Video Xiaomi Mi9 İlk Türkçe İnceleme

Alicandk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alican
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
15
Hangi cihaz ile cekiyorsunuz ?

kartal3x

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kartal
Cihazım
Poco F5
Konular
1
güzel anlatım olmuş çok teşekkür ederim şimdiden bayıldım bu telefona

ByKaraca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Elime ne geçers
Meslek
Teknoloji Editörü
Konular
380
Hangi cihaz ile cekiyorsunuz ?

Mi Mix 2 ile çektim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada videoyu şimdi izlerken bir çok yerde hata yaptığımı fark ettim. Oldu bittiden ve sıkışık zamanlardan nefret etsem de böyle bir ortamda videoyu hemen hazırlamam gerekti(25 dakika içerisinde telefonu açtım kurdum videoyu bitirdim). Videoda batarya değerini 3200 olarak belirtmişim ama 3300 Olacaktı Aynı gün Mix 3 videosu da çekince karıştırmışım. Neyse bunlar bahane değil. Daha iyisini yapmalıydım. İnceleme videosu için çok daha fazla zamanım olacak. Umarım bu videodan da zevk almışsınızdır. <3

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Kamera konusu tamam xiaomi için çözülmüş okry de kamera o kadar da önemli değil. Sonuçta profesyonel makine değil bunlar. Tasarım sadece tasarım işte. Telefon kullanmada o kadar fazla olmaz.
Ama çok eksik var. Birincisi 3,5mm jak girişi. Niye kaldırıldı hala anlamış değilim. Bence 3,5mm jsk girişleri hala önemli ve çoğu kulaklık ve hoperlör type-c'ye geçmedi.
Kızılötesi kamera ikincisi oluyor. 2D yüz tanıma ne kadar güvenilir olabilir?
3.sü kullanım rahatsızlığı önemli işler yaparken sürekli o tuşa basmak işkence olacaktır bizim için. Keşke başka birşey atama getirseler. Ekran görüntüsü son uygulamalar kamera veya geri tuşu gibi. Asistanlar hayatımıza girecek kadar şuanlık iyi değiller malesef.
4.sü ise arka kapak. Cam kapakları hiç anlamadım zaten. Kullanışsız ve telefonu dayanıksız. Onun yerine parlatılmış metal koysalardı tasarım da iyi olurdu.
5.side kamera yazılımı. Tamam 3 kamera eyvallah iyi çeker illa diyeceklere sesleniyorum. Yazılımına güvenen 1 kameradan fazladsn ihtiyaç duymaz. Bak Pixel 3 XL'a.

Bence olmamış. Ha donanım olmuş mu? olmuş. Ama kullanışlı olmuş mu? HAYIR!

ByKaraca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Elime ne geçers
Meslek
Teknoloji Editörü
Konular
380
Kamera konusu tamam xiaomi için çözülmüş okry de kamera o kadar da önemli değil. Sonuçta profesyonel makine değil bunlar. Tasarım sadece tasarım işte. Telefon kullanmada o kadar fazla olmaz.
Ama çok eksik var. Birincisi 3,5mm jak girişi. Niye kaldırıldı hala anlamış değilim. Bence 3,5mm jsk girişleri hala önemli ve çoğu kulaklık ve hoperlör type-c'ye geçmedi.
Kızılötesi kamera ikincisi oluyor. 2D yüz tanıma ne kadar güvenilir olabilir?
3.sü kullanım rahatsızlığı önemli işler yaparken sürekli o tuşa basmak işkence olacaktır bizim için. Keşke başka birşey atama getirseler. Ekran görüntüsü son uygulamalar kamera veya geri tuşu gibi. Asistanlar hayatımıza girecek kadar şuanlık iyi değiller malesef.
4.sü ise arka kapak. Cam kapakları hiç anlamadım zaten. Kullanışsız ve telefonu dayanıksız. Onun yerine parlatılmış metal koysalardı tasarım da iyi olurdu.
5.side kamera yazılımı. Tamam 3 kamera eyvallah iyi çeker illa diyeceklere sesleniyorum. Yazılımına güvenen 1 kameradan fazladsn ihtiyaç duymaz. Bak Pixel 3 XL'a.

Bence olmamış. Ha donanım olmuş mu? olmuş. Ama kullanışlı olmuş mu? HAYIR!

Xiaomi anlam veremediğim bir firma. Kulaklık girişi olayı cidden fiyasko sırf apple kaldırdı diye kaldırdılar. Taklitçi huyları asla düzelmiyor bu adamların. Çentiği apple koydu diye koydular ama yine de içine kızılötesi sensörleri koydular eyvallah harika sonra gittiler onu da kaldırdılar tasarım olarak iyi oldu ama güvenlik anlamında geriye gittiler. Kamera konusuna gelince size katılmıyorum bence cihazların kameraları cihazların en önemi noktalarından bir tanesi bunu mix 3 gibi cihazları kullanıp söylüyorum eskiden ben de sizin gibi düşünüyorum. Yazılım konusuna gelince maalesef kimse google kadar olamaz ama Xiaomi de baya ilerleme kaydetmiş ben Mix 3 modelinin kamerasını baya beğendim mesela.

Üst Alt