Yardım Xiaomi mi5 telefonu olanlar bakabilir mi ?

Furkan5168..

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
6
Telefonum bildiğiniz gibi xiaomi mi 5 ve telefonumun içinden ses geliyor. Örneğin telefonu elimde hızla ileri geri salladığımda içinde sanki içine küçük bir parça düşmüş de etrafa çarpıp duruyomuş gibi çat çut sesler geliyor. Bu olay sizde de oluyor mu ? Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim.

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
İlginç doğrusu, telefonun içinden geldiğine emin misiniz, ses veya güç tuşundan olabilir mi iyi bir bakın. Eğer telefonun içinden geliyorsa açılıp bakılması lazım.

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Hayır olmuyor. İçinden birşey kırılmış belli
Öyleyse açılıp kontrol edilmesi gerekir. Zira telefonun içinde çok hassas elektronik parçalar var onlara zarar verirse iş buyuyebilir.

Oyla:

Furkan5168..

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
6
Öyleyse açılıp kontrol edilmesi gerekir. Zira telefonun içinde çok hassas elektronik parçalar var onlara zarar verirse iş buyuyebilir.
Telefonu ilk aldığım zamandan beri bu ses var ama ben pek umursamamıştım. Garantide değişim veya iade yapılabilir mi bu yüzden.

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Telefonu nereden aldığınızı bilmiyorum ama servisi arayıp durumu anlatın değişim yapılacağını sanmıyorum ama belki cihaz açılıp sorunu hallederler.

Oyla:

Furkan5168..

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
6
Telefonu nereden aldığınızı bilmiyorum ama servisi arayıp durumu anlatın değişim yapılacağını sanmıyorum ama belki cihaz açılıp sorunu hallederler.
Sırf bu yüzden değil ekranda ghost screen sorunu yaşıyorum. Yani telefon ısındığında ekranda bir görüntü sabit kalırsa ana ekrana döndüğümde o görüntü ekranda bulanık bir şekilde belli oluyor. Sanırım ips tabanlı ekranların çoğunda oluyormuş.

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Sırf bu yüzden değil ekranda ghost screen sorunu yaşıyorum. Yani telefon ısındığında ekranda bir görüntü sabit kalırsa ana ekrana döndüğümde o görüntü ekranda bulanık bir şekilde belli oluyor. Sanırım ips tabanlı ekranların çoğunda oluyormuş.
Bildiğim kadarıyla ekranı garanti kapsamıyor bu sorunu daha önce yaşamış arkadaşlar var en azından onlar öyle söylüyorlar.Forumda arama yaparsanız bulacaksınız oradan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt