Rehber Xiaomi Mi6 Global Kararlı v8 8.2.2.0 7.1 MI Flash ile ROM atma

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Bilindiği üzere MI6 yeni bir cihaz olduğu için cihazlar fake ile tabir ettiğimiz romlar ve türkçeleştirilmiş diğer romlarla geliyor.

Forumda çoğu arkadaşlarmızın kurumlarla ilgili rehberleri bulamamasıdan ve forumda MI6 ile ilgili rom kurulumu rehberi yokmu gibi mesajları doğrultusunda bu rehber hazırlanmıştır.

Bu İşlemleri 64 bit bir bilgisayarda yapmanızı öneririm,Windows 8 ve üzeri işletim sistemi kullananlar sürücü imzalama zorunluluğunu devre dışı bırakıp bu işlemleri yapmalarını tavsiye ederim.

Not; Öncelikle cihazın bootloader kildini açıp Burdan yedeğinizi aldıktan sonra bu işlemleri yapınız.

Gerekli Programlar:

MI Flash (Önerilen)

MI Flash Versiyonları:

MI Flash Unlock

Fastboot Rom Kurulumu:

Resim'li Anlatıma Burdan Ulaşabilirsiniz.
Video'lu Anlatıma Burdan Ulaşabilirsiniz.

Xiaomi Mi6 Global Kararlı v8 V8.2.2.0. 7.1 NCAMIEC Rom Ve Değişiklikler;

Kilit ekranı, Durum Çubuğu, Bildirim Çubuğu

Yeni - Kilit ekran bildirimlerini silmek için hızlıca kaydırın (11-18)
Yeni - Geçişler için kullanıcı arayüz ayarlamaları (12-15)
Yeni - Uyarı gölgesine pil tasarrufu geçişi eklenmesi (12-15)
Optimizasyon - Ekran kilitleme PIN layout (11-15)
Optimizasyon - USB şarj ve anahtarlama klavyeleri için değiştirilen ikonlar (12-01)
Optimizasyon - Kayan bildirimler DND modunda görünmemesi (12-13)
Düzeltme - Gelen çağrılar sırasında bildirim gölgesi sorunları (10-25)
Düzeltme - Wi-Fi sayfası cihazı ilk açıldığında donması (11-07)
Düzeltme - Bildirim gölgesi sorunları (11-15)
Düzeltme - Üçüncü taraf temaları kullandıktan sonra opaklık ile ilgili sorunlar (11-15)
Düzeltme - İlk bildirim hızlıca kaydırma sonuçu kaldırılamaması(11-29).
Düzeltme - Üçüncü taraf temalarıyla birlikte peyzaj modu sorunları (12-06)

Ana ekran
Yeni - Ana ekran ayarlarının Ayarlar'a eklenmesi (11-22)
Düzeltme - Uygulamaları silmek için kullanıcı arabirimi'nin bir kısmı açık renkli arka planlarda görünmemesi (10-11)
Düzeltme - Başlatıcıdaki animasyonlar için küçük ayarlar (11-14)

Virüs tarama
Yeni - Google play'den yüklenen uygulamlar için antivirüs taraması (11-02)

İndirme Linkleri:

Fastboot Rom 1710MB ( Sadece MI flash programı ile kurulur.)

Recovery Rom 1497MB ( Recovery modda ve güncelleyici uygulamasıyla kurulur.)

Setry

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
Mi 6
Konular
59
Hocam kurulum mi 5 aynı zaten mi 5 rehberlerini de ekleyebilrsiniz

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam Anlatım için teşekkürler, fakat şöyle bir sorun yaşıyoruz diğer konudan bahsettiğimiz üzere. Telefona Fastboot yöntemiyle Stabil Global Rom kurduktan sonra, cihaz tekrar TWRP kurulunca (TWRP kurulum linkindeki Sagit TWRP), cihazın hafızasına erişemiyoruz (harf ve rakamlardan oluşan isimler görünüyor); ayrıca kalıcı bir şekilde flashlanmıyor. Telefon açılınca, tekrar TWRP'ye girmek istediğimizde Orjinal Recovery açılıyor.

Dün gece Cofface TWRP ile denedim tekrar, bu sefer telefon hafızasına erişim Rom kurabildim (Xiaomi Eu Beta'ya dönmek istiyordum); fakat Rom kurulumundan sonra cihaz açılmadı. Bu sefer Yeniden Fastboot ile Global Rom Flashlamak zorunda kaldım.

Sadece Rom değişikliği değil, telefona Root yetkisi vermek içinde TWRP kurmak gerekiyor yeniden, fakat hep yukarıda anlattığım sorunla karşılaştım.

Bu konu hakkında da yardımcı olabilir misiniz?

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Hocam kurulum mi 5 aynı zaten mi 5 rehberlerini de ekleyebilrsiniz
hangi rehberleri istiyorsunuz.?

mi 6 yi turkiyede kullanmaya baslayinca sonradan imei atmak gerekli mi? bilgisi olan varmi ?
kayıtlı değilse cihaz 120 gün kullanma hakkınız var imei atılması gerekir veya pasaport kaydı.

Hocam Anlatım için teşekkürler, fakat şöyle bir sorun yaşıyoruz diğer konudan bahsettiğimiz üzere. Telefona Fastboot yöntemiyle Stabil Global Rom kurduktan sonra, cihaz tekrar TWRP kurulunca (TWRP kurulum linkindeki Sagit TWRP), cihazın hafızasına erişemiyoruz (harf ve rakamlardan oluşan isimler görünüyor); ayrıca kalıcı bir şekilde flashlanmıyor. Telefon açılınca, tekrar TWRP'ye girmek istediğimizde Orjinal Recovery açılıyor.

Dün gece Cofface TWRP ile denedim tekrar, bu sefer telefon hafızasına erişim Rom kurabildim (Xiaomi Eu Beta'ya dönmek istiyordum); fakat Rom kurulumundan sonra cihaz açılmadı. Bu sefer Yeniden Fastboot ile Global Rom Flashlamak zorunda kaldım.

Sadece Rom değişikliği değil, telefona Root yetkisi vermek içinde TWRP kurmak gerekiyor yeniden, fakat hep yukarıda anlattığım sorunla karşılaştım.

cihaz elimizde olmadığı için test edemiyoruz malesef, farklı bir twrp recovery deneyerek çözüm olabilir sorunuz hakkında ekran görüntüsü atma şansınız varsa bi ekran görüntüsü atın bakalım.

Son düzenleme:

mkayaxs

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
can
Cihazım
deniz
Konular
0
Tesekkurler guncellemeyı yaptım sorunsuz

xtrem06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi9 lite
Konular
2

Burdaki twrp sorunsuz:

Mi5 &tapatalk

Setry

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
Mi 6
Konular
59
hangi rehberleri istiyorsunuz.?

kayıtlı değilse cihaz 120 gün kullanma hakkınız var imei atılması gerekir veya pasaport kaydı.

cihaz elimizde olmadığı için test edemiyoruz malesef, farklı bir twrp recovery deneyerek çözüm olabilir sorunuz hakkında ekran görüntüsü atma şansınız varsa bi ekran görüntüsü atın bakalım.

Hocam şunuda kurulumu anlatmak için alternatif olarak eklerseniz yararlı olacaktır:
Rehber - Mi5s Cihazlara Orijinal Global Rom Yükleme

Ve unlock içinde resimli olan şu rehberi eklerseniz iyi olur:
Rehber - Bootloader Unlock Redmi Note 3 Resimli Anlatım

aslanenver

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Mi 6
Konular
25

Buradan en son mi flash programını indirip yükledim.
Recoveryden de yüklemeyi dededim.
Hata alıyorum.

twrp ile yüklediğimde sürekli reset atıyor.
mi flash ile yüklemeyi dediğim zaman iste işleme başlamıyor hata veriyor.

driver sorunu da yok makinede.
neden olabilir ?

Üst Alt