Yardım Xiaomi mi8 şebeke sorunu

Qwertytr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
12
Merhaba arkadaşlar çin versiyon olan fakat global rom yüklü bl açık bir mi8 kullanıyorum.

Bazen telefon ile görüşme yaparken bir anda ses kesiliyor hem karşı tarafın ve hem de benim.

Görüşmeyi kapatıp tekrar arama yapmak zorunda kalıyorum. Bu problemin çözümü var mı?
Mi8lerde daha önce böyle bir problem görmedim

NOT:Faturalı türktelekom abonesiyim. 2 haftaya kadar mi6 kullanıyordum ve hiç bir problem yoktu

wildwachsend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dervişoğlu
Cihazım
Xiaomi MI A1
Konular
10
Global cihaz global yüklü kullanıyorum. Çok nadir yapıyor hocam. ama çekimin az olduğu yerde. diğer yerlerde hiç sıkıntı yaşamadım

Oyla:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Ben de kapatmıyorum hocam mobil veriyi.
Konuşma yaparken h+ya düşüyor 4gden daha sonra h yazıyor sadece, öyle değişirken falan bir anda ses gidiyor
hattınızın volte hizmeti açık mı? açık değilse samsung/iphone/venüs vb. telefonların birinden sms atarak volteyi aktifleştirin. (her operatörün sms numarası ve metni farklı) sonrasında sim kartı kendi cihazınıza takıp, denermisiniz. (durum çubuğunda volte yazısı gelmeli) gelmezse *#*8658#*#* kodunu telefon arama ekranından girin. böylece konuşma sırasında 4g'den 3g'ye düşmeyecektir. belki sorununuza çözüm olur.

Oyla:

Qwertytr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
12
hattınızın volte hizmeti açık mı? açık değilse samsung/iphone/venüs vb. telefonların birinden sms atarak volteyi aktifleştirin. (her operatörün sms numarası ve metni farklı) sonrasında sim kartı kendi cihazınıza takıp, denermisiniz. (durum çubuğunda volte yazısı gelmeli) gelmezse *#*8658#*#* kodunu telefon arama ekranından girin. böylece konuşma sırasında 4g'den 3g'ye düşmeyecektir. belki sorununuza çözüm olur.
Tamam hocam bunu bir deneyeyim bir de türktelekom volte desteği veriyor mu?, Karşıdaki volte desteklemez ise sanki yine 3gye düşüyor diye biliyorum

Oyla:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Tamam hocam bunu bir deneyeyim bir de türktelekom volte desteği veriyor mu?, Karşıdaki volte desteklemez ise sanki yine 3gye düşüyor diye biliyorum
TT faturasız hatlara volte desteği vermiyor diye biliyorum. hattınız faturalı ise 5555'e "volte" yazıp göndermeniz gerekiyor. (sizin cihazdan değil, samsung, iphone, gm, lg vb. bir telefondan mesaj atmalısınız) aktifleştiğine ilişken onay mesajı gelince kendi telefonunuza takacaksınız.

Oyla:

Qwertytr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
12
TT faturasız hatlara volte desteği vermiyor diye biliyorum. hattınız faturalı ise 5555'e "volte" yazıp göndermeniz gerekiyor. (sizin cihazdan değil, samsung, iphone, gm, lg vb. bir telefondan mesaj atmalısınız) aktifleştiğine ilişken onay mesajı gelince kendi telefonunuza takacaksınız.
TM hocam faturalı benim ki bir deneyeyim farklı cihaz bulursam detayları yazarım

Oyla:
Üst Alt