Xiaomi MIUI 12 İle Gelen Ana Özellikler :) Bakmanızı tavsiye ederim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şresyon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Samsung Note 8
Meslek
Yazılımcı
Konular
22
MIUI 12 ile gelen ana yenilikler:

1. MIUI ana ekranına Google araç çubuğu eklendi.
  2. Kamera arayüzü yenilendi
  3. Uygulama bildirimleri baştan aşağı yenilendi
  4. Reklamlar tamamen kaldırıldı
  5. Arayüz baştan aşağı yenilendi ve yeni sistem animasyonları eklendi
  6. “Mükemmel” karanlık mod diğer adıyla Dark Mode 2.0
  7. Yeni çoklu görev
  8. Yeni oyun modu
  9. Yeni tarayıcı uygulaması.
  10. Yenilenmiş bildirim paneli. (Control Center)
Koyu Mod 2.0
MIUI 12 ile gelen Koyu Mod 2.0 özelliğiyle birlikte Xiaomi telefonlarına duvar kağıdını koyulaştırma imkanı geliyor. Bu özellik zamana göre çalışıyor, gündüz ve geceye göre duvar kağıdının karartılması otomatik olarak ayarlanabiliyor.
Sensory Visual Design
MIUI 12’de Xiaomi, temel sistem bilgisini de görsel hâle getirdi. Böylelikle sistem ile ilgili bilgileri tek bir bakışta anlaşılır biçimde görebilirsiniz. Xiaomi bu görünümü “Sensory Visual Design” olarak adlandırıyor. Bu, telefondaki Ayarlar bölümü altında bulunan sistem bilgileri sayfasına girdiğinizde, mevcut depolama alanı gibi bilgileri ilk bakışta anlaşılır biçimde görmenizi sağlayacak. Ayrıca diğer sistem bilgileri de grafikler ve görsel diyagramlarla gösterilecek. Bu sayede bilgileri anlamak daha kolay hâle gelecek.
Süper Duvar Kağıtları
Xiaomi ayrıca MIUI 12 ile birlikte “Süper Duvar Kağıtları” adını taşıyan bir özellik getiriyor. Şirketi, mevcut uzay keşif verilerinden yola çıkarak Mars ve Dünya’nın yüksek doğruluklu ve animasyonlu üç boyutlu modellerini oluşturdu. Süper Duvar Kağıtlarını hem kilit ekranı hem de ana ekranda kullanmak mümkün olacak. Koyu mod açıldığında ise, seçilmiş olan gezegen de gece zamanına geçecek, böylelikle görsel deneyim daha da artırılacak.
Yeni animasyonlar
Xiaomi MIUI 12 ile birlikte görsel yeniliklere de fazlasıyla odaklanmış. Yeni kullanıcı arayüzü gerçekçi hava animasyonlarını getirecek. Gerçek zamanlı hava durumu değişikliklerini de ekranda hızlı çekim film biçiminde gösterecek.
Genişletilmiş gizlilik
MIUI 12 ile birlikte Xiaomi telefonlarına genişletilmiş güvenlik özellikleri getiriliyor. Örneğin, Uygulamalara sadece kullandığınız tek bir sefere mahsus olacak şekilde izin verebileceksiniz. İzinler uygulama kullanımı sonlandıktan sonra ortadan kalkacak. Telefonunuzda izin kullanımını açık şekilde belirtmeyen uygulamalar için “Her zaman izin ver” seçeneği gösterilmeyecek.

MIUI 12 uyumlu akıllı telefonlar
Haziran ayı itibarıyla MIUI 12 güncellemesini alacak Xiaomi ve Redmi telefonları aşağıdaki gibi sıralanıyor:

Birinci dalga
  • Xiaomi Mi 10 Pro
  • Xiaomi Mi 10
  • Xiaomi Mi 10 Youth Edition
  • Xiaomi Mi 9 Pro
  • Redmi K30 Pro
  • Redmi K30
  • Redmi K20 Pro
  • Redmi K20
İkinci dalga
  • Mi Mix 3
  • Xiaomi Mi 8 series
  • Redmi Note 8 Pro
  • Redmi Note 7, 7 Pro
Üçüncü dalga
  • Mi Mix 2
  • Redmi 8, 8A
  • Redmi 7, 7A
  • Mi CC9, CC9 Pro, CC9e

Janisary76

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Turizm
Konular
15
Emeğine sağlık.Ben ikinci dalgada yer aliyorum.Guncelleme dalgasının en kısa zamanda gelmesi dileğiyle

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Hocam ellerinize sağlık ancak
Miui 12 güncelleme takvimi özellikleri yenilikleri yorumları
Değerlendirmeleri Miui Güncellemeleri konusunda Miui 12 konusunda Haber konularında ve cihaza özel bölümlerde defalarca kez paylaşıldı,bir defaya mahsus konuyu uyarı vermeden kilitliyorum ancak konu açarken lütfen arama butonunu kullanalım ki her konu kirliliğine yol açmasın hem de açılan konular güncel kalsın...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt