Soru Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter

sczdmr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Süleyman Can
Cihazım
Yok
Konular
1
Arkadaşlar herkese merhaba,

Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter ını kullanan var mı (Forum içerisinde bu ürün ile ilgili düzgün bir makale bulamadım)?

Hafta içerisinde ürünü almayı planlıyorum. Youtube üzerinden inceleme videolarına baktım ancak adam akıllı Türkçe inceleme videosu bulamadım. Ürünün en çok merak ettiğim konusu taşıma kapasitesi... Ürünü bir yerde 100 kg, bir yerde 120 kg taşıma kapasitesi olarak gördüm. Ürünü düz yolda kullanacağım. Eğimde kullanmayacağım. İşe gidip gelirken kullanmayı düşünüyorum. Kendim 90 kiloyum ekstradan birde sırt çantamda Laptop um olacak. Sıkıntı yaşar mıyım?

Eğer ürünü kullanan arkadaşlar varsa ürün ile ilgili detaylı bilgilendirme yaparsa memnun olurum.

Saygılarımla,
İyi forumlar.

Ufuk172

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ufuk
Konular
0
bence almayın hocam; bulabilirseniz, paranız yeterse qiciycle alın.

Çok daha hızlı, çok daha uzun menzilli, çok daha geniş kullanım alanı olan çok güzel bir ürün.

bataryanın çıkıp evde şarj olması ise ayrı bir güzellik.

Oyla:

sczdmr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Süleyman Can
Cihazım
Yok
Konular
1
Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Mesajı yazdığım hafta ürünü aldım. Normalde bisiklet kullanıyorum ama boynumda platin olduğundan bir süre sonra boynum ağrıyor bisiklet türevi araçlarda. yaklaşık 2 haftadır ürünü kullanıyorum etraftaki meraklı gözler haricinden her şey 10 numara benim için en büyük avantajı kullanırken ki duruş pozisyonu oldu. Dik durduğum için boynumda ağrı olmuyor. Şimdilik ürünü çok beğendim. İlerleyen zamanlarda deneyimlerimle ilgili düzgün bir video çekip atacağım.

İlginiz için tekrardan teşekkürler.

Oyla:

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
öncelikle hayırlı olsun hocam ürününüz. Sizden bir video inceleme bekliyorum hocam gerçekten merak ettiğim bir cihaz.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Mesajı yazdığım hafta ürünü aldım. Normalde bisiklet kullanıyorum ama boynumda platin olduğundan bir süre sonra boynum ağrıyor bisiklet türevi araçlarda. yaklaşık 2 haftadır ürünü kullanıyorum etraftaki meraklı gözler haricinden her şey 10 numara benim için en büyük avantajı kullanırken ki duruş pozisyonu oldu. Dik durduğum için boynumda ağrı olmuyor. Şimdilik ürünü çok beğendim. İlerleyen zamanlarda deneyimlerimle ilgili düzgün bir video çekip atacağım.

İlginiz için tekrardan teşekkürler.

Kısa bir süre test etme imkanım olmuştu ama uzun kullanım sonrası bir inceleme gerçekten de güzel olur. Şimdiden teşekkürler hocam. :)

Oyla:

EvkErt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
M365 Scooter
Konular
1
Arkadaşlar Merhaba, bu konuda beni biri aydınlatırsa çok memnun olacağım çünkü hiç kimseden net bir cevap alamadım. Çarşamba günü m365 elektrikli scooter aldım ve cuma günü eve geldi. Eşimle beğendik ve bir adet daha sipariş verdik. Dün o da geldi. İki cihazda m365 ancak ikisi arasında ciddi farklar bulunuyor. Başka bir forumda reflektörü sarı ise yeni versiyon olduğunu duymuştum. benim ki siyah ve kırmızı reflektör, eşimin ki beyaz ve sarı reflektör. yani yeni versiyon. Üzerindeki farkları yazıyorum. bu gerçekten normal mi? üründen şüphelendim:
1) Gösterge paneli
Siyahta kalın ışıklar var ve on / off butonunun üzerinde ikon yok dümdüz simsiyah. beyazda on off ikonu var ve ince nokta ışıklar. (tüm görsellerde böyle normalı)
2) Disk Fren
Siyahta disk fren eski, beyazda pro görüntüsünde disk fren var ama iki üründe m365.
3) Lastik sibop kapakları siyahta "metal" beyazda ve diğer gördüğüm her şeyde plastik
4) Siyahın şarj adaptörü eski laptop adaptörleri gibi ve ücü ingiliz priz olarak geldi, beyazın gayet güzel xiaomi logolu adaptörü ve türkiye priz olarak geldi.
5) Arka fren lambası siyahta beyazda olduğu kadar çok aydınlatmıyor.

