Soru Xiaomi mi6 Batarya Süreleri

Aydın Onur Gerçek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aydın Onur
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
9
Arkadaşlar Xiaomi mi6 Batarya süreleri ve batarya deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz? Ne kadar ekran süresi alıyorsunuz? Telefon ekran kapalı iken gece sabaha kadar ne kadar düşüyor? İphone klişesi vardırya ekran kapalıyken tüm gece %1 bile şarjı gitmez ya da ekran kapalıyken şarj tüketmez. Bununla karşılaştırdığımızda ekranı kapattık cepte, gece ne kadar batarya tüketiyor? Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Ortalama 6 saat alıyorum ekran süresini 7 saatte oluyor 5.30 saat de gece benim yüzde 10 kadar falan gidiyor şarjım

Oyla:

Josue35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Xiaomi Mİ 13
Meslek
Türk Telekom CBS
Konular
8
Ortalama 6-7 saat. Gece yüzde 5-7 arası sarj gidiyor

Oyla:

maho5734

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
maho
Cihazım
mi6
Konular
0
Ortalama 6-7 saat. Gece yüzde 5-7 arası sarj gidiyor
kardeşim birde şöyle denermisin?
eğer 4.5g seçeneği açıksa onu kapatıp yani 3g(yanlızca WCDMA\EDGE 2g ve 3g ) ye geçip birde öyle denermisin. sen ve senin gibi gece şarjı çok giden arkadaşlar için söylüyorum.
çünkü 4.5 ge heryerde çok düzgün çekmeyebilir veya sürekli baz istasyonları arasında geçiş yapması gerekebilir kalite açısından. buda her değişimde ve baz istasyonuyla haberleşmesinde şarjın daha fazla gidebileceğini gösteriyor. böyle yanlızca 3g ve 2g yaparsan bu olay daha da azalacak ve şarj daha az gidecek diye düşünüyorum. :D

Oyla:

Crucify

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgut
Cihazım
Mi6
Konular
3
Gece wifi mobil veri kapalıyken %10 kadar şarj gidiyor, gün içinde çok telefon kullanan biriyim Facebook ve Chrome çok kullanırım 1 günü çok rahat çıkarıyor

Oyla:

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
kardeşim birde şöyle denermisin?
eğer 4.5g seçeneği açıksa onu kapatıp yani 3g(yanlızca WCDMA\EDGE 2g ve 3g ) ye geçip birde öyle denermisin. sen ve senin gibi gece şarjı çok giden arkadaşlar için söylüyorum.
çünkü 4.5 ge heryerde çok düzgün çekmeyebilir veya sürekli baz istasyonları arasında geçiş yapması gerekebilir kalite açısından. buda her değişimde ve baz istasyonuyla haberleşmesinde şarjın daha fazla gidebileceğini gösteriyor. böyle yanlızca 3g ve 2g yaparsan bu olay daha da azalacak ve şarj daha az gidecek diye düşünüyorum. :D
Bir değişiklik olabilir mi? Çünkü gece mobil veriyi falan açık bırakmıyorum?

Oyla:

Crucify

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgut
Cihazım
Mi6
Konular
3
Arkadaşlar bekleme süresinde hızlı bitmesi bence yazılımsal ama genel kullanım için telefonun bataryasını birkaç kere tamamen boşaltıp doldurun

Oyla:

maho5734

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
maho
Cihazım
mi6
Konular
0
Bir değişiklik olabilir mi? Çünkü gece mobil veriyi falan açık bırakmıyorum?
tabiki olabilr. mbil veri kapatılsada telefon hala kapsama alanında kalıyor ve aramaya açık oluyor. o andada baz istasyonunun doluluk oranına göre bile diğer istasyonlara yönlendiriliiyor. bu gibi şeyler de şarjı etkiliyor haliyle.
onun için telefon batarya karşılaştırmalarını ben olsam içine hat takmadan test ederimki daha koşulsuz ve farksız bir test olsun. tabi gerçek kullanımda hatla çalışacağı için o testtekinden daha kısa süre gidecek oda ayrı bir mevzu :D

Oyla:

Medjerda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
??_?!_??
Cihazım
casper via 8
Konular
11
Ben wifi acik şekilde uyuyorum. %3 sarj gidiyor gece boyunca. Bir de sarjin azken acil isin ciksa bile 10 dakika sarjda kalsin yeter. Oyun vs oynamayacaksan seni bayagi goturur

Oyla:

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
tabiki olabilr. mbil veri kapatılsada telefon hala kapsama alanında kalıyor ve aramaya açık oluyor. o andada baz istasyonunun doluluk oranına göre bile diğer istasyonlara yönlendiriliiyor. bu gibi şeyler de şarjı etkiliyor haliyle.
onun için telefon batarya karşılaştırmalarını ben olsam içine hat takmadan test ederimki daha koşulsuz ve farksız bir test olsun. tabi gerçek kullanımda hatla çalışacağı için o testtekinden daha kısa süre gidecek oda ayrı bir mevzu :D
Dediğinizi bugün denedim gece %9da bıraktım sabah %3tü ki bu gayet iyi önceden rahat %10 giderdi
Bide buyur şarj süresi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-07-23-01-43-19-354_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2017-07-23-01-43-19-354_com.miui.securitycenter.png
    57 KB · Görüntüleme: 145
Oyla:
Üst Alt