Xiaomi Mi5 ve Mi5 Plus Özellikleri Ortaya Çıktı[Appleception]

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

[font='Helvetica Neue', Helvetica, Roboto, Arial, sans-serif]Xiaomi'nin Mi4i lansmanının artından gözler Mi5 modeline çevrilmişti. Fakat görünen o ki Xiaomi firması Mi5'e bir de Plus modeli ekleyecek.

[font='PT Sans', sans-serif]Mi4i model lansmanı sonrası son derece sessiz kalan   cephesinde bir hareketlilik başladı. Ortaya çıkan sızıntılara göre Xiaomi firması bu seneki üst seviye telefonları Mi5 ve Mi5 Plus modellerini tanıtacak.

Söylentilere göre Temmuz ayında yapılacak olan bu lansmanda günümüz koşullarına uygun 2 cihaz ile Çinli firmalar arasındaki en büyük olma iddiasını sürdürecek. 

[font='PT Sans', sans-serif]

[font='PT Sans', sans-serif]Ortaya çıkan bilgilere göre Xiaomi Mi5, 5.2 inç ekranı ve Qualcomm'un Snapdragon 810 çipsetini kullanacak. 3GB ya da 4G RAM kapasiteli olacak olan cihazda 16MP arka kamera ve 3.000mAh batarya bulunacak. Ayrıca bir de parmak izi okuyucusu bulunacağı iddia edilen Xiaomi Mi5'in diğer özellikleri ise şimdilik bilinmiyor.

[font='PT Sans', sans-serif]Bunun yanı sıra bir de Xiaomi Mi5 Plus adında abisi olacak ve bu telefon[font='PT Sans', sans-serif] da [font='PT Sans', sans-serif]6 inç 2K ekran [font='PT Sans', sans-serif]ve çerçevesiz bir yapıda gelecek. [font='PT Sans', sans-serif]4GB RAM[font='PT Sans', sans-serif]'e sahip olacak olan cihaz [font='PT Sans', sans-serif]32GB[font='PT Sans', sans-serif] depolama kapasitesi ise sahne alacak. Tıpkı Mi5 gibi [font='PT Sans', sans-serif]16MP[font='PT Sans', sans-serif] arka kamera ve parmak izi okuyucusu taşıyacak olan telefonun işlemcisi bilinmiyor fakat Mi5'te S810 olacağı için bu cihazda da [font='PT Sans', sans-serif]Snapdragon 810[font='PT Sans', sans-serif] tercih edileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

[font='PT Sans', sans-serif][size=large][font='PT Sans', sans-serif]Temmuz[font='PT Sans', sans-serif] ayında lansmanı yapılacak olan bu iki modelin artık yavaş yavaş sızıntıları ve görselleri de ortaya çıkacaktır. 

[font='PT Sans', sans-serif][size=large][font='PT Sans', sans-serif]kaynak:http://www.webtekno.com/mobil/xiaomi-mi5-ozellik-h7161.html 

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
24
5.2 inç iyidir. Özellikleride söylediğiniz gibi çıkarsa mi5 süper bir model olur.

benkimim

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Telefon
Konular
524
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
chatin_62' Alıntı:
Eğer bugün de yazmasaydınız ben yazacaktım artık :D 

Hocam ne yapalım yaşlandık formumu koruyamıyorum :) 

Beni beklemenize gerek yok hocam siz açın sizinkiler daha özgün ne var sanki ben pek birşey yapmıyorum ki copy-paste haber yapıyorum işte :) 

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Olurmu öyle şey @benkimim hocam. Herkes, her yeri takip etmiyor. Sizin haberlerinizle buradan haberdar olunuyor.

Özellikler artık standart oldu zaten. Bu özelliklerden aşağıda birşey çıkarırlarsa zaten hayal kırıklığı yaratırlar.

benkimim

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Telefon
Konular
524
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
chatin_62' Alıntı:
Olurmu öyle şey @benkimim hocam. Herkes, her yeri takip etmiyor. Sizin haberlerinizle buradan haberdar olunuyor.

Özellikler artık standart oldu zaten. Bu özelliklerden aşağıda birşey çıkarırlarsa zaten hayal kırıklığı yaratırlar.

ama bu özellikler ile zaten mi note pro gibi birşey olacak bence bu mi5 te değişik şeyler bizi bekliyor bekleyip görecez ama bu donanım uygun fiyata gelecekse kabul.bence xiaomi ye bu tıkanık dönemini atlatan cihaz olacak ama xiaomi bizi son dönemde hayal kırıklıklarına çok alıştırdı umarım bu sefer hayal kırıklığı olmaz.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
benkimim' Alıntı:
chatin_62' Alıntı:

ama bu özellikler ile zaten mi note pro gibi birşey olacak bence bu mi5 te değişik şeyler bizi bekliyor bekleyip görecez ama bu donanım uygun fiyata gelecekse kabul.bence xiaomi ye bu tıkanık dönemini atlatan cihaz olacak ama xiaomi bizi son dönemde hayal kırıklıklarına çok alıştırdı umarım bu sefer hayal kırıklığı olmaz.
Ben kendimi hazırladım hocam. Mi5 ile belki gelebilirler diyordum ama şimdi Mi6'ya acaba diyorum. Aynı fiyat politikasını sürdürürlerse de o da 2000TL'lere gelir. Bu da benim için sadece hayal olarak kalır.
En azından G2 ve Nexus7 için v6'yı biran önce hayatta geçirseler de Miui'den bari mahrum kalmasak.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

lyldz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Lütfi
Cihazım
RN 3 Pro
Konular
8
Az bekleseler yahu bu ne hiz.cok hizli ve agresif bir satis politikasi besliyorlar bana gore.daha adam akilli lolipop cihaz alan yok ha bire trlefon cikarmanin mantigi nerde.mi note pro cikicak bu ay ama hala mi note kitkatli ve sorunlari cok.1 seneye anca duzeltirler bubhizla.xiaomi yazilim konusunda 3 5 firin ekmek yemeli.

ben bu konida cidden begenmiyorum xiaomiyi.satmaksa sorun degil satiyor telefonlari.daha saglam adimlarla yayiyilip sorunsuz yazilim destegi versinler.

Üst Alt