Görsellerini de paylaşıyorum. Bilen biri varsa bunun sebebini yazabilir mi? eski versiyon yeni versiyon olabilir anlıyorum. ancak en azından hiçbir m365 te ekranın ışıkları büyük ven off ikonu olmayan görmedim. üründen şüphe ettim açıkcası.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

faruktuncer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
faruk
Cihazım
redmi8
Konular
1
Arkadaşlar herkese merhaba,

Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter ını kullanan var mı (Forum içerisinde bu ürün ile ilgili düzgün bir makale bulamadım)?

Hafta içerisinde ürünü almayı planlıyorum. Youtube üzerinden inceleme videolarına baktım ancak adam akıllı Türkçe inceleme videosu bulamadım. Ürünün en çok merak ettiğim konusu taşıma kapasitesi... Ürünü bir yerde 100 kg, bir yerde 120 kg taşıma kapasitesi olarak gördüm. Ürünü düz yolda kullanacağım. Eğimde kullanmayacağım. İşe gidip gelirken kullanmayı düşünüyorum. Kendim 90 kiloyum ekstradan birde sırt çantamda Laptop um olacak. Sıkıntı yaşar mıyım?

Eğer ürünü kullanan arkadaşlar varsa ürün ile ilgili detaylı bilgilendirme yaparsa memnun olurum.

Saygılarımla,
İyi forumlar.
Merhaba,
M365 Siyah modelini hepsiburada üzerinden aldım, kg konusunda lastiklerin üzerinde max 75 kg yazıyor ben 80 kiloyum ve ufak tefek alışveriş poşetlerini taşıdım yaklaşık 7-8 kg düz yolda sorun yaşamadım, sitede max 100 kg yazıyordu ama hepsiburada yorumlarında 105 kgyim sorun yok diye yazan gördüm, ağırlık artınca menzil net düşer ama 100kg üztü taşır mı çok net bilmiyorum.

Oyla:

benyagizz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ayberk Yağız
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
0
Merhabalar (Xiaomi Mija M365) yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve hiç bir ciddi sorunla karşılaşmadım gayet memnunum. Tavsiye ederim. Keşke menzil biraz daha fazla olsaydı ve gösterge panelinde km gözükseydi. (65kg 1.82 boyundayım.) Şuan yaklaşık olarak 500km yaklaştım yavaş yavaş bakım zamanı geldi fren balatası artık ötüyor ve frenler eskisi kadar sert değil yumuşak. Bir diğer soruna gelirsem katlama yerinde ki sıkıştırma yeri artık çok zor kapanıyor büyük ihtimalle değişme zamanı geldi veya yağlanması gerek emin değilim. Çok rahat İstanbul da 20km ila 23km çok rahat yapıyorum. Yokuşlarda çok boğuyordu destekle çıkmak zorundaydım ve en büyük kabustu. Cihaza yazılım attım hızını arttırdım onda da bir sorun yaşamadım ve yokuşlar artık korkulu rüyam değil. ama yaşamıycağınız anlamına gelmiyor dikkat etmekte fayda var. Mesela başıma şöyle bir olay geldi yazılım attım 5-6 yokuş art arda çıkıyordum motor aşırı ısındı kendisini korumaya aldı hiç birşekilde kullandırtmıyordu. Ne yapacağımı bilmiyordum daha sonra eve çıkardım hemen suyla soğutmaya başladım ve yavaş yavaş kendisine gelmeye başladı eğer sizinde başınıza böyle birşey gelirse suyla soğutabilirsiniz etkisi oluyor ama dikkat edin şarj slikonunu kapalı tutun. Aklınıza takılan bir soru olursa sormak istedikleriniz olursa ben burdayım sorabilirsiniz. Dilerim merak eden kişilere faydam olmuştur.

