Çözüldü Xiaomi Mi6 Ghost Screen ve Çercevede Boya Atma Sorunu

marnero

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EREN EKER
Cihazım
MEIZU M2 NOT
Konular
1
Form numarası
476313
Merhaba;
Delta Servis garantili Xiaomi Mi6 Ceramic ( 128 Gb / 6 Gb ) model telefonumda belirli bir süredir devam eden Ghost Screen ( Hayalet Ekran ) sorunu mevcuttur. Son aylarda ciddi rahatsızlık vermeye başlamıştır. Ekranda normal parlaklıkta , çok kısa süre kalan görüntü bile iz bırakıyor. Ekran kapanınca bir süre sonra izler kayboluyor fakat kullanımda ciddi rahatsızlık veriyor. Normalde ekranda olmaması gereken şeyler görüyorum. Araştırmam sonucunda ekranda Lg panel kullanılan Xiaomi Mi6 cihazlarda bu sorun kronik olarak yaşanmakta.
Diğer bir husus ise cihazı aldığım günden beri kılıf ve ekran koruyu ile kullanmama ve darbe almamasına rağmen çerçevesinde boya atmaları olmuştur. Bu iki sorunuda araştırdığımda ne yazık ki Xiaomi Mi6 telefonlarında görülen kronik sorunlar olduğunu öğrendim.
Ayrıca birkaç aydır telefon aşırı ısınmakta ve batarya süresinde ciddi anlamda düşüş yaşanmaktadır.
Telefon resimlerini ekliyorum. Son derece titiz bir kullanıcı olduğumu da dip not belirtmek isterim.
Telefonun size ulaştığını görmekteyim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Edit 13.09.2019 ; Servis "Ürün Fiziksel Durum ; ekranda çizikler mevcut" olarak belirtmiş. Aldığım andan beri cam ekran koruyucu ile kullandığım ürünün ekranında nasıl çizik olabilir? Sadece servise göndermek için kutuya sararken cam filmini çıkarttım

Edit 24.09.2019 ; Servis ekran ve yan çerçevesinin değiştirileceği ve parçanın tedarik edildiği bilgisini geçen hafta vermiştir. Şuanda onarım devam ediyor yazısı mevcuttur. Gelişmeleri buradan sizinle paylaşacağım

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    64,5 KB · Görüntüleme: 21
  • 2.jpg
    2.jpg
    58,7 KB · Görüntüleme: 22
  • 3.jpg
    3.jpg
    54,3 KB · Görüntüleme: 20
  • 4.jpg
    4.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 18
  • 5.jpg
    5.jpg
    62,9 KB · Görüntüleme: 19
  • 6.jpg
    6.jpg
    51,4 KB · Görüntüleme: 17
  • 7.jpg
    7.jpg
    52,6 KB · Görüntüleme: 26
  • 8.jpg
    8.jpg
    222,8 KB · Görüntüleme: 27
  • 9.jpg
    9.jpg
    207,5 KB · Görüntüleme: 26
  • 10.jpg
    10.jpg
    4,8 MB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
Ben 2 senedir kullanıyorum panel jdi olduğundan olsa gerek ghost screen vari bir problem yaşamadım ama bahsettiğiniz çerçevede soyulmalar sürekli kılıf kullandığım halde mevcuttur ki benim için bir sorun teşkil etmiyor şarj konusuna gelecek olursak tüm hususlara dikkat ettiğim halde stock rom güncellemeleri bataryadan baya çaldı diye düşünüyorum bu bu telefonda .. sorunlu güncellemeleri sebep olduğu aşırı ısınma, fazla pil tüketimi, 8 saat gibi sürelerde bile tam şarj olmama vs. Ben bu gibi problemleri eu roma geçerek çözdüm uzun süreler oyun oynamadığım, uzun saatler aktif kullanmadığım sürece ısınma ve fazla şarj tüketimi gibi problemler yaşamıyorum kullandığım sürümde 10.3.1.0 stabil rom ..
Stock romdan bu roma geçince cihazın üstünden büyük bir yük kalktığındanda özellikle bahsetmek isterim .

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

marnero

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EREN EKER
Cihazım
MEIZU M2 NOT
Konular
1
Şimdiye kadar orjinal otomatik sürüm güncellemelerini yaptım sadece. Ekrandaki soruna gelirsek Lg panel olanlarda çok sık görülen bir problem ne yazikki

