İnceleme Xiaomi Piston 3 Kulaklık Kutu Acilisi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Xiaomi Piston 3 Kulaklık Kutu Açılışı

attachment.php

Bir arkadaşım Sanalpazar üzerinden Semers'ten Xiaomi'nin yeni kulaklığı Piston 3'ü satın almıştı.

75TL etiketi olan kulaklığı 10TL cüzdan indirimi ile 65TL'ye satın almıştı. Kulaklık dün eline ulaştı ve bu videoyu hazırladım.

Bugün 3 farklı kulaklık ile 3 kişi bir test yaptık. Elimizdekiler:

Iphone 6 (müzikleri bununla çaldık)
Iphone 6 Orjinal kulaklığı
Piston 2
Piston 3

3-4 metre mesafeden her 3 kulaklık ta dışarıda dururken yani kulağa takılı değilken duyulabiliyor. Boştayken en fazla dışarıya sesi veren kulaklık Iphone 6 kulaklığıyken, Piston 3 en az sesi veren kulaklık oldu.

Kulaklık kulağa takıldığında ise Iphone 6 kulaklığı en az dışarıya ses veren kulaklık oldu. Piston 2 ve 3 hemen hemen aynı kaldılar.

Ses kalitesi olarak özellikle de bas seslerin kalitesinde her üçümüzün de ortak görüşü şöyle oldu:
1. Piston 2
2. Iphone 6
3. Piston 3

Ancak Piston 3'ün sıralamada en sona yerleşmesi kötü olduğu manasına gelmiyor tabiki.

Tasarım ve Konfor'da her üçümüzün ortak görüşüyle Piston 3 1. olurken 2 kişi Piston 2'yi 2. yaptı, bir kişi de Iphone 6 kulaklığını 2. yaptı. Piston 3'ün ergonomik olması, kulakta çok rahat durması, rahatsızlık vermemesi her üçümüzün kararında da kendisini 1. yapmaya yetti.

Ben Piston 2'nin basları daha iyi olduğu halde Piston 3'ü tercih ederdim. Çünkü aralarında çok büyük bir fark yok ancak Piston 3'ün konforu Piston 2'den çok çok iyi düzeyde.

Bu arada arkadaşlar BKM Express 31 Mayıs'a kadar 50 TL'ye 20 TL iade ediyor. İlk 15 bin kişinin yararlanacağı bu kampanyaya göre, katılan işyerlerinden Mobil site yada uygulamaları üzerinden yapacağınız 50 TL ve üzeri alışverişte 20 TL'yi geri iade ediyor.

İşyerleri arasında N11 de var ve Semers'ten bu kulaklığı 79 TL yerine 59 TL'ye alabileceksiniz. Ayrıca N11'in mobil uygulaması ekstradan 5 TL daha indirim veriyor, geldi 54 TL'ye. Eh bundan da daha ucuza alabilecek biri varsa söylesin. :D

Link:

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Piston 2 ile karşılaştırma resimleri

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Kulaklığın uzunlukları hemen hemen aynı. Mikrofon ve Kontrol tuşlarının olduğu bölüm Piston 2'de biraz daha aşağıda. Piston 3'te sağ kulaklık kablosuna oturtulmuş.
attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

emrebegen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
mi5 pro
Konular
19
Ses kalitesi karsilastirmasi nasil? 3 almalimiyiz, 2 var elimde??

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
23
Teşekkürler hocam. Ses lkalitesi nasil? Ben biri almak istiyorumda ama hangisi hem ses hemde kalita bakimindan sizce daha üstündür. Elinizde her ikisi bulunduğuna göre farkı anlata bilirsiniz.

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25
daha şık olmuş bence kumanda tuşlarının daha yukarıda olması çok mantıklı olmuş, ellerinize sağlık hocam

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam elinize sağlık yine harika olmuş ama ne zaman sizin inceleme videolarınızdan birini izlesem mi tonu çalınca telefon çaldı sanıp önce bir videoyu durduruyorum :D 

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşlar kulaklık benim değil. Ben deneme fırsatı bulamadım henüz. Bana anlattıklarını yazacak olursam dikkatimizi çeken ana hususlar şunlar:

Piston 3 kulakta çok daha rahat duruyormuş.
Standart mp3'lerle denedi, bir fark görmediğini söyledi. Başka bir arkadaşımızda yüksek kalite müzik dosyaları varmış, yarın unutmaz ise getirecek, onlarla denenecek.
Piston 2, yüksek seste kulak dışındayken piston 3'ten daha fazla dışarıya ses veriyor. Ama kulaktayken de piston 2'nin dışarıya verdiği ses azalıyor ve piston 3 ile hemen hemen aynı seviyeye iniyor.
Kumanda tuşları ve dolayısıyla mikrofonun ağıza yakın bir yerde konumlanması çok güzel olmuş. En çok sevdiği nokta bu oldu.
Estetik olarak her ikisi de çok iyi.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Üst Alt