Sohbet XiaoMi Notebook Pro Almak İstiyorum Kararsız Kaldım.?

kadernaznaz

Tek yol AŞK gerisi yalan
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NeJdeT
Cihazım
Mi Mix
Konular
34
XiaoMi Notebook Pro Almak İstiyorum Kararsız Kaldım.?
Selam aslında almak istediğim ürün Pro 8 çekirdek 256 Gb i7 işlemcili bir ürün ve kesinlikle Ultra Slim ALTIN Renk
lakin Satıcılar ve İnç olayında kararsız kaldım.:(
Ürünün hafif ultra ince olmasını istiyorum 12,5" ila 13,5 inç arasında boyut farkı çok sazla değil
ve satıcılar Gearbest'te fiyatlar epey yüksek Aliexpress'te Fiyatlar daha mütevazi ama burada da teslimat ve gümrük mevzularından çekiniyorum.
Fikirlerinize yardımlarınıza ihtiyacım var.inlove~~
Link ve Model olarak yardımcı olursanız sevinirim Fiyatı genel anlamda çok mühim değil.angel~~

NOT: Noottbook'u Oyun hariç her tür işlem için kullanmak istiyorum. (Video render, Grafik vs. dahil)

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
Grafik üzerine çalışıyorsanız ince değil aksine en kalın modellere bakmak lazım bence. msi titan serisi olabilir.

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11
Render için başka cihazlara bakmalısınız.

kadernaznaz

Tek yol AŞK gerisi yalan
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NeJdeT
Cihazım
Mi Mix
Konular
34
Render için başka cihazlara bakmalısınız.
Grafik üzerine çalışıyorsanız ince değil aksine en kalın modellere bakmak lazım bence. msi titan serisi olabilir.
Dostlar yogun ve profesyol ve sürekli render ve grafik çalışmayacam ara ara Photoshop,adobe illustrato,adobe premierre,adobe after effect,adobe adıtion.hitfilm.corel video studio gibi programlar işte incelik estetik ve zerafet çok mühim özellikle Mİ Nootttbook almak istiyorum
12.5 inç çok sevimli geldi bana ama çok kararsızım.wasntme~~

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
Dostlar yogun ve profesyol ve sürekli render ve grafik çalışmayacam ara ara Photoshop,adobe illustrato,adobe premierre,adobe after effect,adobe adıtion.hitfilm.corel video studio gibi programlar işte incelik estetik ve zerafet çok mühim özellikle Mİ Nootttbook almak istiyorum

Sadece google da açsanız msi titan tavsiye edeceğim muhtemelen :) en iyisi konuyu mi notebook kullanan arkadaşlara bırakmak.

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11
İlla Xiaomi Notebook olsun, para mühim değil diyorsunuz. Bizden nasıl bir yardım istiyorsunuz onu anlamış değilim.
Gearbestten alın içiniz rahat olsun.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam evde kullandığım model bu : İş yerimde ise SSD takviyesi ile Asus x550vx kullanıyorum. Boyut ve kalınlık olarak ciddi bir fark yok ancak performans, malzeme, ekran ve ses kalitesi Mi Pro'da çok çok daha iyi. Parmak izi de son derece havalı :)

Şimdiye kadar -fiyat bağımsız olarak söylüyorum- Xiaomi bilgisayar kullanıp da keşke farklı bir marka alsaydım diyenle karşılaşmadım. Eğer bütçeniz el veriyorsa ve donanım özellikleri de ihtiyacınızı karşılayacaksa bence gözünüz kapalı alın, pişman olmazsınız.

kadernaznaz

Tek yol AŞK gerisi yalan
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NeJdeT
Cihazım
Mi Mix
Konular
34
Hocam evde kullandığım model bu : İş yerimde ise SSD takviyesi ile Asus x550vx kullanıyorum. Boyut ve kalınlık olarak ciddi bir fark yok ancak performans, malzeme, ekran ve ses kalitesi Mi Pro'da çok çok daha iyi. Parmak izi de son derece havalı :)

Şimdiye kadar -fiyat bağımsız olarak söylüyorum- Xiaomi bilgisayar kullanıp da keşke farklı bir marka alsaydım diyenle karşılaşmadım. Eğer bütçeniz el veriyorsa ve donanım özellikleri de ihtiyacınızı karşılayacaksa bence gözünüz kapalı alın, pişman olmazsınız.
Adminim verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Parası pek mühim değil lakin Noottbook'u dışarıda kullanacam arabama koyacam nereye gidersem orada kullanacam taşıma rahatlığı açısından 13.5 inç yukarısı pek düşünmüyorum. ve ALTIN RENGİ düşünüyorum Altın rengine fena zaafım var.inlove~~
LİNKİNİ VERDİĞİM ÜRÜNÜN 13.5 inç olanı Aliexpres'te var lakin ürün pahalı olunca AliExpress'te gümrük konusunda çekiniyorum. vergisini öderim ama elime sağlam geçermi.
Xiaomi Mi Hava Ultra İnce Dizüstü
- ALTıN-

ALİEXPRESS LİNKİ (Bu linktekinin ALTIN rengini burada bi yerde görmüştüm)

Birde şu ürün var

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Adminim verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Parası pek mühim değil lakin Noottbook'u dışarıda kullanacam arabama koyacam nereye gidersem orada kullanacam taşıma rahatlığı açısından 13.5 inç yukarısı pek düşünmüyorum. ve ALTIN RENGİ düşünüyorum Altın rengine fena zaafım var.inlove~~
LİNKİNİ VERDİĞİM ÜRÜNÜN 13.5 inç olanı Aliexpres'te var lakin ürün pahalı olunca AliExpress'te gümrük konusunda çekiniyorum. vergisini öderim ama elime sağlam geçermi.
Xiaomi Mi Hava Ultra İnce Dizüstü
- ALTıN-

ALİEXPRESS LİNKİ (Bu linktekinin ALTIN rengini burada bi yerde görmüştüm)

Birde şu ürün var
Hocam birebir kullanmadığım için ürün özelinde yorum yapmayayım ama genel olarak laptop kutuları çok iyi, kolay kolay zarar görmez. Ayrıca büyük ihtimalle satıcı da ek bir kutu içerisine koyacaktır. Yani Çin'den buraya gelene kadar sorun olmaz zannediyorum ama burada gümrüğe girdiğinde kutuyu açıp kontrol edeceklerdir. Ondan sonraki vergi kısmını da geçiyorum ama tekrar toplarken yeniden güzel bir paket yaparlar mı, gümrükten adresinize sağlam bir şekilde gelebilir mi emin olamadım... Daha önce gümrükte öylesine parçalanarak gelen kutularla karşılaştım ki bir şey diyemiyorum :)

Benin bilgisayarım Aramex ile gelmişti ve hiç bir sorun yaşamamıştım. DHL ile gelen bu tarz büyük gönderilerimde de ciddi sorunlar olmadı. Ancak EMS ile hep sıkıntı oldu. Dolayısıyla eğer sipariş vermeye kararlı iseniz bence önceliği aramex'e verin. Eğer Aramex seçeneği yoksa DHL seçin. EMS ile göndereceklerse de hiç almayın.

kadernaznaz

Tek yol AŞK gerisi yalan
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NeJdeT
Cihazım
Mi Mix
Konular
34
Hocam birebir kullanmadığım için ürün özelinde yorum yapmayayım ama genel olarak laptop kutuları çok iyi, kolay kolay zarar görmez. Ayrıca büyük ihtimalle satıcı da ek bir kutu içerisine koyacaktır. Yani Çin'den buraya gelene kadar sorun olmaz zannediyorum ama burada gümrüğe girdiğinde kutuyu açıp kontrol edeceklerdir. Ondan sonraki vergi kısmını da geçiyorum ama tekrar toplarken yeniden güzel bir paket yaparlar mı, gümrükten adresinize sağlam bir şekilde gelebilir mi emin olamadım... Daha önce gümrükte öylesine parçalanarak gelen kutularla karşılaştım ki bir şey diyemiyorum :)

Benin bilgisayarım Aramex ile gelmişti ve hiç bir sorun yaşamamıştım. DHL ile gelen bu tarz büyük gönderilerimde de ciddi sorunlar olmadı. Ancak EMS ile hep sıkıntı oldu. Dolayısıyla eğer sipariş vermeye kararlı iseniz bence önceliği aramex'e verin. Eğer Aramex seçeneği yoksa DHL seçin. EMS ile göndereceklerse de hiç almayın.
Çok çok teşekkür ederim adminim bencede "Aramex"

Üst Alt