Yardım Xiaomi mi5 internet sorunu

rafmit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rafet Şahin
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Merhaba...Daha dün xiaomi mi5 telefon aldım.mi5 ile ilgili siteleri gezerken en geniş bilgi ve içerik olan sizin sitenizi buldum.benim bir problemim var.sitenizde arama yaptım ama benim soruma benzer konu göremedim.siteye daha yeni üye olduğum için kuralları ve nasıl konu açılıyor bilmiyorum.Konuyu yanlış açtıysam özür dilerim.Benim sorum:bulunduğum bölgede 3g ve 4g çekiyor mi5 den önce Asus zenfone 6 kullanıyordum ve saniyede 2mb kadar vodafone üzerinden veri aktarımı haber okuma internette gezinme vs yapabiliyordum.Şu an mi5 telefonunda ise değil internette gezinme whatsapp dan gönderdiğim mesaj bile 5 dk sonra gidiyor ve bağlantı hızını görüntülediğimde 0kb ile 10kb arasında değişiyor? telefonda şebeke problemi mi var yada yapmam gereken bir ayar mı var? yada yazılımsal bir durum mu bilmiyorum.bütün ayarlarını kontrol ettim ve ayarlarında problem yok.aynı anda farklı telefonla yan yana youtube girdiğimde diğer telefon video oynatırken benim telefonum youtube zor açıyor.Soru ve anlatım biraz uzun oldu kusura bakmayın.yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar :)

rswarp

Morbidezza.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi 5
Konular
3
Hocam Ayarlar>Telefon Hakkında kısmını ekran görüntüsü olarak atabilir misiniz?

Oyla:

PixLorâ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre Yazıcı
Cihazım
Xiomi Mi 5
Konular
1
Bndede mobil veriyi açtığımda internet 20sn sonra gelio

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-01-01-13-38-53-540_com.android.settings.png
    Screenshot_2017-01-01-13-38-53-540_com.android.settings.png
    131,3 KB · Görüntüleme: 113
Oyla:

rswarp

Morbidezza.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi 5
Konular
3
Bu konuya pek hakim değilim hocam sizi yanlış yönlendirmek istemem. Yardım bölümüne konu açmadıysanız yeni konu açmanız daha sağlıklı olur.

Oyla:

rafmit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rafet Şahin
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Bu şekilde hocam

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-01-01-15-19-13-753_com.android.settings.png
    Screenshot_2017-01-01-15-19-13-753_com.android.settings.png
    124,9 KB · Görüntüleme: 94
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Hocam mobil veri açıldığında öncelikle operatörünüzden onay bilgileri alınır. İlk bağlantının yaklaşık 20 saniye sürmesi normaldir.

Bu şekilde hocam

Hocam ekran görüntüsünden görebildiğim kadarıyla cihazınız edge yani 2g hızında bağlanıyor. Ayarlar/Hücresel Ağlar/Tercih edilen ağ türü altındaki ayarlarınızı bir kontrol edin. LTE öncelikli olması gerekli. Sadece 2G olarak ayarlanmış olabilir.

Oyla:

rafmit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rafet Şahin
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Hocam mobil veri açıldığında öncelikle operatörünüzden onay bilgileri alınır. İlk bağlantının yaklaşık 20 saniye sürmesi normaldir.

Hocam ekran görüntüsünden görebildiğim kadarıyla cihazınız edge yani 2g hızında bağlanıyor. Ayarlar/Hücresel Ağlar/Tercih edilen ağ türü altındaki ayarlarınızı bir kontrol edin. LTE öncelikli olması gerekli. Sadece 2G olarak ayarlanmış olabilir.

