Haber Xiaomi MIUI 11 geliştirme çalışmalarını başlattı

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Xiaomi, MIUI 10'u iki düzineden fazla akıllı telefona verdi, ancak şimdi dört gözle beklemenin zamanı. Şirket, son iki yılda gelen küçük ve büyük güncellemelere kıyasla, “yeni ve benzersiz bir işletim sistemi” olduğu söylenen MIUI 11'in gelişimini başlattı.

Şirket, ürün planlama departmanı başkanı Liu Ming'in ilham verici bir konuşma yaptığı ve resmi olarak MIUI 11 hazırlıklarını başlattığı Xiaomi MIUI Çekirdek Deneyim Yıllık Toplantısı düzenledi.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sunumdaki bazı fotoğraflara göre, MIUI 11, MIUI 9'dan daha hızlı, hatta mevcut arayüzden bile daha akıllı olacak. İnsan etkileşimini taklit eden ve cihazın daha kolay kullanılmasını sağlayacak daha fazla özellik olacak.

Toplantıda hiçbir özellik tartışılmadı, ancak şirket 40'ın üzerinde farklı cihazda 300 milyondan fazla mevcut kullanıcı gibi ilham verici istatistikler sergiledi.

Kaynak:

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Daha MIUI 10 tam anlamıyla çıkmamışken MIUI 11'i tanıtmak anlamadım gitti. Ancak umuyorum ki MIUI 10'da yaptıkları gibi yeni arayüz diyerek ufak tefek değişiklikler yerine büyük çaplı değişiklikler yaparlar.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Daha MIUI 10 tam anlamıyla çıkmamışken MIUI 11'i tanıtmak anlamadım gitti. Ancak umuyorum ki MIUI 10'da yaptıkları gibi yeni arayüz diyerek ufak tefek değişiklikler yerine büyük çaplı değişiklikler yaparlar.
Tanıtılan bir şey yok zaten ki, sadece çalışmalara baslanildığı bilgisi bu... Bu sefer olağanüstü bir arayüz ortaya çıkacak diye düşünüyorum şahsen

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

hakan.aktas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
11
Tanıtılan bir şey yok zaten ki, sadece çalışmalara baslanildığı bilgisi bu... Bu sefer olağanüstü bir arayüz ortaya çıkacak diye düşünüyorum şahsen

İnşallah

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Snatcmeyk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
24

Hiç sanmıyorum hocam güncelleme politakaları iyi ama her güncelleme yeni sorunlarla geliyor ve bu kullanici deneyimini olumsuz etkiliyor.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hiç sanmıyorum hocam güncelleme politakaları iyi ama her güncelleme yeni sorunlarla geliyor ve bu kullanici deneyimini olumsuz etkiliyor.
Bekleyip göreceğiz, olumlu düşünmek lazım

Snatcmeyk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
24
Bekleyip göreceğiz, olumlu düşünmek lazım

Olumlu düşunmek lazim ama miui 10 nun performası ortada Tam miui 9 oturdu derken miui 10 güncellemesi verdiler ve bir cok sikayet söz konusu miui 11de sanirsam miui 10 oturdugundan sonra verilir bu döngu bizim acimazdan iyi değil.

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Benim tek şikayetim önce arayüzü verip sonra Android sürümünü güncellemeleri. Örneğin eski kullandığım cihaz Mi 5s'in Android 8 olan MIUI 10 sürümüde var Android 7 olan sürümüde var. Yeni Android güncellemesi verecekleri cihazlara yeni arayüzle vermeleri daha iyi olurdu. Sistemi tam oturtmak açısından.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Olumlu düşunmek lazim ama miui 10 nun performası ortada Tam miui 9 oturdu derken miui 10 güncellemesi verdiler ve bir cok sikayet söz konusu miui 11de sanirsam miui 10 oturdugundan sonra verilir bu döngu bizim acimazdan iyi değil.
Miui10 bence süper, şikayetler genelde bilinçsiz kullanıcı hatalarından kaynaklı

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
GSI mantığının gelmesi lazım ki elleri ferahlasın firmaların işletim sisteminin tek yapılıp birbirine portlamayı kolaylaştırmak gerekli bu yazılım geliştirmeyi hızlandırabilir.Cihaza özgü persist kernel ayrı olmalı kalanlar ortak olmalı 40 cihaza tek tek yazılım geliştirmeye kalkarlar ise işin içinden çıkılmaz hale geliyor.Cep telefonu eko sistemi donanım olarak ileri gidiyor ama yazılım olarak kendi işlerini kolaylaştırmak için geliştirme yapmıyorlar.

Üst Alt