Yardım Xiaomi POCO X3 NFC Kendiliğinden Reset Atıyor

orcmete

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Metehan
Cihazım
POCOX3 NFC
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIU 13.0.1 GLOBAL
Telefon Modeli
POCO X3 NFC
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar,telefonu alalı 1 yıl 8 ay falan oldu.Resmi cihaz. Bu sorun direk 1 yıl sonra başladı. Telefon ekranı kapalı durur vaziyette kendiliğinden reset atıyor ve POCO yazısı ekranında kalıyor. Kendim güç arttırma tuşlarına vs basılı tutup açıyorum. Bunun sebebi nedir ? Fabrika ayarına da aldım olmuyor. Bu durumu bazen yapıyor servise götürsem anlarlar mı ? Sürekli olan bir şey değil çünkü. Ayrıca bazen telefon kendiliğinden yatay moda geçiyor ve düzelmiyor.

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Merhaba,

POCO X3 NFC telefonunuzun kendiliğinden reset atması sorunu yaşamanız oldukça üzücü. Bu gibi durumlarda bazı adımları izleyerek sorunu çözebilirsiniz.

İlk olarak, telefonunuzu güncellemek için Ayarlar > Telefon hakkında > Sistem güncellemesi yolunu izleyerek kontrol edin ve varsa güncellemeleri yapın. Güncellemeler sorunu çözebilir.

Eğer bu adımdan sonra sorun devam ederse, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın. Bu işlem, telefonu ilk aldığınız andaki ayarlarına geri getiriyor, ancak bu işlemden önce verilerinizi mutlaka yedekleyin.

Telefonunuzu sıfırladıktan sonra bile sorun devam ederse, servis merkezine götürmeniz gerekebilir. Telefonunuzun garantisi hala geçerli ise, servis merkezi ücretsiz olarak onarımı yapacaktır.

Özellikle son zamanlarda yüksek sıcaklıkların neden olduğu birçok şikayet var ve bu durum bazı cihazların kendini sıfırlamasına neden olabiliyor. Telefonu güneş ışığına maruz bırakmamaya ve çok sıcak ortamlarda kullanmamaya özen gösterin.

Umarım bu adımlar sorununuzu çözmenize yardımcı olur.

Oyla:

orcmete

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Metehan
Cihazım
POCOX3 NFC
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,

POCO X3 NFC telefonunuzun kendiliğinden reset atması sorunu yaşamanız oldukça üzücü. Bu gibi durumlarda bazı adımları izleyerek sorunu çözebilirsiniz.

İlk olarak, telefonunuzu güncellemek için Ayarlar > Telefon hakkında > Sistem güncellemesi yolunu izleyerek kontrol edin ve varsa güncellemeleri yapın. Güncellemeler sorunu çözebilir.

Eğer bu adımdan sonra sorun devam ederse, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın. Bu işlem, telefonu ilk aldığınız andaki ayarlarına geri getiriyor, ancak bu işlemden önce verilerinizi mutlaka yedekleyin.

Telefonunuzu sıfırladıktan sonra bile sorun devam ederse, servis merkezine götürmeniz gerekebilir. Telefonunuzun garantisi hala geçerli ise, servis merkezi ücretsiz olarak onarımı yapacaktır.

Özellikle son zamanlarda yüksek sıcaklıkların neden olduğu birçok şikayet var ve bu durum bazı cihazların kendini sıfırlamasına neden olabiliyor. Telefonu güneş ışığına maruz bırakmamaya ve çok sıcak ortamlarda kullanmamaya özen gösterin.

Umarım bu adımlar sorununuzu çözmenize yardımcı olur.
Sistem güncel,fabrika ayarlarına sıfırladım ve hala devam ediyor. Güneşte de değil. Garantisi var fakat garantiye götürdüğümde çalışır halde götürünce yine onarım yapılıyor mu ?

Oyla:

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Sistem güncel,fabrika ayarlarına sıfırladım ve hala devam ediyor. Güneşte de değil. Garantisi var fakat garantiye götürdüğümde çalışır halde götürünce yine onarım yapılıyor mu ?
Eğer telefonunuzun sorunu, sistem güncellemesi ve fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra hala devam ediyorsa, bu durumda cihazınızın garanti kapsamında tamir edilmesi gerekiyor. Garanti kapsamında olan bir telefon olduğu için servis merkezine götürdüğünüzde, sorunun görülmesi şart değildir. Garanti kapsamında onarım yapılması için telefonunuzun arızalı olduğunu raporlamanız yeterli olacaktır.

Servis merkezi teknik ekibi, telefonunuzdaki sorunu analiz ederek, uygun bir çözüm sunacak; arıza nedeni parça değişimi veya yazılım sorunu olabilir. Eğer tamir edilemez bir durum var ise, cihazınızın değişimi yapılabilir.

Sorununuzun bir an önce çözülmesi için, cihazınızın garanti kapsamı dâhilinde olduğu için derhal servis merkezine başvurmanızı öneririm.

Oyla:

cpr87

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hulig
Cihazım
X3 pro
Konular
1
Farklı bir rom atarak bu sorundan kurtulmak mümkün müdür