Yardım Xiaomi Penguen Logoda kaldı

Enes6767

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco x3 pro
Konular
10
Merhabalar sorunumu kısa kısa anlatmak istiyorum kafama takılan konular var. severek kullandığım redmi 4x 32 gb telefonumda son 1 senedir depolama alana kalmadı sorunu yasıyordum hatta bazen fazla resımler vıdeolardan olsa gerek galerımdeki resımler kaybolup yavaş yavaş tekrar geri geliyordu.. dün bir resım cektım galerimdeki resımler tekrar gitti 5000 tanesı geldi fakat whatsapp imagesdekiler maalefes o kadar beklememe ragmen gelmedi 1000 tanesi geldi ekran resimlerimden 700 tanesi vs geldi teli yeniden baslattım 3 4 kez sorunsuz acıldı sonra tekrar reset attım mi logosunda kaldı mi logosunda epey bekledikten sonra kapattım actım şimdi ise ekran da penguen var ve tel maalesef açılmıyor. acıkcası moralım cok bozuk onca hatıra resımlerım gitsin istemiyorum yılların resimleri var içinde...3 4 saattir araştırma yapıyorum bunu buldum
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
telefonumun içindeki resimlerim notlarım silinmeden kurtarabilme şansım varmı servisine vs versem durum ne olur birisi yardımcı olursa çok sevinirim. son olarak videodakilerin hepsini yaptım fakat. IDO PENGUIN.exe 4x olanını bulamadım bu sıkıntılı durumu resimlerim vs gitmeden kurtarabilme sansım varmı. son olarak teli çok çok çok dolu olarak kullanmamdan ötürü bu sorun olmuş olabilirmi teşekkür ederim...

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Öncelikle geçmiş olsun hocam. Zor bir durum ancak keşke bu aşamaya gelmeden cihazınızı yedekleyip bu hatayla uzun süre kalmasaydınız. Aklıma pek iyi senaryolar gelmiyor maalesef.

Cihazınız fastboot moda giriyor mu? Sanırsam bunun için bir yol var Fastboot'tan dosyaları çekmenin ama emin değilim, zor diyorlardı yolu. Bir de fastboota giriyorsa TWRP kurup verilerinize erişebilirsiniz belki.

Ancak büyük bir onarım da gerekebilir. Donanımsal olabilir sorun.

Enes6767

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco x3 pro
Konular
10
Öncelikle geçmiş olsun hocam. Zor bir durum ancak keşke bu aşamaya gelmeden cihazınızı yedekleyip bu hatayla uzun süre kalmasaydınız. Aklıma pek iyi senaryolar gelmiyor maalesef.

Cihazınız fastboot moda giriyor mu? Sanırsam bunun için bir yol var Fastboot'tan dosyaları çekmenin ama emin değilim, zor diyorlardı yolu. Bir de fastboota giriyorsa TWRP kurup verilerinize erişebilirsiniz belki.

Ancak büyük bir onarım da gerekebilir. Donanımsal olabilir sorun.
fastboot maalesef girmiyor depolama alanını uzun süre azdı 550 mb bazen 450mb bu civarlarda çok kullandım bu sorunun bununla alakası olabilirmi??? birde yanılmıyorsam eğer 3 ay evvel falan telin yedeğini almıştım....galerideki resimler çok fazlaydı kaybolup yavaş yavaş geliyordu resimler hatta bu sorun ile alakalı konu açacaktım ekran görüntüleri almıştım zamanım olmamıştı.galeride görünmeyen resimler dosya yöneticisinde çıkıyordu. bu sorunu yetkili serivisi halledebilirmi hocam... videodakinin aynısını yapsam işe yaramazmı

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
fastboot maalesef girmiyor depolama alanını uzun süre azdı 550 mb bazen 450mb bu civarlarda çok kullandım bu sorunun bununla alakası olabilirmi??? birde yanılmıyorsam eğer 3 ay evvel falan telin yedeğini almıştım....galerideki resimler çok fazlaydı kaybolup yavaş yavaş geliyordu resimler hatta bu sorun ile alakalı konu açacaktım ekran görüntüleri almıştım zamanım olmamıştı.galeride görünmeyen resimler dosya yöneticisinde çıkıyordu. bu sorunu yetkili serivisi halledebilirmi hocam... videodakinin aynısını yapsam işe yaramazmı
Depolama çipi ölmüş olabilir bile hocam. Hani böyle düşünmek istemem ama cihaz da zaten eski. Videoyu izlemedim, izlesem de bir şey diyemem; başıma gelmediği için yorumum da yok. Garantili cihazsa gönderebilirsiniz garantiye ama bu hizmeti sağlayabilirler mi emin değilim maalesef. Biraz sıkıntılı bir durum.

Enes6767

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco x3 pro
Konular
10
Depolama çipi ölmüş olabilir bile hocam. Hani böyle düşünmek istemem ama cihaz da zaten eski. Videoyu izlemedim, izlesem de bir şey diyemem; başıma gelmediği için yorumum da yok. Garantili cihazsa gönderebilirsiniz garantiye ama bu hizmeti sağlayabilirler mi emin değilim maalesef. Biraz sıkıntılı bir durum.
anladım hocam videodaki gibi kablodan laptopa bağlayınca aygıt yöneticisinden qualcom diye bir aygıt görüyor bu arada. yarın bakalım dolaşıcam servis vs ne diyecekler cihaz için insallah düzeltirler.. çok dolu dolu kullanıdığım için cihaz bu hale gelmiş olabilirmi

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Depolama biriminin ömrünü kısaltmış olabilirsiniz. Bu da cihazın sonunu yaklaştırmış olabilir. Varsayım bu tabi.

Üst Alt