İnceleme Xiaomi Mi Note 2 Teknik Özellikler ve Görseller

arifakinti

Kıdemli Yarbay
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
RedmiNot3Pro
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Konular
14
mv_9522 katılıyorum hocam.

arifakinti hocam ingilizce videolar geldiğinde ekleyeceğim :) Bu arada ne bekliyordunuz hocam? Nesi eksik sizce?
Bence hocam arka seramik veya metal veya alüminyum alışımli kasa olmalıydı. Arka kamera da çift kamera bekliyordum. Çift kameramdan beklentim Huawei p9 yada iPhone 7 deki gibi gelişmiş birşey olmasıydı. Ön kamera iyi görünüyor ama emin olamadım. Ve sevmediğim home tuşunu koymuşlar. Çoğu sızıntı fotoda görmemiştim home tuşunu ne kadar sevinmiştim.. Sd kart girişi alıştığımız gibi yok ama keşke süpriz olarak olsaydı oda..
Buna rağmen bataryasi gayet iyi, ram ve depolama seçenekleri çok yerinde.. Bana hitap etmedi. Ama herkesin görüşü farklı :) kimisi için biçilmiş kaftan :D

cantara hocam GPS in altındaki resim hala gözükmüyor..

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Öncelikle fiyatı beğenmedim.

Tasarımının bu derece Samsung'a benzemesini beğenmedim. Örneğin kamerayı Mi Note ve Mi 5'teki gibi üst köşeye yerleştirebilirlerdi. Parmak izi okuyucuyu da Mi5s'teki gibi belli belirsiz yapabilirlerdi.

Telefonun boyutlarını beğenmedim. Çerçeveler büyük. Mi Mix ile birlikte duyurulunca iyice göze batıyor.

Ana kamera donanımını hiç beğenmedim. 1 mikron piksel büyüklüğü nedir yahu? GSMArena'daki Mi5s incelemesinde kameranın düşük ışık performansı eleştirilmiş. 2.4 kat küçük piksellerle bu kameranın hali nice olur! Ne zaman Xiaomi bu kamera konusunu ciddiye alacak merak ediyorum.

Cam arka yüzlü telefonlara zaten sıcak bakmıyorum. Ön cam kırılmasın diye endişe ederken bir de arka camı dert etmeye gerek yok. Zaten servis sıkıntısı var. Fiyatı da zaten Xiaomi standartlarına göre yüksek.

Bir de küresel modele ekstra fiyat eklemişler.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bu arada bildiğim kadarıyla sadece global versiyonda global LTE olacak. Yani B20 isteyenler yani Vodafone kullanıcıları en pahalı modeli almak zorundalar.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

HalilBey28

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Halil
Cihazım
S4
Konular
0
Cihaz Türkiyemize ne zaman gelecek ve son kullanıcı fiyatı ne olur bilgisi olan varmı Çin'de 1 kasımda satışta

ALBAY PARS

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
BAHA BERK
Cihazım
KIRILDI
Konular
13
Cantara Hocam Peki Bu telefonda Siyah Renk Dışındaki Modellerde O Hiç Sevmediğim nefret Ettiğim Siyah Çerçeveler Varmı. Bir İkincisi Ürün Türkiyeye Hangi İthalatçı Firma Tarafından Ne Zaman gelir...

Farti

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
One Plus 5
Konular
1
Tasarımı aynı samsung özellikleri çok iyi fakat tasarımını samsunga benzetmeleri hoşuma gitmedi diyebilirim yine ayrım yapmaları 4/64 gb ve 6 gb için ayrıca bir denli fazla para ödemekde sıkıntı arkasının cam destekli olması ne iyi nede kötü ama donanım bakımından iyi bana kalırsa.

Özellikle son testlerden sonra bataryasının 9-10 saat arası ekran süresini 2 gün içinde vermesi güzel olmuş. Kısaca batarya fazlasıyla yetecektir tek sorun fiyatı ve Mi Mixe göre daha kötü bir tasarım olması.

anafarta741

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmedşamil
Cihazım
mi note 2
Konular
0
mi note 2 ye nezaman türkçe rom gelecek ?

spencermila

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ilgili
Cihazım
mi note pro
Konular
0
Merak ettigim bir nokta var elimde lemax 2 var bunda 2 k var üc dört telefondurda 2k ekranlı telefonlar kullandım mi note de kullanmıştım 2 klı şimdi buna gecsem fark olurmu hd acısından şarj sorun degil benim icin hd ile 2k arasında netlikten başka ne farkı var mi mix dedik oda 3 bin ama oda ppi düşük 2 k ama

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cantara Hocam Peki Bu telefonda Siyah Renk Dışındaki Modellerde O Hiç Sevmediğim nefret Ettiğim Siyah Çerçeveler Varmı. Bir İkincisi Ürün Türkiyeye Hangi İthalatçı Firma Tarafından Ne Zaman gelir...

Hocam elime alıp test etme fırsatı henüz bulamadım fakat videolardan görebildiğim kadarıyla yan kenarlarda zaten çerçeve olmadığı için sorun yok. Alt ve üstte de diğer cihazlardaki gibi rahatsız olmadım...

Üst Alt