Öncelikle ilgi ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.Cihazım LTE şeçeneği öncelikli olarak ve internet ayarları yapılı olarak kullanılıyordu.Yani ayarlardan kaynaklı sorun değilmiş :)
Çok şükür sorunu çözdüm fakat sorunun çözümü çok ilginç..? %100 nedeni bu mudur bilmem ama şuan %100 benim sorunumun nedeni budur.
Telefonu alır almaz yanına hemen çizilmemesi için Metal ve Aynalı bir kapak satın aldım ve takıp hemen kullanmaya başladım.
Bu sorun sürekli ve canımı sıkınca telefonun kapağını çıkardım.kapağı çıkarır çıkarmaz hız dediğim gibi bir anda arttı ve takılmadan hızlı bir şekilde video ve indirme yapabildim.sorun kapaktan olabilir mi?çok anlamsız diye düşündüm fakat.kapağı taktığımda aynı düşük hızda işlem yapmaya devam ediyor.bir kaçkez kapağı tak çıkart denemesinden sonra sorunu ve çözümümü metal aynalı kapağa bağladım(çook ilginç).Şuan kapak kullanmadan kullanıyorum ve çokda hızlı :) acaba metal ve aynalı kapak telefonun çekim sinyaline engel oluyor olabilir mi?.Bu deneme mi tez olarak orataya atıp 1,2 hafta denedikten sonra teoriye dökücem :D bakalım ilgisi var mı? Bu arada kılıfsız telefon sanki kendi kendine hareket ediyor.telefonu alalı 2 gün olmadan 3 kez düşürdüm :) telefon bildiğin kayıp gidiyor.Son olarak bu yazıyı okuyan arkadaşlar nedeni bu olabilir mi? düşüncelerini belirtirlerse sevinirim :)

Oyla:

rswarp

Morbidezza.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi 5
Konular
3
Öncelikle ilgi ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.Cihazım LTE şeçeneği öncelikli olarak ve internet ayarları yapılı olarak kullanılıyordu.Yani ayarlardan kaynaklı sorun değilmiş :)
Çok şükür sorunu çözdüm fakat sorunun çözümü çok ilginç..? %100 nedeni bu mudur bilmem ama şuan %100 benim sorunumun nedeni budur.
Telefonu alır almaz yanına hemen çizilmemesi için Metal ve Aynalı bir kapak satın aldım ve takıp hemen kullanmaya başladım.
Bu sorun sürekli ve canımı sıkınca telefonun kapağını çıkardım.kapağı çıkarır çıkarmaz hız dediğim gibi bir anda arttı ve takılmadan hızlı bir şekilde video ve indirme yapabildim.sorun kapaktan olabilir mi?çok anlamsız diye düşündüm fakat.kapağı taktığımda aynı düşük hızda işlem yapmaya devam ediyor.bir kaçkez kapağı tak çıkart denemesinden sonra sorunu ve çözümümü metal aynalı kapağa bağladım(çook ilginç).Şuan kapak kullanmadan kullanıyorum ve çokda hızlı :) acaba metal ve aynalı kapak telefonun çekim sinyaline engel oluyor olabilir mi?.Bu deneme mi tez olarak orataya atıp 1,2 hafta denedikten sonra teoriye dökücem :D bakalım ilgisi var mı? Bu arada kılıfsız telefon sanki kendi kendine hareket ediyor.telefonu alalı 2 gün olmadan 3 kez düşürdüm :) telefon bildiğin kayıp gidiyor.Son olarak bu yazıyı okuyan arkadaşlar nedeni bu olabilir mi? düşüncelerini belirtirlerse sevinirim :)
Hocam metal olması dediğiniz gibi sinyale etki ediyor. Telefonun üst ve alt kısmındaki çizgiler sinyal için yapılmış zaten.

Oyla:

SercanZyn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan ÖZYÜN
Cihazım
Mİ 5 PRO
Meslek
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK
Konular
11
metal sinyalleri yonlendirir kılıf tamami ile metal ise sinyalleri icine almaz ve icindekileri dısarı cıkarmaz yani packed alısverisi zorlanır size onerim koruyucu kılıf almanız elastik bir yapıda olur elinizden kaymaz sinyal kesintisi veya gecikmesi yaratmaz vodafone de 4g sıkıntısı oluyormus 4g kullanmak istiyorsaniz turkcell veya tt ye gecmeniz gerekir bende vodafoneye gectim 4g kullanamıyorum en kısa zamanda turkcell 10gb platinuma gecis yapacagım

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Aynı sorun Mi4'ler için üretilen bir kapakta da vardı hocam. Mi5 için ilk defa duydum ama daha önce yaşanmış bir sıkıntı olduğu için sorunuzun cevabı evet olabilir :)

Kapağın resmini ve nereden aldığınızı da paylaşabilirseniz en azından ileride bu kapaktan almak isteyen arkadaşlarımız için referans bir yorum olur.

Oyla:
Üst Alt