Soru Xiaomi mi4 wifi mac adres problemi

mersinyapici3

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
TC GamzeMersin Yapıcı
Konular
8
Merhaba arkadaslar

Şöyle bir sıkıntım var. Calistigim sirkette wifi mac adres filtreleme yöntemiyle kullanılıyor.kayit ettirip kullaniyoruz. Ancak ortaya soyle bir durum cikti xiaomi mi4 kullanan 4.5 kisiyiz hepimiz mi4 ve hepimizin mac adresi ayni bu yuzden birimizin kayidiyla herkes girebiliyor ancak sıkıntı tamda burda
iki kisi ayni anda giremiyor.Bildigim kadariyla her mobil cihazin veya pc nin mac adresi farkli oluyor. Bizdeki bu duruma bir aciklama bulamadim degistirilmesi vs gibi google arastirmasi yaptım mümkün gibi ancak daha evel bu isi yapan var mi? Mac degistirelim derken telefonu ele almayalim
.son olarak imei kaydinin bununla bir alakasi var mi imei tamir isinde mac ile ilgili bir islem yapiliyor mu? ilginiz icin simdiden tesekkurler...

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RepairM@n

Hak ismi okunmalı dillerde !
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Merhaba arkadaslar

Şöyle bir sıkıntım var. Calistigim sirkette wifi mac adres filtreleme yöntemiyle kullanılıyor.kayit ettirip kullaniyoruz. Ancak ortaya soyle bir durum cikti xiaomi mi4 kullanan 4.5 kisiyiz hepimiz mi4 ve hepimizin mac adresi ayni bu yuzden birimizin kayidiyla herkes girebiliyor ancak sıkıntı tamda burda
iki kisi ayni anda giremiyor.Bildigim kadariyla her mobil cihazin veya pc nin mac adresi farkli oluyor. Bizdeki bu duruma bir aciklama bulamadim degistirilmesi vs gibi google arastirmasi yaptım mümkün gibi ancak daha evel bu isi yapan var mi? Mac degistirelim derken telefonu ele almayalim
.son olarak imei kaydinin bununla bir alakasi var mi imei tamir isinde mac ile ilgili bir islem yapiliyor mu? ilginiz icin simdiden tesekkurler...

Hocam sıkıntı şundan kaynaklanmış:
Cihazlara muhtemelen imei tamiri yapıldı ve 1 cihazdan alınan qcn yedeği her defasında imei editlenerek bütün cihazlara yazdırıldı. Qcn içinde mac adresi kaydı tutuluyor. Editlenebilir ama cihaza yazarken değişir mi ona tam emin olamıyorum. Denemek gerekiyor. O şekilde olmazsa 3 tane farklı tellerden alınmış qcn yedeği ile olay çözülür. 1 adet bende var. Konuyu görüp paylaşmak isteyen arkadaşlar olursa 2 tane daha paylaşabilir. :)

Oyla:

mersinyapici3

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
TC GamzeMersin Yapıcı
Konular
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cok sagol kardesim eger lazim olursa mac dosyasini senden isteyebilirim