Sohbet Xiaomi, Müzik ve Kulaklık

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Arkadaşlar,

Telefondan kulaklıkla müzik dinlemek için için iyi bir kulaklık ve kulaklığın hakkını verebilecek bir telefon arayışındayım.

Kulak içi değil kulak üstü ve kablolu kulaklıklara bakıyorum. Daha ağırlıklı olarak rock ve metal tarzında müzikler dinliyorum.

Alışveriş sitelerinde biraz karıştırarak 1more Triple Driver kulaklığına denk geldim. 800-850TL civarında bulunabiliyor. İncelemelerine bakarak bu kulaklığa şu anlık sıcak bakıyorum. Ancak detaylı bir incelemede bu kulaklık telefona bağlanacaksa amfisi yüzünden LG V30 gibi bir telefona bağlanması gerektiği hakkında bir yorumu vardır incelemeyi yapanın.

V30 ve üstü amiral gemisi bir LG iş görecektir, ancak LG'ye şu anda pek sıcak bakmıyorum. Ses özellikleri tek başına belirleyici değil.

Xiaomi telefonlar içinde bu konuda o derecede olmasa dahi iyi iş görebilecek bir telefon var mıdır? İncelemeler genelde bu tip konular atlanıyor.

Farklı kulaklıklar ve telefon önerilerine de açığım.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Hocam kulaklık konusunda tavsiyede bulunamam ancak telefonların yüksek ses sunabilmek için yonga üzerinde yeni yollar ve çip işleri karıştırabilir. Zaten günümüzde Snapdragon işlemcilerin en kötüsü dahi 4w gibi bir çıkış sunabiliyor. Lg cihazlarının büyük bir çoğunluğunda ses kalitesini yükseltmek için 32 bit destekli ess sabre es9218 HiFi ses kullanmış. Detaylı bilgiyi edinebilirsiniz. Günümüzde bir çok bilgisayarın dahi 24 bit ses verdiğini düşünürsek Snapdragon işlemciye sahip cihazlarda bu konuda hiç fena sayılmaz.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Ses icin xiaomiler beni pek tatmin etmiyor genel olarak mi6 yazilim yuzunden sorunluydu illaki mudahele etmek gerekiyordu mix 2de donusturucu sart 3.5mm jack olmayinca yemiyor bi turlu. Type c kulaklik aldim bitane onunla takiliyorum suan ancak iyi bi ses deneyimini suan turkiyede yasamak biraz zor ama yurt disindan cihaz getirme sansin varsa vivo cihazlar bi adim onde ses konusunda. Oppolari hic deneyimlemedim ancak vivo ve opponun ust firmasinin ayni oldugunu dusunursek oppoyu denemek lazim diye dusunuyorum
Tabi birde opponun ust seviye cihazlari halen turkiyeye gelmedi gelirsede fahis fiyatlar olacak okadar fahis fiyata oppo almak pekde mantikli gelmiyor yine :) nerde eski walkman serisi sony ericssonlar hey.gibi mega bas hey gidi clear audio :'(

Draco

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
4
Viper4Android i denemenizi tavsiye ederim. Mi6 kullaniyorum, bluetooth ile aracimda muzik dinleyebilmek adina bu uygulamayi da kullanarak aradigim kaliteye yaklasabildim.

Kadirgumus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi note 6
Konular
11
Geçmişte iPhone, HTC , Sony marka telefonlar kullandım en iyi sesi doğal olarak HTC den aldım sonra iPhone ile devam etti, en son yeni Android telefon arayışımda çoğu telefonu denedim LG ve Samsung un üst segment telefonları iyi ses veriyor ama tabi bir iPhone değil, Xiaomi genel olarak ortalamanın bir tık üstü ama bir İphone ya da LG değil , kulaklık konusunda ise yıllarca Sensheir kullanıyorum ses netliği bas ve tiz ayrımı muazzam.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Geçmişte iPhone, HTC , Sony marka telefonlar kullandım en iyi sesi doğal olarak HTC den aldım sonra iPhone ile devam etti, en son yeni Android telefon arayışımda çoğu telefonu denedim LG ve Samsung un üst segment telefonları iyi ses veriyor ama tabi bir iPhone değil, Xiaomi genel olarak ortalamanın bir tık üstü ama bir İphone ya da LG değil , kulaklık konusunda ise yıllarca Sensheir kullanıyorum ses netliği bas ve tiz ayrımı muazzam.

Hocam htcde kullanmadigim telefon kalmadi hangisinde aldiniz o sesi:)
U ultra u11 ve u12+ haric a dan zye butun htcler elimden gecti istisnasiz.
Nezaman sony alsam htc yi ararim nezaman htc alsam sony yi ararim.
Sony yi neden arardim hep walkman ozellikleri ve clear audio yuzunden htc yi neden arardim ses yuksekligi tuzunden htc lerin sesi biraz daha yuksek ancak sony saglik acisindan sinir degerlere getiriyor fakat root edip elden gecirirsen daha yuksek ses alirsin vs vs:)

Benimki sizin mesajiniza istinaden merak sadece hani htc den hangi modelden aldiniz o sesi merak ettim:) cunku cidden htc kullandigimda bana hep sony aratti ve kesin root edip bazi ozellikler ekletme geregi duydurdular. Sony de ise ses kisik olsada baska kusur pek yokdu kulaklik konusundada cok hassasim halen creative ep630 ve sony ex300 kalitesini bulamiyorum olmuyorlar bi turlu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Daha dogrusu soyle diyim teee sony ericsson w960 ve ep630 ikilisinden aldigim.sesi hic bir cihazdan alamadim modifiye dosyalarimi bulursam bigun arkadasda tuslari kirik bi w960 vardi onu alacam elinden. Midifiyesiz oda kesmiyor malum sesi cok kisik

Daha dogrusu soyle diyim teee sony ericsson w960 ve ep630 ikilisinden aldigim.sesi hic bir cihazdan alamadim modifiye dosyalarimi bulursam bigun arkadasda tuslari kirik bi w960 vardi onu alacam elinden. Midifiyesiz oda kesmiyor malum sesi cok kisik

Son düzenleme:

Kadirgumus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi note 6
Konular
11
Hocam htcde kullanmadigim telefon kalmadi hangisinde aldiniz o sesi:)
U ultra u11 ve u12+ haric a dan zye butun htcler elimden gecti istisnasiz.
Nezaman sony alsam htc yi ararim nezaman htc alsam sony yi ararim.
Sony yi neden arardim hep walkman ozellikleri ve clear audio yuzunden htc yi neden arardim ses yuksekligi tuzunden htc lerin sesi biraz daha yuksek ancak sony saglik acisindan sinir degerlere getiriyor fakat root edip elden gecirirsen daha yuksek ses alirsin vs vs:)

Benimki sizin mesajiniza istinaden merak sadece hani htc den hangi modelden aldiniz o sesi merak ettim:) cunku cidden htc kullandigimda bana hep sony aratti ve kesin root edip bazi ozellikler ekletme geregi duydurdular. Sony de ise ses kisik olsada baska kusur pek yokdu kulaklik konusundada cok hassasim halen creative ep630 ve sony ex300 kalitesini bulamiyorum olmuyorlar bi turlu

HTC 7 den 9 a kullandım en beğendiğim model 7 yani HTC one oldu, dediğiniz gibi sesi yüksek veriyordu ayrıca root yapıp sesiyle baya uğraştım. Sony olarak Xperia Neo v ve z5 vardı sesleri bana hem kısık hemde net gelmedi bilmiyorum hep bir eksik vardı, tabi şimdi ne HTC kaldı ne de Sony maalesef

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
HTC 7 den 9 a kullandım en beğendiğim model 7 yani HTC one oldu, dediğiniz gibi sesi yüksek veriyordu ayrıca root yapıp sesiyle baya uğraştım. Sony olarak Xperia Neo v ve z5 vardı sesleri bana hem kısık hemde net gelmedi bilmiyorum hep bir eksik vardı, tabi şimdi ne HTC kaldı ne de Sony maalesef

Z5de root etmezsen clear audioyu acip guzel bi sony anc kulaklikla dinleyince zevkli oluyor ses yuksekligi cihazin verebildigi sesin cok altinda oda mecburen dsö kisitlamasina uydugu icin. Root ederek artinca htc nin yaninda efsane kaliyor:) tek eksigi root yani. Sony deki aldigin detaylari htc sesin yuksekliginden alamiyorsun birbirine giriyor htc de asiri yuksek sesde pek iyi degil htc de naparsan yap sony deki detayi ve netligi tam alamiyorsun aslinda. Htc onunses yuksekligi ve bas tizle kapatiyor bir nebze.
Benim ilk htc modelim mteor sonuncusuda 10 oldu

sony de t630dan z5e kadar hepsi elimden gecti. Xz serisine giremedim bi turlu icimde ukde xz1 alicam ikinci el bi ara.

Sonyden zevk alabilmek icin anc kulakliklari denemek lazim

Ekli dosyalar

• htc_mteor_00.jpg
    htc_mteor_00.jpg
    34,5 KB · Görüntüleme: 1

Kadirgumus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi note 6
Konular
11
Z5de root etmezsen clear audioyu acip guzel bi sony anc kulaklikla dinleyince zevkli oluyor ses yuksekligi cihazin verebildigi sesin cok altinda oda mecburen dsö kisitlamasina uydugu icin. Root ederek artinca htc nin yaninda efsane kaliyor:) tek eksigi root yani. Sony deki aldigin detaylari htc sesin yuksekliginden alamiyorsun birbirine giriyor htc de asiri yuksek sesde pek iyi degil htc de naparsan yap sony deki detayi ve netligi tam alamiyorsun aslinda. Htc onunses yuksekligi ve bas tizle kapatiyor bir nebze.
Benim ilk htc modelim mteor sonuncusuda 10 oldu

sony de t630dan z5e kadar hepsi elimden gecti. Xz serisine giremedim bi turlu icimde ukde xz1 alicam ikinci el bi ara.

Sonyden zevk alabilmek icin anc kulakliklari denemek lazim
Valla hocam senin kadar ayrıntılı bakmadım bu müzik işine, haklı olabilirsin, bende HTC 12 bulursam alacağım bir tane, HTC sevdam bitmiyor angel~~

Üst Alt