İnceleme Xiaomi Mini Bluetooth Speaker

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
İncelemeye başlamadan önce bu ürünü bizim için tedarik eden TinyDeal.com 'a teşekkür etmek istiyorum. Eğer bu ürünü satın almak isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kutu Açılış Videosu

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Teknik Özellikler

Marka :
Xiaomi
Renkler : Gümüş, Altın, Gri
Çalışma Mesafesi: <10m
İşlevler : Çağrı cevaplama, Mikrofon, Stereo ses, Taşınabilir
Uyumluluk : Mobil cihazlar, Bilgisayarlar, Tablet PC
Konuşma Süresi :
4 Saat
Müzik Dinleme Süresi : 4 Saat
Arayüz : Micro USB
Güç : 2W
Batarya Tipi : Dahili şarj edilebilir
Boyutlar : 52 x 52 x 25 mm
Net Ağırlık : 58 g

Ürün Tanıtım Resimleri

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

İzlenimler

Kutu açılış videosunda da görebileceğiniz üzere ürünü ilk gördüğümde boyutu beni oldukça şaşırttı. Daha önce Xiaomi'nin bulunan Bluetooth hoparlörünü incelemiş biri olarak bu kadar küçük bir cihazla karşılaşmayı beklemiyordum. Yine resimlerden görebileceğiniz üzere bozuk para ile bile kıyaslanabilecek ölçülerde. Bu da benim için oldukça büyük bir artı çünkü cihazın taşınabilirliği mümkün olan en üst seviyede diyebiliriz. Temel olarak kullanılan alüminyum malzeme nedeniyle de selefine göre oldukça hafif. Küçük bir el çantasına veya cebinize bile sığabilecek boyutlarda. Alüminyum olması aynı zamanda oldukça kaliteli bir his veriyor. Benzer ürünlerde kullanılan plastik, bence bu tarz ürünlerin en büyük dezavantajı ancak Xiaomi yine kaliteli bir ürün çıkartarak diğerlerinden bir adım önce çıkmış. Özetle hem boyut hem de kullanılan malzemenin kalitesi fazlasıyla tatmin edici düzeyde. Ürünün sesi ise kendisinden beklenmeyecek kadar yüksek. Yanında iki kişinin bağırmadan konuşması mümkün değil. Hatta bağırarak konuşulduğunda bile yanınızdakinin söylediği anlaşılmayabiliyor. Yani normal koşullarda en son ses ile kullanmanız pek mantıklı olmayacaktır. Ses kalitesi ise mükemmel olmasa da vasatın oldukça üzerinde. En üst ses düzeyinde dahi patlama olarak tabir edilen ses dağılması meydana gelmiyor ancak eğer müzik dinleniyorsa kaliteli bir kulaklık veya müzik seti performansı almanız da mümkün değil. Tabii eğer hands free konuşma için kullanılacaksa böyle bir sorun bulunmuyor.

Tamamen benim kişisel değerlendirmem olarak;

Boyutlar : 9/10
Malzeme Kalitesi : 9/10
Ses Yüksekliği : 8/10
Ses Kalitesi : 7/10

Ancak bu 10 üzerinden yapıtığım değerlendirmeler tamamen fiyat bağımsız. Bir de bu ürünün 15-16$ civarında (şu an için) olan fiyatını değerlendirmemize eklersek bence eğer bu tarz bir ürün arıyorsanız mutlaka bu da göz atmanız -hatta kaçırmamanız- gereken ürünlerden biri olmalı.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
Üst Alt