Yardım Xiaomi Mi8 Harita Sorunu .

ilkin_bayramzade

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İlkin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 10.2/Kararlı 10.2.2.0(PEAMIXM)
Telefon Modeli
Xiaomi Mi8
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhabalar arkadaşlar. Ben Xiamo mi 8 kullanıyorum. Telefonumda harita sorunu var. Yeni aldığımda hiç harita kullanmamıştım o yüzden telefondamı yoksa sonradan gelen güncelledenmi kaynaklı bu sorun bilmiyorum. Şöyle ki harita uygulamasına giriyorum (Google haritalar ve diğer harita uygulamalrında da oluyor bu sorun) harita sürekli dönüyor. Yani yön bulma sorunu var. Bir yerde sabit kalmıyor. Bilenler lütfen yardımcı olsun. Teşekkürler

gince

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
günay
Cihazım
mi 8
Konular
9
Ben de mi 8 kullanıyorum. Ben de herhangi bir sorun yok. Kullandığın romla alakalı olabilir. Hem google haritası hem de yandex haritaları ile bu yazoyı yazmadan denedim sorun yok. Zaten normalde de iki programı da aktif olarak kullanıyorum.

Oyla:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.180
Ben de mi 8 kullanıyorum. Ben de herhangi bir sorun yok. Kullandığın romla alakalı olabilir. Hem google haritası hem de yandex haritaları ile bu yazoyı yazmadan denedim sorun yok. Zaten normalde de iki programı da aktif olarak kullanıyorum.

Sorun konum bulmasında değil, mesela araba ile yola çıkın bir yol tarifi alın navigasyon çok saçma hareketler yapıyor yoldan çıkıyor ters şeride geçiyor dönmeden dönmüşgibi gösteriyor gibi gibi

Oyla:

gince

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
günay
Cihazım
mi 8
Konular
9
Sorun konum bulmasında değil, mesela araba ile yola çıkın bir yol tarifi alın navigasyon çok saçma hareketler yapıyor yoldan çıkıyor ters şeride geçiyor dönmeden dönmüşgibi gösteriyor gibi gibi
Gerçekten bende öyle yapmıyor. Aktif kullanıyorum demiştim yukarıda. Az önce bir dk ekran kaydı aldım sıkıntı yoktu. Eğer süre uzun isterseniz çekebilirim de.

Oyla:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.180
Gerçekten bende öyle yapmıyor. Aktif kullanıyorum demiştim yukarıda. Az önce bir dk ekran kaydı aldım sıkıntı yoktu. Eğer süre uzun isterseniz çekebilirim de.
Şuanbende de sorun yok beta son güncellemede sorun fix yapmışlar ama ara ara sapıtıyor yine

Oyla:

YasPeh

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
31
Mi8 SE
De sıkıntı yok.

Oyla:

gince

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
günay
Cihazım
mi 8
Konular
9
Şuanbende de sorun yok beta son güncellemede sorun fix yapmışlar ama ara ara sapıtıyor yine
Ben uzun zamandır kullanıyorum. Hem dvr kayıtta yapıyordum. Bu akşamki örnek video linki
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

StubborN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Hocam bu sorunu ben de yaşadım (telefonda yaşadığım tek sorun bu oldu), çözümü biliyorum. Çok alakasız bir yöntem olacak ama bende işe yaradı siz de bir deneyin umarım düzelir. Sizdeki sorun gyroscope ile alakalı (telefon kendini sürekli dönüyor zannediyor), GPS ile değil ve şu adımları takip ettiğinde ilginç bir şekilde çözülecektir (en azından bende çözüldü ve bir daha yaşamadım.)

Ayarlar > Ekran > Kontrast ve Renkler > Standart seçin.
Daha sonra Telefon Hakkında bölümünde Çekirdek Sürümü'ne birkaç kez tıklayıp Donanım Testleri'ni açın. Sağ üstteki üç noktaya tıklayıp Additional Tools açıp acc calibration tool ve gyro calibration tool üzerinde cihazı düz bir zemine koyup kalibrasyon yapın.
Kalibrasyonu yaptıktan sonra telefonu yeniden başlatın. Sonra da pusula üzerinde kontrol edin. Benim düzeldi ve bir daha tekrarlamadı. Yön sorunlu olursa yatay 8 hareketi ile pusulayı da kalibre edince tamamen çözülüyor. Ekran Kontrast ayarını tekrar otomatik yapabilirsiniz

Merhabalar arkadaşlar. Ben Xiamo mi 8 kullanıyorum. Telefonumda harita sorunu var. Yeni aldığımda hiç harita kullanmamıştım o yüzden telefondamı yoksa sonradan gelen güncelledenmi kaynaklı bu sorun bilmiyorum. Şöyle ki harita uygulamasına giriyorum (Google haritalar ve diğer harita uygulamalrında da oluyor bu sorun) harita sürekli dönüyor. Yani yön bulma sorunu var. Bir yerde sabit kalmıyor. Bilenler lütfen yardımcı olsun. Teşekkürler

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt