen hallolmuş gibi gösteriyor dosya işlendiğini sanmıyorum rom felan atarken anında succescfully diyor yani atmıyor gibi ama başarılı diyip açılmıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam cihaziniza uyumlu pixel experience romunu indirip sd karta veya telefonu pc'ye bağlayıp pc uzerinden telefon hafizasina atin, ardindan romu kurun ve magiski yukleyip rootlayin. Magisk 17.3 veya üzeri olsun...

cihazım rootlu değil rootlayamadığım için başına bunlar geldi root olmadan experience kurabilir miyim gerçi official yazıyordu ama tamamen çıkılmaz bir yola girmesin diyorum

artı olarak twrp ye daha sonra giremiyorum ilk yüklediğim zaman girebiliyorum reboot dediğim zaman bidaha twrp ye girmiyor

Oyla:

Mmseg

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Aynen böyle yapın

Oyla:

askadisko

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi Redmi 4x
Konular
1
Zipli dosyayı twrp ile yüklemeye çalıştığımda veya formatlamaya çalıştığımda hatalar alıyorum örneğin Experience romunu yüklerken aldığım hata
Updater process ended with ERROR:7 Error installing zip file '/external_sd/PixelExperience_santoni-9.0-OFFİCİAL.zip'
Bölüm ayırntıları güncelleniyor..
'/system\' bağlanamıyor (invalid argument)

Sistemin belleğine ulaşamıyor sanırım ne yapmam gerek ?

bu video sanırım ilacim oldu

Herkese çok teşekkür ederim sorun çözüldü arkadaşlar twrp deki hatalardan kurtuldum ve eklemek isterim ben twrp ye giremiyorum sanıyordum ancak tuş kombinasyonunu bilmiyormuşum ses açma +kısma + güç şeklinde olacakmış ek bilgi olarak dursun sonra bakacak olan arkadaşlar için altın değerinde bir bilgi bence.

Son düzenleme:
Oyla:

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Zipli dosyayı twrp ile yüklemeye çalıştığımda veya formatlamaya çalıştığımda hatalar alıyorum örneğin Experience romunu yüklerken aldığım hata
Updater process ended with ERROR:7 Error installing zip file '/external_sd/PixelExperience_santoni-9.0-OFFİCİAL.zip'
Bölüm ayırntıları güncelleniyor..
'/system\' bağlanamıyor (invalid argument)

Sistemin belleğine ulaşamıyor sanırım ne yapmam gerek ?

bu video sanırım ilacim oldu

Herkese çok teşekkür ederim sorun çözüldü arkadaşlar twrp deki hatalardan kurtuldum ve eklemek isterim ben twrp ye giremiyorum sanıyordum ancak tuş kombinasyonunu bilmiyormuşum ses açma +kısma + güç şeklinde olacakmış ek bilgi olarak dursun sonra bakacak olan arkadaşlar için altın değerinde bir bilgi bence.
Hocam duzeldigine sevindim ama yine yalnisiniz var twrp recovery girmek için ve yahut oficall recovery güç+ses açma yeterli vibrasyon verdikten sonra bırakın tuşları açılır kendisi

Oyla:

askadisko

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi Redmi 4x
Konular
1
Hocam duzeldigine sevindim ama yine yalnisiniz var twrp recovery girmek için ve yahut oficall recovery güç+ses açma yeterli vibrasyon verdikten sonra bırakın tuşları açılır kendisi
Ben o şekilde giremedigim için bunu yazdım birçok video da da üçlü kombinasyonla giriyorlar belki de redmi4x e özel bir şeydir. Ama hatırlıyorum ki kendi orijinal recoverydeyken o ses açma ve güç tuşu yetiyordu.

Oyla:
Üst Alt