Yardım Xiaomi mi note 3 KVK servis illallah ettirdi

İsmail.55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi mi note
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global beta
Telefon Modeli
Xiaomi mi note 3
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Arkadaş 1 sene önce Xiaomi mi note 3 KVK garantili telefon aldım.
1) Telefon ekranında birkaç hafta sonra ölü piksel oluştu, sonra ön kamerada biz çizgi çıkmaya başladı. Kvk servise gönderdim yaklaşık 25 iş günü sonra geri geldi.
2) Bu sefer arka kameralardan birinin çalışmadığını farkettim tekrar servise gönderdim, yine yaklaşık 25 iş günü sonra geldi.
3) Bu seferde bildirim ışığının çok sönük olduğunu ve geri tuşu - menü tuşunun neredeyse hiç algılamadığını farkettim. Tekrar servise gönderin dediler yaklaşık 25 iş günü sonra geri geldi.
4) eskiye göre geri tuşu ve menü tuşu daha iyi algılıyor ama hala sıkıntılı. Örneğin ekranda 2 saniye birşeye basmayınca geri tuşu devre dışı kalıyor, ekrana dokununca geri tuşu ve menü tuşu devreye giriyor. Ve hala parmağımı çok iyi algılamıyor. Zaten ışığı da sönük yanıyor bu iki tuşun

Telefonu 3 kez ekrandan dolayı servise gönderdim ve her seferinde 1 ay serviste kaldığı için 4. kez servise göndermek istemiyorum. Anladığım kadarıyla kvk telefonu kendi onarmayıp xiaomi yüksek onarım merkezi diye Cepporta gönderiyor. Hakem heyetine gitsem bir sonuç alır mıyım sizce? Ne önerirsiniz

NOT : 2 gün önce telefonun avize kısmının yanında ufak bir çatlak oluştuğunu fark ettim. Servis bunu bahane edip telefonunuz garanti dışı kalmış diyebilir. Zaten bahane arıyorlar anladığım kadarıyla

kemalozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 12 Lite
Konular
0
aynen hocam uğraşmayın hakem heyetine başvurun bire bir değişim veya para iadesi talep edin.
faturanızı ve servis raporlarınızı da yanınıza alın.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Keşke çatlak olmadan, 3. sevisten hemen sonra gönderseydiniz... Şu anda kullanıcı hatası nedeniyle cihazınız garanti dışı olmuş. THH'ye gitseniz de değişmeyecektir.

Oyla:

alperozd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci Adım
Cihazım
Mi8
Konular
5
Tüketici Hakem Heyeti'nin mesai saatleri içinde danışabileceğiniz bir hattı var, forumlarda fikir danışmak yerine oradan bilgi alırsanız daha iyi olur.

Oyla:

İsmail.55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi mi note
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Buraya yazma amacım fikir alışverişinde bulunmak, yaşadığım sorun hakkında kvk hakkında tecrübe sahibi olmanız ve benim dışımda benzer bir sorun yaşayan var mı öğrenmek. Çünkü dokunmatik Cepport tarafından değiştiriliyor ama randıman alamıyorum melesef.. Mesajlarınız için hepinize teşekkür ederim, önce kvk ile daha sonra hakem heyeti ile görüşüp gerekeni yapacağım. Gerekirse parasıyla başka yerde ekran değişimi yaptıracağım, kvk ve Cepport çok isteyerek aldığım telefonumdan malesef soğuttu beni

Oyla:
Üst Alt