Soru Xiaomi Mi Note 3 Cihazlarında Ekran Süresi Farklılıkları

snndcl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aranan Kan
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Bilişim Öğretmeni
Konular
28
Forumlarda mi note 3 cihazlarının ekran sürelerini takip ediyorum ve bu sürelerin ikiye ayrıldığını fark ettim. Birinci grup 7-8 ve üzeri saat ekran süresi alanlar ve ikinci grup ben de dahil olmakla 4 ve daha aşağı süre ekran süresi alanlar (her iki grup da mobil veri 4gde) bunun sebebini bir türlü anlayamadım yüksek alanlarla görüştüm ama bi kullanım farkı yok hatta adamlar yüksek grafikli oyunlar oynuyor ben senkronizasyon gps kapalı hiç oyun oynamadan pil tasarrufu açık durumda wp ve instagram hariç tüm uygulamaların bilirdimleri bile kapalı olmasına rağmen böyle bir süre alıyorum. Aklıma tek bir çıkış yolu gelmeye başladı sharp ve jdi panel olan mi note 3 cihazlarından jdi panel daha uzun şarj süresi verdiğine inanıyorum.
mi note 3 kullanıcılarından panel bilgileri ve ekran sürelerini hangi durumda aldıkları dahil (yani gps senkronizasyon açık mı wifi mi mobil veri mi ) paylaşımlarını rica edeceğim analiz yapıp sorunun ve çözümün ne olduğunu veya nedenini anlamaya çalışalım diye düşünüyorum.

ibrahimönder

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Lg g2
Konular
29
Bugun aldım telefonu 50lerdeydi kullandım 20 de şarja taktım fulledim suan %60 ve ekran sürem 4 saat bunun ilk günlerden dolayı pek uygulama vs olmadıgını var sayarsam en kötü günde bile 7 saati görmeniz lazım bu cihazla çünkü işlemci tasarruflu ve pil 3500 mah. Eski redmi note 3 kullanıcısı olarak aynı sorunu yaşamıştım ve telefon virüs kapmıştı temiz kurulum yapınca daha iyi olmuştu ben kısıtlama koymadım pil tasarrufu sürekli açıktır konumu gerekmedikçe açmam ekran parlaklıgıda otomatik değil aksine manueldir 8 saatle 4 saat arasında ciddi fark var bunun ufak tasarruf hilelerinden kaynaklı oldugunu düşünmüyorum cpu spy ile telefonun uykuya geçip geçmedigine bakın eğer duş kapanınca en düşüj frekansa geçmiyosa bişeyler sürekli çalışıyodur ve buda pili etkiliyodur eğer uykuyada geçiyosa cihaz tek çare temiz kurulumdur bu arafa sharp panel telefonum

Oyla:

snndcl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aranan Kan
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Bilişim Öğretmeni
Konular
28
Bugun aldım telefonu 50lerdeydi kullandım 20 de şarja taktım fulledim suan %60 ve ekran sürem 4 saat bunun ilk günlerden dolayı pek uygulama vs olmadıgını var sayarsam en kötü günde bile 7 saati görmeniz lazım bu cihazla çünkü işlemci tasarruflu ve pil 3500 mah. Eski redmi note 3 kullanıcısı olarak aynı sorunu yaşamıştım ve telefon virüs kapmıştı temiz kurulum yapınca daha iyi olmuştu ben kısıtlama koymadım pil tasarrufu sürekli açıktır konumu gerekmedikçe açmam ekran parlaklıgıda otomatik değil aksine manueldir 8 saatle 4 saat arasında ciddi fark var bunun ufak tasarruf hilelerinden kaynaklı oldugunu düşünmüyorum cpu spy ile telefonun uykuya geçip geçmedigine bakın eğer duş kapanınca en düşüj frekansa geçmiyosa bişeyler sürekli çalışıyodur ve buda pili etkiliyodur eğer uykuyada geçiyosa cihaz tek çare temiz kurulumdur bu arafa sharp panel telefonum
Açıkcası virüs falan olduğunı sanmıyorum ben 9.5.3 güncellemesi gelince güncellememi yapıp temiz kurulum yaptım ama değişen bir şey olmadı cihazım sharp panel ve wifide oyun oynamadan 5-6 saat ancak alabiliyorum millet wifide 8-9 saat hatta 10 alan gördüm arka planda çalışan uygulama da yoktur diyorum otomatik başlatma sadece wp için açık. Ayrıca uygulamalardan 3-4 tanesi harici hepsinin arka plan etkinlikleri kısıtla olarak seçili bi iş var ama çözemedim
[doublepost=1526162861,1526162747][/doublepost]Buda cpu spy görüntüsü sence bir sorun var mı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-05-13-01-07-15-015_com.bvalosek.cpuspy.png
    Screenshot_2018-05-13-01-07-15-015_com.bvalosek.cpuspy.png
    153,8 KB · Görüntüleme: 29
Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Mi5s üçin lg panel ile jdi arasında 1 saat var diyorlar. Lg 1 saat daha tasarruflu imiş.

Oyla:

snndcl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aranan Kan
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Bilişim Öğretmeni
Konular
28
Ben panel ve kernel sürümlerinin bu işi etkilediğini düşünüyorum bakalım kendi bilgileri ile paylaşırsa arkadaşlar ekran sürelerini illa ss olmasına da gerek yok ortalama alınan süreyi sözlü olarak söyleseler yeter yalan söyleyecek değiller sonrasında panel kernel ve kullanım durumlarını verirlerse anlarız diye düşünüyorum

Oyla:

Captainalp

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Mi note 3
Konular
7