Yardım Xiaomi Mi6 android 8.0 güncelleme sonrası sorunlar

GokselArda

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Göksel Arda
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Dün akşam eve geldim ve cihazıma güncelleme gelmişti hemen yaptım. Guncellemeden sonra tema değiştiriyim dedim ve bir anda telefon dondu. Recovery moduna geçiş yaptım reboot etmek için fakat o menüde de kalınca direk telefona format attım. Şuan cihazda bazı sorunlar var.

1) Instagram'da ki gönderiler piksel piksel, kalitesi bozuk olarak gözüküyor. Güncellemeden önce yoktu.
2) Telefon güncellemeden önce çok rahat idi. Çok stabil, sorunsuzdu. Fakat şimdi kilit ekranında iken kilit açma sesi geliyor ondan sonra ekran geliyor.

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Codered
arkadaşımızın dediği gibi fastboot rom işinizi görecektir. Performans artışı yaşayacağınızdan şüpheniz olmasın. Sadece bu tür işlemler yorucu ve can sıkıcı oluyor. O sebeple android güncellemelerini ota'dan yüklemeyin ne demek yüklemeyin diyeceksiniz.
Android 7-->8 geçiş yapmaktan bahsediyorum . Bu güncellemeleri yapmayın.Arayüz veya hata güncellemelerini yapın. Android yükseltmeleri performans kaybı,oyun, uygulama, ram performası kayı yaşamamanız bir mucize olur :)
Android 8 e gunceleme yapmayalım mi diyorsunuz

Oyla:

westalim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
Mi6 ceramic
Konular
0
Müzik dinlerken bir sonraki parçaya geçince ses kapanıyor volume up down yapınca kendine geliyor sinir bozucu bir durum her seferinde zaten yeni düzelmişti. Bildirimler eskiye döndü. Keyboard harflere basınca titreşim yoğunluğunu ayarlamştm fakat suan her basmada sistem titresimini kullanıyor. Yeni guncelleme ve kullananların yorumları gelene kadar güncellemeyi tavsiye etmem.

Oyla:

mkemalozer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
metin
Cihazım
mi6
Konular
0
Oyla:

MTE

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
MURAT
Cihazım
Mİ8
Konular
0
sanırım bende aynı dertten muzdaribimve elimden hiç bişey gelmiyo hiç bişeyde anlamıyorum bunun düzeltilmesi için ek gücelleme gelir mi acaba . :(

Oyla:

mkemalozer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
metin
Cihazım
mi6
Konular
0
sanırım bende aynı dertten muzdaribimve elimden hiç bişey gelmiyo hiç bişeyde anlamıyorum bunun düzeltilmesi için ek gücelleme gelir mi acaba . :(
bu durumda root yapmayı tavsiye etmiyorum ama mutlaka bu guncellemeden muzdarip herkes üşenmeyip geri bildirim yazmalı diye düşünüyorum. bir süre bekleyeceğiz mecburen. ahh 7.1.1 ahh 9.2.2 kıymetini bilemedik

Oyla:

MTE

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
MURAT
Cihazım
Mİ8
Konular
0
bu durumda root yapmayı tavsiye etmiyorum ama mutlaka bu guncellemeden muzdarip herkes üşenmeyip geri bildirim yazmalı diye düşünüyorum. bir süre bekleyeceğiz mecburen. ahh 7.1.1 ahh 9.2.2 kıymetini bilemedik
beklemekten başka çarem yok :(

Oyla:

Bulent75

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir !!!
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
7,0
Cihazım
xaomi mi6
Konular
1
Dün akşam eve geldim ve cihazıma güncelleme gelmişti hemen yaptım. Guncellemeden sonra tema değiştiriyim dedim ve bir anda telefon dondu. Recovery moduna geçiş yaptım reboot etmek için fakat o menüde de kalınca direk telefona format attım. Şuan cihazda bazı sorunlar var.

1) Instagram'da ki gönderiler piksel piksel, kalitesi bozuk olarak gözüküyor. Güncellemeden önce yoktu.
2) Telefon güncellemeden önce çok rahat idi. Çok stabil, sorunsuzdu. Fakat şimdi kilit ekranında iken kilit açma sesi geliyor ondan sonra ekran geliyor.

Merhaba, Bende güncelemeden sonra tema değiştirdim aynısı bende de oldu. Format atmak zorunda kaldım. Dikkati şöyle birşey çekti. Temayı değiştirdikten sonra durum çubuğunu temalardan kişiselleştirerek başka seçtim. Ve olan oldu. Format atmak zorunda kaldım. Ve budurumu iki kes 4 er saat arayla yaşamak zorunda kaldım. Allahtan Mi cluoud da yedekleme almıştım da herşeyi tekrar senkronize ettim. Artık tema değiştirirken yüreğim ağzıma geliyor yinemi donacak ve format atılacak diye. :) Arkadaşlar dikkatli olun böyle bir handikap var. Bunun dışında ben bu güncellemeyle telefonda bir değişiklik görmedim. Gayet stabil ve akıcı devam ediyor. Saygılar...

Oyla:

ZIEatBabysZ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Faruk
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Güncellediğim için çok pişmanım. Daha yeni gelen bildirimler eski haline döndü. Arka planda Spotify açtığımda ekstra olarak "Spotify arka planda çalışıyor" diye bildirim geliyor ve cidden sinir bozuyor. Eskiden 5 tane seçenek koyduğumuz üst panel 4 seçeneğe düşürülmüş. Yine Spotify açıkken çıkan bildirim aşırı kötü hale gelmiş. Performans olarak ciddi bir kayıp var (oyun oynamadım daha). 7.1.1 9.2.2 her ne kadar çok daha iyi ve güzel olsa da şuan da yeni bir sürüme geçildiği için çok da kötü bir gözle bakmamak lazım lakin yeni güncellemeyi her şey düzelicek umuduyla iple çekiyorum.

Oyla:

Dijinorm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
2
Arkadaşlar anlayamadım zaten şu anda global stable olarak son rom 9.2.2 gözüküyor siz hangisine güncelledinizde pişmansınız

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt