Rehber Xiaomi mi4 cyanogenmod 13 yükleme rehberi

GuardianTR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İSMAİL
Konular
21
Arkadaşlar herkese merhaba miui den sıkılanlar yada hız ve stabillik arayanlar için cyanogenmod yüklemesini göstereceğim.Anlatımları cwm recovery üzerinden yapacağım isteyen twrp recovery de kullanabilir.
Oluşacak sorunlarda mesuliyet kabul etmiyorum.
Yapılması gereken işlemler:
Arkadaşlar öncelikle cwm recovery i yüklememiz gerekmekte.Bu konudan ulaşabilirsiniz:http://forum.miuiturkiye.net/konu/m...islemleri-ve-custom-rom-yukleme-rehberi.3474/
Gerekli cyanogen rom dosyamız: (Bu stabil sürümdür.Geliştirici sürümü isteyenler siteden telefon modeline uygun olarak indirebilirler.
Rom dosyası linki proje durdurulduğundan dolayı kırıktır altta sağlam linki bulabilirsiniz
Google gapps paketi:

Arkadaşlar cwm recovery i kalıcı olarak yükleyemeyenler gapps paketini ve cyanogen rom dosyasını telefonun hafızasına attıktan sonra geçici olarak cwm recovery i yüklesin.Sanırım android 6.0 kullananlarda olan bir sorun bu bendede yüklenmemişti başta.Sonra geçici yükledim.
cwm recoveryi yüklediğinizi varsayarak devam ediyorum.
-arkadaşlar telefonu kapatıp recovery ye giriyoruz
-öncelikle wipe data/factory reset e girip yes e tıklıyoruz.
-sonra wipe cache partitionsa girip yes diyoruz.
-sonra en alttaki advanced menüsüne giriyoruz ve wipe dalvik cache ye girip yes diyoruz.
-sonra go back diyerek tekrar menuye geliyoruz
-mounts and storage ye giriyoruz ve format system 1 diyoruz aktif olan system 2 ise format system 2 diyoruz .
-go back diyerek menüye geliyoruz.
-instal zip e giriyoruz.
-choose zip from sdcard a giriyoruz
-0 a giriyoruz.
-indirdiğimiz rom dosyasını bulup giriyoruz.
-system 1 i şeçiyoruz ve sorulan tüm sorulara evet diyoruz. romu yükledikten sonra recoveryi kapatmadan yine install zip e giriyoruz
-chocoose zip from sdcard a giriyoruz
-0 a giriyoruz
-indirdiğimiz gapps paketini bulup system 1 e yüklüyoruz.
-bütün bunları yapmışsak menüden rebbot ststem now a tıklayarak telefonu baştan başlatıyoruz.İlk açılış uzun sürecektir sabırla bekleyiniz.
-İşlemleri eksiksiz ve doğru yaparsanız cyanogen zevkine varmaya başlayabilirsiniz.

Cyanogenmod kullanıcı deneyimlerim:
-Isınma sorunu yok telefon kolay kolay ısınmıyor.
-kamera çekimi miui ile aynı düzeyde ama kamera arayüzünde bazı yerler ingilizce.
-performansı miui ye oranla anlatılmayacak oranda yüksek.
-Şarj miui ile aynı
-Arayüz bana göre miui den iyi:Şu yönden iyi tema desteği çok güzel miui deki gibi temalar çocuksu değil.
-herkesin kesinlikle denemesini tavsiye ederim bir kullanan bidaha miui ye dönmek istemeyecek büyük ihtimalle
Karşılaştırma miui 7 ile yapılmıştır ona göre değerlendirin
Ekran görüntülerini yakın zamanda yükleyeceğim.

Yüklerken bir sorunla karşılaşırsanız veya biryerde takılırsanız cevap yazın elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım ama oluşacak sorunlar içim mesuliyet kabul etmiyorum.

Arkadaşlar cyanogenmod artık geliştirilmiyor proje tamamen durdu. ArtıLineageOS adıyla yenı proje başlattılar o yüzden yazıyı düzenleme gereği duydum. Cyanogenmodu artık sitesinden indiremiyorsunuz o yüzden vereceğim linkten indirebilirsiniz proje bitirilmeden önceki son sürümdür.

Link için Lazye hocama teşekkürler

Son düzenleme:

GuardianTR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İSMAİL
Konular
21
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

YUCELIUS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ycl
Cihazım
OP8PRO
Meslek
eyyamcı
Konular
2
Miuiden iyi olduğunu beş dakikada belli etti paylaşım için teşekkürler...

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Elinize sağlık, tecrübesiz arkadaşlar için gayet detaylı anlatmışsınız herşeyi.
LG kullanırken Cyanogen rom kullanmıştım bir çok defa, o zaman sürüm numarası 9 falandı sanırım, memnun olduğumu söyleyemem, şu andaki durumu bilemem fakat 'miui romdan iyi' cümlesine şüpheyle yaklaşıyorum. Belki ben önyargılıyımdır, muhakkak deneyen ve yorum bırakan arkadaşlar olacaktır, hepbirlikte fikir ediniriz.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
miui den iyi olduğunu düşünmüyorum. şarjı miui ile aynı demişsin ama değil ben ekran parlaklığı full wifi mobil veri aktif olarak kullanıyorum telefonu sabah şarjdan çekiyorum akşam 8 9 a kadar gidiyordu cm13 de ise 3 4 gibi tekrar şarja takıyodum kamerası bile çok fark ediyordu başka bi sıkıntı da mi band ı kullanamıyosun :)

GuardianTR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İSMAİL
Konular
21
miui den iyi olduğunu düşünmüyorum. şarjı miui ile aynı demişsin ama değil ben ekran parlaklığı full wifi mobil veri aktif olarak kullanıyorum telefonu sabah şarjdan çekiyorum akşam 8 9 a kadar gidiyordu cm13 de ise 3 4 gibi tekrar şarja takıyodum kamerası bile çok fark ediyordu başka bi sıkıntı da mi band ı kullanamıyosun :)
Cihazdan cihaza fark gösteriyor olabilir ama bende sarj miui den daha iyi bile diyebilirim.Cm yükledikten sonra batarya kalibrasyonu yapmışmıydınız?

furkanaytuttu1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Miui mi 4
Konular
3
arkadım sey sorcam bu romda 4k cekim ve agır cekim yerınde duruyomu kullanan bırı bakıp soyıye bılırmı bıde agır cekım varsa 720 120fps mı yoksa 480p 120 mi

hknrgn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
mi4 LTE
Konular
3
Selamlar,
CYANOGENMOD 13 ü yüklemenin ne gibi dezavantaljarı olur? Yada varmıdır? Ben bankacılık işlemleri kullanmada sakıncas olduğunu duymuştum. Var mı böyle bi durum?

GuardianTR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İSMAİL
Konular
21
Selamlar,
CYANOGENMOD 13 ü yüklemenin ne gibi dezavantaljarı olur? Yada varmıdır? Ben bankacılık işlemleri kullanmada sakıncas olduğunu duymuştum. Var mı böyle bi durum?
Bahsettiginiz husus rootlu telefonlar icin gecerli cm rootlu olarak gelmiyor o yuzden sakıncası yok rootlu olsada bisey olacagini dusunmuyorum ama

Üst Alt