Yardım Xiaomi Mijia Dafang Kamera Bağlantı Problemi

zurrani

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre akar
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Merhaba arkadaşlar, bende Xiaomi Mijia Dafang kamera var, evde kullanıyoruz. Başka kullananlar çin serverı üzerinden bağlanın şeklinde kurulum bilgisi paylaştığından dolayı ben de o şekilde kullandım. Zaten dafang modeli çin bölgesi seçilince çıkıyor. Sıkıntısız kullanıyorduk, uzaktan bağlanıyorduk. Birden bağlanamamaya başladı, o vakitten beri bağlanmıyor. Belki bir hafta falan oldu.

Cihaz çalışıyor, tekrar kurulum vs denedik, tekrar kuruluyor hafıza kartına kayıt yapıyor ama mobil uygulaması üzerinden cihazının ip'sini networkte görmemize rağmen bağlanamıyoruz. Adamların ya serverı uçtu ya da bu tarafa gelen portlar ya onlardan ya türkiye'den ötür değişti bir şey oldu diye düşünüyorum. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Mobil uygulama, cihazın içindeki firmware vs güncel. Ama bağlanmıyor.

Benden başka kullanan var mı, problem yaşıyor mu?

Desteklerinz için şimdiden teşekkür ederim.

malikeskin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
MEHMET ALİ
Cihazım
XIAOMI DAFANG
Konular
0
Merhaba, bende de aynı sorun var. Xiaomi bu konu için hiçbir açıklama yapmadı. Sürekli yurtdışı forumları takip ediyorum. Bir çok kişi bu konuda sıkıntıya düşmüş durumda. En kısa zamanda çözülmesini bekliyoruz. Çözülmezse kameralar çöp olacak. Çözümünü bulan arkadaş varsa da lütfen paylaşsın.

Oyla:

bymcs

вчmcs
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MCS
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Hocam şu CGN diye lanet bir sistem var bütün internet servis sağlayıcılarında belki bundandır.

Oyla:

malikeskin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
MEHMET ALİ
Cihazım
XIAOMI DAFANG
Konular
0
araştırdım CGN yi bundan olabilme ihtimali var. Fakat Dünya da bu kamerayı kullanan herkesde bu sorun var. Yurtdışı forumlara baktım çözümü bulabilir miyim diye ama Portekiz,italya,almanya,fransa.... daha birçok ülkeden yazmışlar. Bundan dolayı CGN ıp yapısı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Oyla:

desimal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
dafang
Konular
1
selam sorun bende de var. çözen var mı?

Oyla:

apsuva22

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
sercan
Cihazım
note edge
Konular
0
aynı sorun bende yaşıyorum 2 yıldır dafang kullanıyorum ilk aldığım da bağlantı sorunu yaşadım ana kara Çin ı seçtim düzeldi güvendim ikinci dafang ı aldım bağlantı var sadece görüntü gelmiyor cameranizi test etmek isterseniz alt ta ki tuş a bir defa basın telefonunuzun WiFi sini açın taratıp( isa camera df3 )u bulup bağlanın sizden 8-16 karakter şifre isteyecek unutmayacaginiz bir şifre girin bu sayede İnternetsiz cameraniza bağlana bilirsiniz İnterneti bağlantı da şuan sorun var ve acil çözmeli ler güncelleme sonrası böyle oldugu yazıyor destek adresine bir sürü mail attım ama cevap vermedi bu çok can sıkıcı bir durum acil olarak çözüm bekliyorum mi yetkilileri yoksa mi nin her ürünü çöp power bank 2c 20000 mah mi repeater im var bu problem çözülmez her yerde mi yi kötüleri beni madur etmeye kimsenin hakkı yok bu ara da tüm dünya dan aynı şikayet yağıyor bakalım ne olucak görücük
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

ayazefe

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serkan
Cihazım
iPhone 7Plu
Konular
0
Rezillik yemin ediyorum! Türkçeyi getirmediler hadi anladık ama kullanamıyoruz da!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

eneskaya060

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eneskaya
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
0
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Bağlanmaya başardım sonunda.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

ayazefe

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serkan
Cihazım
iPhone 7Plu
Konular
0
Arkadaşlar yeni bir fw geldi kamera düzelmedi. uygulamanın içine girip ayarlardan "check for firmware update" yapın. versiyon 5.5.1.421 oluyor.

Bunu yükleyince kameraya tekrar bağlanmaya çalışınca uyarı çıkıyor ilgili maile kameranın faturasının örneğini ve kameranın arkasının fotoğrafını gönderiyorsunuz fotoğrafta kameranın mac adresi görünmeli. ayrıca mailin başlığına mac adresini de yazmalısınız.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

son gelen bilgi sanırım bizim cihazlar çöp oldu. şimdi uyarı çıktı cihazlar sadece Çinde kullanılabilirmiş. Avrupa da kullanılamazmış...

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt