Soru Xiaomi Mi5 Alınır Mı?

LastWorld

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mİ5S
Konular
61
Arkadaşlar çok düşündüm mi5 prime almaya karar verdim fakat insanlar çok sorunlu olduğundan bahsediyor. Bazıları pilinin kötü gittiğini söylüyor. Bazıları malzeme kalitesi kötü diyor. Bazıları kamerası kötü diyor. Bazıları kendini yeniden başlatıyor çok ısınıyor ve kasıyor diyor. Bazıları ise tam tersini söylüyor. Kafam karıştı.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.202
Bazıları kamerası kötü diyor. bu bir kere kesinlikle söylenmez bu cihaza ayıp :)

şaka bir yana fiyat ve performans olarak kesinlikle çokgüzel bir cihaz bence o fiyat aralığında tercih edilebilecek en güzel cihazdır.

Oyla:

LastWorld

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mİ5S
Konular
61
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bazıları kamerası kötü diyor. bu bir kere kesinlikle söylenmez bu cihaza ayıp :)

şaka bir yana fiyat ve performans olarak kesinlikle çokgüzel bir cihaz bence o fiyat aralığında tercih edilebilecek en güzel cihazdır.

Ben demiyorum BAZILARI diyor. Telefonun diğer sıkıntıları hakkında ne düşünüyorsunuz. Mi6 1600 TL civarında gelse onu alırım ama gelmeyecek sanırım :(.

Oyla:

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Sadece Wifi Hotspot sorunu var oda güncelleme ile düzelir

Isınma var doğru ama sadece ağır oyunlar oynarken sonraki 25 26. Dakikada ki Ben GTA SA ve NBA 2K17 felan oynuyorum grafikler GTA SA da max yerine High 2K17 Max de sıkıntı yok yani performans yönünden

Mi 5 de ois var çift ton LED flash gibi artıları var ki kamerası safir lens sensörü de az buz birşey değil arka kamerası mükemmele yakın bence

Pil evet biraz çabuk bitiyor ama 1 saat 43 dakika gibi 0 dan 100 e full yapıyor 4 buçuk saat ekran süresi veriyor ama 3000 mAh batarya var yazılım ile hallolur yani

Malzeme kalitesi arka ve ön Gorilla Glass 4 cam telefonu sipariş verirken Çin'den orijinal (EU blaster) kılıf ve cam sipariş ettim daha gelmediler şuan cihazda tek çizik vs yok

Yani o iddialar asılsız demiyorum ama nadiren olabiliyor sorunlu anakart vs servise verin halletsinler olmadı tüketici hakları şikayet edin para iadesi alın yeniden Mi5 alın :)

Son düzenleme:
Oyla:

mehomin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
ZTE Axon 7
Konular
8
100 ₺ fazla verip mi5s al. Performans olarak %10 daha iyi. Sorunsuz. 64 GB. Hb'den.

ZTE A2017G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

drgood

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi5
Konular
5
Hocam bence mi5 alınır tabii sorun olma riski var ama forumda sorunlu arkadaşlar yazdığı için böyle gözüküyor sonuçta memnun olanlar her gün gelip yazmıyorlar buraya.
Bi de arkadaşlar eleştirirken sanki daha önce sürekli mükemmel telefonlar kullanıyorlarmış gibi acımasız davranıyorlar ve fazlaca dramatik oluyorlar. Bugün iPhone 7 de bile arama gelince kilitlenme sorunları var ama kimsenin haberi yok. O yüzden her telefonda hatalar olabilir hiçbiri mükemmel değil ama bence mi5 çok iyi ve alınabilir bi telefon. Yazılım güncellemeleri büyük firmalara yakın zamanlarda çıktı, bi arkadaş mi5s önermiş o da güzel tek kötü tarafı parmak izi okuyucusunu düzeltemediler ve hala nougat güncellemesi bile gelmedi. İkisi de iyi telefonlar netice de hangisini alırsanız normal bi kullanıcının pişman olmayacağını düşünüyorum.

Oyla:

LastWorld

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mİ5S
Konular
61
100 ₺ fazla verip mi5s al. Performans olarak %10 daha iyi. Sorunsuz. 64 GB. Hb'den.

İnternette Mİ5s in Mi5 ten daha sorunlu olduğunu söylüyorlar.

Oyla:

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36

Mi5 Mi 5s den daha iyi neden mi

Kamerası OİS destekliyor
Kızılötesi vs gibi güzel özellikleri var

Snapdragon 821 Snapdragon 820 nin overclocklu hali saat hızı yükseltilmiş ara model yani %10 luk performansı hayatta hissedemez siniz.

Hem göreceli olacak biraz ama Mi5 daha şık Mi 5s biraz iPhone kaymış o anten çizgileri hele ...

Oyla:

LastWorld

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mİ5S
Konular
61
Mi5 Mi 5s den daha iyi neden mi

Kamerası OİS destekliyor
Kızılötesi vs gibi güzel özellikleri var

Snapdragon 821 Snapdragon 820 nin overclocklu hali saat hızı yükseltilmiş ara model yani %10 luk performansı hayatta hissedemez siniz.

Hem göreceli olacak biraz ama Mi5 daha şık Mi 5s biraz iPhone kaymış o anten çizgileri hele ...

Mi5s in de artıları var. Daha iyi kamera güçlü işlemci ve daha iyi bir kasa gibi. Ayrıca Tekno Seyir ( kameradan anlarlar ) Xiaomi Mi5 teki Ois in o kadar da güzel çalışmadığını söylediler.

Oyla:

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Mi5s in de artıları var. Daha iyi kamera güçlü işlemci ve daha iyi bir kasa gibi. Ayrıca Tekno Seyir ( kameradan anlarlar ) Xiaomi Mi5 teki Ois in o kadar da güzel çalışmadığını söylediler.

Hocam işlemci overclocklu hali sadece

Kasa desen biri cam biri alüminyum onda doğrusunuz ama tasarım olarak arkası Mi5 daha çok bence

Kamera OİS olması olmamasından iyidir

Oyla:
Üst Alt