Soru Xiaomi Mi Mix 2 Şebeke Sorunu

ahmet3435

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet KALKAN
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 2
Konular
2
Arkadaşlar merhaba şuan kullandığım cihaz garantili Xiaomi Mi Mix 2 ve garanti süresi doldu BL kilidi kapalı cihaza herhangi bir işlem yapılmadı sorum şu işim gereği kırsal alanda çalıştığım için şebekede ara problemler oluyor ve bazen tamamen gidiyor bu nedenle interneti ya çok yavaş kullanıyorum ya hiç kullanamıyorum cihazda MIUI 11.0.6 Global sürüm Rom yüklü Rom u değiştirip custom Rom yüklersem şebeke adına bir iyileşme olur mu? İş arkadaşım Huawei Y9 2019 cihazında aynı hattı kulanıyor onun interneti gayet akıcı ve hızlı Rom değişikliği sorunumu çözer mi? Cevaplarınız için şimdiden Teşekkürler.

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
Hangi operatörü kullanıyorsunuz peki?

Oyla:

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
Bende mix 2 kullanıyorum, hattım Türk Telekom. Nadiren çekmediği yer oldu. Turkcell de kullandım, Turkcell'in çektiği yerde bazen türk telekomun çekmediği oldu. Ama türk telekomun da çektiği yerlerde Turkcell çekmiyordu. Şimdi türk Telekom la daha iyi kullanıyorum. Vodafone berbat, şebeke full çekse bile internete girilmiyor. Tavsiye olarak şebeke ayarlarını sıfırlayabilirsiniz, sim kartı sim1 e taktıysnız 2 ye takabilirsiniz, 4g çekmiyorsa 3g ile kullanabilirsiniz. Veya turkcelle geçiş yapıp deneyebilirsiniz. Rom değiştirseniz bile custom romlar çin tabanlı oluyor. Yani temeli aynı çekimde farketmeyecek. Mi global romlarda 3 tane şebeke seçimi mevcut 2/3/4g, ama eu romlarda çok fazla seçenek var, denemedim çoğunu. Telefon ayarından şebeke çekim gücünü de görebilirsiniz, ona göre 3g ve ya 4g kullanırsınız

Oyla:
Üst Alt