Yardım Xiaomi Mi5S Plus Wifi Çekim Sorununu Çözme Aşamalarım

ottomanwolf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
8
Arkadaşlar merhaba.
Xiaomi mi5s plus cihazımda yaklaşık 1 yıldır Wifi çekim sorunu yaşıyordum. İlk başlarda çok iyi olan Wifi çekimi bir anda neredeyse modemin yanında zor çeker olmuştu. Denemediğim rom, mod, build prop edit vs kalmadı hiç bir şekilde çözümünü bulamamıştım. Anlamıştım ki sorun donanımsal. Kendi evimde, kendi ev internetini kullanamaz olmuştum. Wifi ağlarını yenilediğim zaman çevrede bir tek Wifi ağı bulamazdı.
Fazla uzatmadan yaptığım işlemlere geçmek istiyorum.
İlk önce cihazı söktüm. Arka kapağı tamamen ana karttan ayırdım. Resimlerde kırmızı kutu ile işaretlediğim pinleri bir iğne vasıtasıyla çok dikkatli bir şekilde hafiften yukarı doğru esneterek genişlemelerini sağladım. Bundaki amaç, bu pinlerin kapaktaki yerlerine daha iyi temas etmelerini sağlamaktı. Hepsini tek tek, dikkatli bir şekilde belirttiğim şekilde yaptım. Resimde dikkat ettiğiniz üzere sol üst tarafta yeşil ile işaretli bir pin var. Bu pin içine çökmüştü. Onu da eski haline getirdim. Şuan muazzam Wifi çekim gücü var. Huawai ve Sony ile yan yana denedim. Onlardan bile güzel çekiyor diyebilirim. Kaldığım ev bahçeli, bahçede, bulunduğum noktanın modeme uzaklığı 15 metre, arada 3/5 duvar kapı vs var. Bahçeden bile internete rahat bir şekilde girebiliyorum artık. Benim gibi sorun yaşayan arkadaşlar bu yolla belki çözüm bulabilirler.

Çözüm konusunda bana yol gösteren @55samsunspor.57 hocama sonsuz teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 1.jpeg
    1.jpeg
    116,1 KB · Görüntüleme: 174
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    47,3 KB · Görüntüleme: 136
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    53,9 KB · Görüntüleme: 105
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    53,1 KB · Görüntüleme: 107

55samsunspor.57

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
mi 5s plus
Konular
6
Bende cihazı sattım idarelik cihaz ararken Xiaomi redmi 5 32gb a101 den 899 TL ye aldım

Redmi 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

sacred07

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yılmaz
Cihazım
mi 8 64 gb
Konular
7
Bi kaynak yokmu kapağı nasıl sökülür diye

Oyla:

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
Hix
Wifi sorunlu cihaz çok sıkıntılı. Ben cihazı neredeyse elden çıkarma aşamasına gelmiştim ki bu yöntem ile çözdüm. Bu arada GPS sıkıntısı da var mı?

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam bende aynı dertlerden muzdaribim. Cihazı sökmeye korkuyorum hadi söktüm diyelim isaretledigin noktaları fazla kaldırıp kırarsak hepten yanmaktan korkuyorum gps sorunu söyle ver yerimi buluyor ama Navigasyon noktasında sapitiyo sürekli gps aranıyor diyor

Oyla:

ottomanwolf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
8
Hix

Hocam bende aynı dertlerden muzdaribim. Cihazı sökmeye korkuyorum hadi söktüm diyelim isaretledigin noktaları fazla kaldırıp kırarsak hepten yanmaktan korkuyorum gps sorunu söyle ver yerimi buluyor ama Navigasyon noktasında sapitiyo sürekli gps aranıyor diyor
Haklısın kardeşim. Biraz el becerisi ve hassas olmak gerekiyor. Aksi takdirde daha çok sorunlara yol açılabilir.

Oyla:

sacred07

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yılmaz
Cihazım
mi 8 64 gb
Konular
7
Telefona az zarar verdim ama bu sorundan şuan kurtuldum sonunda

Oyla:

sacred07

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yılmaz
Cihazım
mi 8 64 gb
Konular
7
Aynen daha önce denediğimde hata yapmıştım yeşil işarekliyi koparmıştım bide kırmızılardan birini kopardım. kopan kırmızılı işaretliyi yeşil yere yapıştırdım az önce şuan gayet iyi çekiyo wifi ve Bluetooth

Oyla:

ottomanwolf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
8
Aynen daha önce denediğimde hata yapmıştım yeşil işarekliyi koparmıştım bide kırmızılardan birini kopan kırmızılı işaretliyi yeşil yere yapıştırdım az önce şuan gayet iyi çekiyo wifi ve Bluetooth
Sorununun çözülmesine sevindim kardeşim. Aksi takdirde telefon resmen çöpten ibaret oluyordu

Oyla:
Üst Alt