İnceleme Xiaomi Powerbank'ler için 2A Şarj Adaptörü Tanıtımı

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhaba Arkadaşlar.
Artık hemen hepimizin elinde Xiaomi'nin powerbanklerinden en az bir tanesi var. Malumumuz olduğu üzere bu powerbanklerin içinden sadece USB Kablosu çıkıyor, adaptör çıkmıyor. Bu nedenle bu powerbankleri kendi cihazlarımızın şarj adaptörleriyle şarj etmek zorunda kalıyoruz. G2 gibi 1,85mA'lik şarj adaptörü olanlar nispeten daha şanslılar. Ancak genelde 1A gibi adaptörler kullanılmakta. Bu da powerbanklerin dolması için uzun süre beklememiz manasına geliyor. Çünkü Xiaomi'nin powerbankleri 2A'e kadar şarj olabiliyorlar. Bu da demek oluyor ki 10400mAh'lik modeli 1A ile şarj edilirse yaklaşık 10 saatin üzerinde bir süre gerekirken, 2A'lik bir adaptörle şarj edersek 5-6 saat arası bir süre gerekecektir. 
Bir yıldan uzun bir süredir yurtdışından aldığım, kaliteli görünen, fiyatı 1$ ile 6-7$ arasında değişen yada Ümraniye-Kadıköy gibi yerlerden 10-15TL'ye aldığım 2A yazan hiçbir adaptör 1A'in üzerine çıkamadı. Bazıları elimde patladı (mecazi anlamda), Resimli ispatlarımla bazılarını iade edebildim, bazılarından da Refund alabildim. 
Bir arkadaşımda, Xiaomi ürünleri denince akla ilk gelen firmalardan olma yolunda hızla ilerleyen, Sanalpazar ve N11'de Semers/Global Internet isimleriyle mağazaları olan firmadan satın alınmış Samsung orjinal adaptörünü gördüm. Ölçüm yaptığımda 2A verebildiğini gördüm. Ama 35TL'lik fiyatı bana biraz yüksek gelmişti. Satınalmak için, Sanalpazar'ın anlık-günlük indirimlerini beklerken başka bir arkadaşım da Semers'in özel olarak ürettirdiği 2A'lik adaptörünü gördüm. Bu adaptörü de ölçtüğümde 2A verebildiğini gördüm. Aşağıda resimlerde zaten görülüyor. Şu anda elimde daha doğrusu işyerimde, ölçüm yapabileceğim 2A çekebilen sadece Ipad Air tabletler bulunduğu için aşağıdaki resim Ipad'in çektiği akımı gösteriyor. Powerbankler ile henüz bir test yapamadım. Çünkü halen daha hepsi full. Deşarj olmalarını beklemek gerekiyor tabiki. İlerde onları şarj ederken ki resimlerini de eklerim.

Ürüne gelecek olursak, fazla yazacak birşey yok. Ambalajı oldukça şık. Hem ambalajıyla hem de adaptörü elinize aldığınızda aldığınız his ve adaptörün ağırlığı hemen üzerinizde bir kalite hissi oluşturuyor. Paketin arkasına, adaptörün üretici firması, adresi, ithalatçı firma olan Semers'in adı ve adresi, üretim tarihi gibi bilgiler de konulmuş. Bu sayede ne olduğu, kimin ürettiği belli olmayan adaptörlerden anında ayrılıyor. 

attachment.php

Üzerinde 5V 2A değerinde 1 tane USB portu var. Kaliteli bir yazıyla Semers'in ismi yazılmış.

attachment.php
attachment.php

LG G2 telefonumu şarj etmeye başladığında 1,86A görüyoruz.

attachment.php

Ipad Air'i ise 2.02A ile şarj etmeye başlıyor.

attachment.php

Almak isteyen olursa tavsiye ederim. Şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadım. Bu arada Sanalpazarın anlık yada günlük 10TL indirimini yakalarsanız 4 TL indirimle alabilirsiniz. Malum bu indirim 50TL'ye kadar %20 olarak düşülüyor. 50TL üzerine çıkınca doğal olarak ta 10TL oluyor. Bu indirimleri yakalamak için sitenin tüm doğrulama profillerini tamamladıktan sonra ilgilendiğiniz ürünleri takibe almanız, sepetinize atıp orada tutmanız, arasıra siteye girip bu ürünleri gezmeniz yeterli.

http://www.sanalpazar.com/Semers-2-Amper-Sarj-Basligi-Ozel-Uretim__isp38597209

Evet arkadaşlar, nihayet 5000mah'lik Powerbank'i boşalttım ve adaptörü test etme imkanım oldu. Ancak durumlar oldukça karışık. Benim mantığım artık iflas etmiş durumda. Eğer buna bir açıklama yapabilecek arkadaş varsa çok sevineceğim. Nedir bu karışık durumlar dilim döndüğünce açıklamaya çalışayım.
Elimde 2 tane adaptör var. Birisi 1.8A'lik LG G2'nin orjinal adaptörü, diğeri Semers'in 2A'lik adaptörü.
Elimde 2 tane şarj edilecek cihaz var. Birisi Xiaomi 5000mAh Powerbank, diğeri Ipad Mini2.

1- LG Adaptör ile Ipad'i şarj ederken 1A civarı bir akım çekiliyor. Ama aynı Ipad Semers'in adaptörü ile 1.8 küsur A akım çekiyor. Zaman zaman 2A'e kadar da çıkıyor.

2- Yine LG'nin adaptörü Xiaomi Powerbank'i şarj ederken 1,8A civarı akım veriyor. Ama aynı Powerbank Semers'in adaptöründen 1A civarında akım çekiyor.

LG G2 telefonda her iki adaptör de sorunsuz olarak 1,8A civarı akım verebiliyor.
Hadi bakalım çıkın işin içinden çıkabiliyorsanız. :D

LG'nin adaptörü diğer tüm cihazlarda 1,8A'e kadar çıkabilirken niçin Ipad Mini2'de 1A'i geçemiyor? Yine Semers'in adaptörü diğer cihazlarda 2A'lere kadar akım verebiliyorken 5000mAh'lik powerbank'te niçin 1A'de kalıyor?

Üstteki 2 resim Semers'in adaptörü ile solda powerbank'i (0,99A), sağda Ipad'i (1,84A) şarj ederken,
Alttaki 2 resim LG'nin adaptörü ile solda powerbank'i (1,85A), sağda Ipad'i (0,94A) şarj ederken

attachment.php

lyldz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Lütfi
Cihazım
RN 3 Pro
Konular
8
Cep telefonlari icin de ideal mi bu cihaz hocam?hali hazirda miui icin gonderilen sarz cihazi da sanirim 2a lik

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
lyldz' Alıntı:
Cep telefonlari icin de ideal mi bu cihaz hocam?hali hazirda miui icin gonderilen sarz cihazi da sanirim 2a lik

LG'nin G2 adaptörünü oldukça kaliteli buluyorum. Ama hemen her cihazımı bununla şarj ederken oldukça yıpratıyorum. Tüm korkum, bir gün elimde kalacak :D 
Bu yüzden o biraz dinlensin diye bunu aldım. Artık hem Nexus7 tabletimi hem de G2'yi Semers ile şarj ediyorum. Tablet, ortalama 900mA ile 1,2A arası bir akım çekiyor zaten. Bunda hiç ısınmıyor bile. G2'yi doldururken hafif bir ısınma hissediliyor tabi. Ama kendi orjinal adaptörünün daha fazla ısındığını belirtmeliyim. Büyük ihtimalle powerbankleri şarj ederken de bu Semers ısınacak. :D 

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Benim de elimde 2 tane sözde 2A'lık sarj aleti kaldı :D 3 tanesinden de refund aldım. Uzun zamandır aklımdaydı müsit bir zamanda ben de bir tane alayım. Paylaşım için teşekkürler hocam :)

sismo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yücel
Cihazım
Redmi Note3g
Konular
1
Ben de yakın zamanda xiaomi powerbank alacağım, hem redmi note telefonumu hemde power bankı şarj etmek için iyi bir fikir... ben de alacağım.

BLACKMAN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
MI4 FDD-LTE
Konular
5
Bende oto çakmak girişine uygun gerçek 2A veya 3A lik bi ürün arıyorum tavsiye edebileceğiniz marka veya satıcı varmı ?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
BLACKMAN' Alıntı:
Bende oto çakmak girişine uygun gerçek 2A veya 3A lik bi ürün arıyorum tavsiye edebileceğiniz marka veya satıcı varmı ?

Aracım olmadığı için hiç gözüme çarpmadı.

hknarik

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Konular
7
Semers'ten siparişini bugun verdim hem sarj aleti hemde 10400mAh+kilif hediyeli powerbank bekleyip görecez nedir ne değildir

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
bu şarj adaptör konusu da ayrı bir sorun günümüzde
kadıköy de aldım güya 2A adı ile
hemde pasajın girşindeki soldaki o malum firmadan aldım. herkesin beğendiği ve güvenilir firma... imiş....
ama adaptör girişi bile temas sorunu olması ayrı bir sorun
doldurma süresi ayrı bir sorun
2 tane farklı versiyon redrice ile asus tablet de denedim
artık denemeyi bırak kenara attım. 5 saat den fazla sürüyor. ondan da emin olamıyorsun

redrice ımı 2. el olarak aldım ve beraberinde kendi adaptörü ve kutusu ile
abicim 2 saat sürmüyor vede sorunsuz. artık tabletimi de onla şarj ediyorum. asus un kendi adaptöründen de hızlı ve sorunsuz

semers ın fotoğraflarına göre ürün sorunsuz gözüküyor
herkese uzun ve sorusuz bataryalar dileği ile

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Cihazımla gelen MDY-03-EC molelini kullanıyorum. 5V=2A çıkış değeri var. Ankara Konya sokaktandan 2 TL'ye de çevirici aldım, sorunsuz kullanıyorum. İşyerinde kullandığım samsung şarj aletlerine nazaran çok daha hızlı. xiaomiworld.com sitesinde data kablosu ile birlikte 19 dolar fiyatı var  :)

Üst Alt