Yardım Xiaomi Mi9T Durduk Yere Silinen Uygulamalar

radyoaktif

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Volkan
Cihazım
G5
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12
Telefon Modeli
Mi9T
Bootloader Kilidi
Açık
Hayırlı günler. 2 sene önce babama alıp imei attırarak kullandırdığım Xiaomi Mi 9T de beni illallah ettiren bir sorun var arkadaşlar. 2 yıl içinde en az 10 kere olmuştur, çıldırmak üzereyim artık. Zira 2 ayda bir babam bana "Oğlum telefondaki facebook, vakıfbank, oyunlarım vs yine silindi" diyor, ben de her seferinde en az 1 saat bu uygulamaları yeniden yükleyip hepsine ayar çekmeye uğraşıyorum. Ama whatsapp, arka plan, çağrı geçmişi vs gibi programlar ve ayarlar silinmiyor mesela çok garip. Bu sorun olduğunda telefonun stock rom'unda olan programlar haricindeki tüm programlar siliniyor. Poco launcher yüklediğim için acaba o bir uyarı veriyor da babamda bilmeden tıkladığı için mi bu sorun oluyor dedim ama onunla da bir alakası yok sanırım çünkü Poco launcher de silinmiş oluyor. Onu da yeniden yüklediğimde o silinen hiç bir uygulama da geri gelmiyor. Bu lanet sorun bu telefonda neden oluyor arkadaşlar, her seferinde gerçekten uğraşmaktan bıktım, babama da sen mi bir şeyler yapıyorsun diye soruyorum adam ellemediğine yemin ediyor, durduk yere o uygulamalar gidiyor, hiç bir uyarı vs gelmiyor, ben bir şey yapmıyorum diyor. Başına gelen var mı? Sorunun kaynağını öğreneyim de bir daha uğraşmayayım? Acaba poco launcher mı bu soruna neden oluyor? Eğer öyle ise onu kaldırayım öyle kullansın. Bilmeden ikinci alan özelliğini mi aktif ediyor acaba dedim ama o da kapalı. Delirmemek elde değil, bir de en çok kullandığı facebook, vakıfbank, oyunlar gibi uygulamalar siliniyor sadece, stock rom'un default programları duruyor yani. Ama şu e-nabız, hayat eve sığar vs gibi uygulamalar stock rom'un bir parçası değil ise onlar duruyor mesela.

Telefonun stok romunda olan programlar haricindeki tüm programlar silinmiş (facebook, vakıfbank, oyunlar vs)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Telefonun stok romunda olan programlar haricindeki tüm programlar silinmiş (facebook, vakıfbank, oyunlar vs)

Kullandığım poco launcher da silindiği için belki bununla alakalıdır diyerek tekrar yüklüyorum ama yine hiç bir program geri gelmiyor.

Son düzenleme:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Romu değiştirin sizde hocam cihazın garantisi yoksa yani bu tarz sorunlar yazılım kaynaklı olur( İlk defa böyle bir şey duydum ayrıca)
Sorunu yazılım değiştirerek aşmayı denediniz mi hiç?

Oyla:
Üst Alt