Yardım Xiaomi Pad 5 - MIUI 14 Güncellemesi Sonrası Şarj Sorunu

gkhnnkr91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
2
Merhaba arkadaşlar.

Xiaomi Pad 5 cihazı sahibiyim. Bir yıldır severek kullanıyordum. Android 13 ve MIUI 14 güncellemesi yaptım. Güncellemeden sonra bana 2 3 gün giden batarya yarım gün bile dayanmıyor şu an. Pil kullanım istatistiklerine baktığım zaman "Diğer Uygulamalar" başlığı altında aşırı pil tüketimi olduğunu görüyorum. Ekran görüntüsünü ekliyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yardımcı olursanız sevinirim.

gkhnnkr91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
2
Dün biraz daha araştırma yaptım. Yabancı forumlarda birinin Xiaomi telefonunda diğer uygulamaların aşırı pil tüketimi gösterdiğini ve bunun nedeninin galeri uygulaması olduğunu tespit ettiğini gördüm.
Tableti fabrika ayarlarına sıfırladım. Galeri uygulamasının tüm izinlerini kaldırdım ve google galeri uygulamasını indirdim.
Şu an diğer uygulamaların pil tüketimi yüzde 6 civarlarında. Sürekli bakıyorum. Eğer sonuç alırsam tekrar yazarım. Belki MIUI 14 güncellemesinin pil tüketmesinin nedeni budur.

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
Dün biraz daha araştırma yaptım. Yabancı forumlarda birinin Xiaomi telefonunda diğer uygulamaların aşırı pil tüketimi gösterdiğini ve bunun nedeninin galeri uygulaması olduğunu tespit ettiğini gördüm.
Tableti fabrika ayarlarına sıfırladım. Galeri uygulamasının tüm izinlerini kaldırdım ve google galeri uygulamasını indirdim.
Şu an diğer uygulamaların pil tüketimi yüzde 6 civarlarında. Sürekli bakıyorum. Eğer sonuç alırsam tekrar yazarım. Belki MIUI 14 güncellemesinin pil tüketmesinin nedeni budur.

Merhaba MiPad 5 kullanıcısıyım Miui 14 güncellemesinden sonra ben pil tüketimi konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmadım, yaşadığınız sorun ve çözüm bilgilendirmesi için teşekkürler.

gkhnnkr91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
2
Bir günlük kullanımdan sonra diğer uygulamaların pil kullanım yüzdesi 2,5'a kadar düştü. İşe yaradı. Bilgi vermek için yazıyorum.

Üst Alt