Oyla:

beyaz güvercin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çiğdem
Cihazım
mijia M365
Meslek
Öğretmen
Konular
0
Arkadaşlar Merhaba, bu konuda beni biri aydınlatırsa çok memnun olacağım çünkü hiç kimseden net bir cevap alamadım. Çarşamba günü m365 elektrikli scooter aldım ve cuma günü eve geldi. Eşimle beğendik ve bir adet daha sipariş verdik. Dün o da geldi. İki cihazda m365 ancak ikisi arasında ciddi farklar bulunuyor. Başka bir forumda reflektörü sarı ise yeni versiyon olduğunu duymuştum. benim ki siyah ve kırmızı reflektör, eşimin ki beyaz ve sarı reflektör. yani yeni versiyon. Üzerindeki farkları yazıyorum. bu gerçekten normal mi? üründen şüphelendim:
1) Gösterge paneli
Siyahta kalın ışıklar var ve on / off butonunun üzerinde ikon yok dümdüz simsiyah. beyazda on off ikonu var ve ince nokta ışıklar. (tüm görsellerde böyle normalı)
2) Disk Fren
Siyahta disk fren eski, beyazda pro görüntüsünde disk fren var ama iki üründe m365.
3) Lastik sibop kapakları siyahta "metal" beyazda ve diğer gördüğüm her şeyde plastik
4) Siyahın şarj adaptörü eski laptop adaptörleri gibi ve ücü ingiliz priz olarak geldi, beyazın gayet güzel xiaomi logolu adaptörü ve türkiye priz olarak geldi.
5) Arka fren lambası siyahta beyazda olduğu kadar çok aydınlatmıyor.

Görsellerini de paylaşıyorum. Bilen biri varsa bunun sebebini yazabilir mi? eski versiyon yeni versiyon olabilir anlıyorum. ancak en azından hiçbir m365 te ekranın ışıkları büyük ven off ikonu olmayan görmedim. üründen şüphe ettim açıkcası.
Merhabalar,
Bende de benzer bir problem var. Aklımı kurcaladı biraz.
Erkek arkadaşım ve ben aynı yerden aynı anda 2 scooter aldık. Benimki beyaz onunki siyah. Gelince fark ettik. O kırmızı olan yerler siyahta sarı. Yani yeni olanlardan.
Geçen gün değişmiştik. Ben onunkini kullandım 1 gün boyunca. Aslında kullanınca fark ettim ki onunki daha çabuk hızlanıyor ve daha hızlı gidiyor. Ben kendiminkini kullanırken fren çok kullanmam çünkü gazdan elimi çekince hissedilir bir yavaşlama oluyor. Hatta ona sen çok frene basıyorsun yumuşamış seninki demiştim. Meğer onunki gazdan elini çekince benimki gibi öyle bi yavaşlama hemen olmuyor. Mecburen basıyormuş :) Sürüş olarak daha rahat geldi bana. Siz böyle bir şeyi hissettiniz mi? Sürüş farklılıkları var mı?

Bir de klasik sorunlardan birini daha yaşıyorum. Kapanma yerinden ses geliyor. Bi parça satıyorlarmış yumuşak ondan aldım ama koyulmuyor en incesi bile kalın geliyor. Problemi yaşayan ve düzelten biri varsa yardımcı olursa sevinirim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-06-13 at 20.57.36.jpeg
    WhatsApp Image 2021-06-13 at 20.57.36.jpeg
    664,9 KB · Görüntüleme: 4
  • WhatsApp Image 2021-06-13 at 20.57.37 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-06-13 at 20.57.37 (1).jpeg
    779,8 KB · Görüntüleme: 4
  • WhatsApp Image 2021-06-13 at 20.57.37.jpeg
    WhatsApp Image 2021-06-13 at 20.57.37.jpeg
    618,6 KB · Görüntüleme: 4
  • WhatsApp Image 2021-06-13 at 20.57.38.jpeg
    WhatsApp Image 2021-06-13 at 20.57.38.jpeg