Alış Xiaomi note 4 batarya / ACİL

Rapz01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Note 4
Konular
1
Merhabalar arkadaşlar
Daha önce de sorulmuş ama bir kaç gündür bataryam sorun yaşatmaya başladı yüzde 20lerde kapanıyor ve tam dolmuyor ayrıca hemen bitiyor , sanıyorum ki bataryam öldü. Fakat onun yerine alabileceğim bir batarya bulamadım. Forumdan daha önce aynı sorunu yaşamış bir arkadaş yardımcı oldu ama o da mecbur kalıp bulduğu ürünü takmak zorunda kalmış. Sizden ricam hangi ürünü almam gerekiyor ve nerden alabilirim bilen yardımcı olsun lütfen.

İnternette ve bir çok alışveriş sitesinde aşağıda ki ürün dolaşıyor Xiaomi cihazlar için ama bazı gruplarda paylaştığım da çakma bir marka olduğu söylendi bilgisi olan ?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Mtk işlemci varsa bu ürünü tavsiye ederim. Üzerindeki batarya kadar 4-6 saat ekran süresi veriyordu. Yüzde 1'e kadar düşüp öyle kapanıyor.

Rapz01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Note 4
Konular
1
Snapdragon işlemcili benim hocam , bn43 mu almam gerekiyor ? Yoksa bn41 de uyumlu olur mu ?
Mtk işlemci varsa bu ürünü tavsiye ederim. Üzerindeki batarya kadar 4-6 saat ekran süresi veriyordu. Yüzde 1'e kadar düşüp öyle kapanıyor.

Rapz01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Note 4
Konular
1
Bn 43 alman gerekiyor.
Bunda eminsiniz dimi hocam ? Kaç defadir soruyorum bn41 diyorlar snapdragon işlemcili note 4 bende ki. Ona göre yanlış almak istemiyorum.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Bunda eminsiniz dimi hocam ? Kaç defadir soruyorum bn41 diyorlar snapdragon işlemcili note 4 bende ki. Ona göre yanlış almak istemiyorum.

Sen telefonun snapdragon işlemcili olduğundan eminsen, bende kendimden eminim... drunk~~

Rapz01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Note 4
Konular
1
Sen telefonun snapdragon işlemcili olduğundan eminsen, bende kendimden eminim... drunk~~
Ben snapdragon olduğuna eminim :) yalnız tedirgin olduğum şey şu internette bn43 ler için 4x yazıyor o yüzden sordum ama sen tamam diyorsan tamamdır bn43 sipariş ediyorum eyvallah hocam.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Ben snapdragon olduğuna eminim :) yalnız tedirgin olduğum şey şu internette bn43 ler için 4x yazıyor o yüzden sordum ama sen tamam diyorsan tamamdır bn43 sipariş ediyorum eyvallah hocam.

Bende senin gibi araştırdım ancak bir Allah'ın kulu da çıkıp benim sana yol gösterdiğim gibi yol göstermedi... :-x Batarya sökme videoları izledim, satıcılarla yazıştım, yurt dışı siteleri didikledim ve MTK işlemcili Redmi Note 4 telefonuma linkini verdiğim ürünü aldım, montajını yaptırdım ve kullandım. Sonra da telefonu sattım... Alacak olursan eğer, batarya montajında, bataryanın çift taraflı bant ile zemine sabitlenmesine dikkat edin ki, telefonu eline aldığında batarya içeride gezinmesin... Bu da başıma geldi yani... :D

Neticede takdir senin. :?

Ayrıca; senin telefonun Sd işlemcili ise modeli Redmi Note 4X olur.

Rapz01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Note 4
Konular
1
Bende senin gibi araştırdım ancak bir Allah'ın kulu da çıkıp benim sana yol gösterdiğim gibi yol göstermedi... :-x Batarya sökme videoları izledim, satıcılarla yazıştım, yurt dışı siteleri didikledim ve MTK işlemcili Redmi Note 4 telefonuma linkini verdiğim ürünü aldım, montajını yaptırdım ve kullandım. Sonra da telefonu sattım... Alacak olursan eğer, batarya montajında, bataryanın çift taraflı bant ile zemine sabitlenmesine dikkat edin ki, telefonu eline aldığında batarya içeride gezinmesin... Bu da başıma geldi yani... :D

Neticede takdir senin. :?

Ayrıca; senin telefonun Sd işlemcili ise modeli Redmi Note 4X olur.
Yok tamam hocam sıkıntı yok deneyimine güveniyorum snapdragon cihaz ve redmi note 4 cihazım. Bn43 alır takarım dediğin gibi . Peki taktiğin ürün herhangi bir farklı durum yasatti mi sana ? Yani hızlı tükenme ya da uzun sürede şarj olma sorunlarını yaşadın mı ? Bazıları bu sorunlari belirtiyor da bir sorayım dedim

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Yok tamam hocam sıkıntı yok deneyimine güveniyorum snapdragon cihaz ve redmi note 4 cihazım. Bn43 alır takarım dediğin gibi . Peki taktiğin ürün herhangi bir farklı durum yasatti mi sana ? Yani hızlı tükenme ya da uzun sürede şarj olma sorunlarını yaşadın mı ? Bazıları bu sorunlari belirtiyor da bir sorayım dedim

Üzerindeki orijinal batarya nasılsa aynı şekilde çalıştı... Şarjdan çıkarınca %100'den hemen %95'lere düşüyordu, yeni aldığım batarya da aynısını yaptı, orijinal batarya normal kullanım ile 5-6 saat ekran süresi veriyordu, yeni batarya da aynı süreleri verdi. Orijinal bataryası da 2 saatte şarj oluyordu, yeni aldığımda aynı sürede şarj oldu.

Aslında; ben bataryaya boşuna para verdim. Mtk işlemcinin bu şekilde bataryayı sömüreceğine ihtimal vermeyerek üzerindeki batarya ölü galiba diye düşündüm ama değilmiş, olan benim 65 liraya oldu, hala taksitini ödüyorum... :D Mtk işlemcili Redmi Note 4'ü sattım ve tabiri caizse kurtuldum... Sd işlemcili telefonum wifi ile 11-12 saat ekran süresi veriyor... Arada bu kadar fark olmamalı ama var işte... Hangi akla hizmet o işlemciyi kullanmışlar çözemiyorum...

Üst Alt