Delta Servis 4

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynep
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Merhaba;
Delta Servis garantili Xiaomi Mi6 Ceramic ( 128 Gb / 6 Gb ) model telefonumda belirli bir süredir devam eden Ghost Screen ( Hayalet Ekran ) sorunu mevcuttur. Son aylarda ciddi rahatsızlık vermeye başlamıştır. Ekranda normal parlaklıkta , çok kısa süre kalan görüntü bile iz bırakıyor. Ekran kapanınca bir süre sonra izler kayboluyor fakat kullanımda ciddi rahatsızlık veriyor. Normalde ekranda olmaması gereken şeyler görüyorum. Araştırmam sonucunda ekranda Lg panel kullanılan Xiaomi Mi6 cihazlarda bu sorun kronik olarak yaşanmakta.
Diğer bir husus ise cihazı aldığım günden beri kılıf ve ekran koruyu ile kullanmama ve darbe almamasına rağmen çerçevesinde boya atmaları olmuştur. Bu iki sorunuda araştırdığımda ne yazık ki Xiaomi Mi6 telefonlarında görülen kronik sorunlar olduğunu öğrendim.
Ayrıca birkaç aydır telefon aşırı ısınmakta ve batarya süresinde ciddi anlamda düşüş yaşanmaktadır.
Telefon resimlerini ekliyorum. Son derece titiz bir kullanıcı olduğumu da dip not belirtmek isterim.
Telefonun size ulaştığını görmekteyim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Edit 13.09.2019 ; Servis "Ürün Fiziksel Durum ; ekranda çizikler mevcut" olarak belirtmiş. Aldığım andan beri cam ekran koruyucu ile kullandığım ürünün ekranında nasıl çizik olabilir? Sadece servise göndermek için kutuya sararken cam filmini çıkarttım
Değerli Müşterimiz ,

Hayalet ekran sorunu farklı marka, model cihazlarda görülmektedir. Lg panel için kronik sorun değildir. Stoklarımızda mevcut olan ekran ile değişimi sağlanmaktadır. Kasadaki soyulmalar içinde garanti dahilinden değişim yapılmaktadır. Isınma ve batarya sorunu için cihazın teknik incelemesi sağlanarak . çıkan sonuç doğrultusunda işlem yapılmaktadır. Cihazların pil ömrü kullanıma bağlı olarak zamanla azaltmakta ve tükenmektedir. Tüm şarj edilebilir piller tüketim mallarıdır ve sınırlı bir kullanım ömrüne sahiptir. Bir süre sonra kapasiteleriyle birlikte performansları düşer ve değiştirilmeleri gerekmektedir. Pil cihazda şişme veya cihazın açılıp kapanma vb. arızalarına sebep olmaktaysa garanti dahilinden değişim yapılmaktadır. Servisimizde pil ömrü bir seneyi geçtiği takdirde kullanıma bağlı olarak ömrü tükendiyse ücretli değişimi yapılmaktadır.

Servis kaydınıza ulaşabileceğimiz bilgileri özel mesaj yolu ile tarafımıza iletmeniz halinde , cihazınızın fiziksel durumuyla alakalı sormuş olduğunuz soru hakkındada detaylı bilgilendirme sağlayabiliriz.

Saygılarımızla
Delta Teknik Servis

marnero

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EREN EKER
Cihazım
MEIZU M2 NOT
Konular
1
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Pil durumu ile bilgilendirmenizi bekliyor olacağım.

Delta Servis 4

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynep
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Pil durumu ile bilgilendirmenizi bekliyor olacağım.
Değerli Müşterimiz ,

Özel mesaj yolu ile iletmiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederiz. Cihazınız servisimize ulaştığı an itibariyle fiziksel durumuna bakılmaktadır. Cihazınız kamera kaydı altında ve özel ışıklar altında incelenmektedir. Özel ışık altında kılcak çizikler dahi gözükmektedir. Servis giriş formunuzda ekranınızın fiziksel durumu belirtilmiştir. Cihazınızın teknik incelemesi sağlandıktan sonra tarafınıza pil durumunuz hakkında bilgilendirme sağlanacaktır.

Saygılarımızla
Delta Teknik Servis

Grihava

iyi niyetini kaybetme.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Xioami mi6
Meslek
Otomotiv
Konular
6
Hocam sonuç ne oldu bilgilendirir misiniz benimde kasada aşırı renk kalkmaları var moralimi bozuyor

marnero

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EREN EKER
Cihazım
MEIZU M2 NOT
Konular
1
Yazmıştım aslında ama bir aksilik olmuş sanırım. Ekran ve boya atması olan çerçeveyi değiştirdiler. Pili 1 yıldan sonra şişme gibi bir problem olmazsa değiştirmiyorlar. Genel olarak servisten baya memnun kaldım. İthalatçı garantili telefon alırken terettut etmiştim.
Hocam sonuç ne oldu bilgilendirir misiniz benimde kasada aşırı renk kalkmaları var moralimi bozuyor

Grihava

iyi niyetini kaybetme.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Xioami mi6
Meslek
Otomotiv
Konular
6
Yazmıştım aslında ama bir aksilik olmuş sanırım. Ekran ve boya atması olan çerçeveyi değiştirdiler. Pili 1 yıldan sonra şişme gibi bir problem olmazsa değiştirmiyorlar. Genel olarak servisten baya memnun kaldım. İthalatçı garantili telefon alırken terettut etmiştim.

Anladım sevindim adınıza, 2 sene önce delta servisle epey uğraşmıştım demek ki şuan epey düzelmiş(sorun tüketici hakem heyetine giderek para iadesi alarak çözülmüştü)

Delta Servis 4

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynep
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Değerli Müşterimiz ,

Cihazınızı iyi günlerde kullanmanızı diliyoruz. angel~~

Saygılarımızla
Delta Teknik Servis

Üst Alt