Rehber Xiaomi Mi Mix 2 Root Ve TWRP Recovery Yükleme Rehberi

abilgen73

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bilgen
Cihazım
Xiaomi Mi8EE
Konular
164
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Not: TWRP'yi cihaza yüklerken, sistem kontrolü ve benzeri şeyler yapmaya yatkındır, bu da yeterli bakım yapılmazsa cihazın düzgün şekilde başlatılamamasına neden olabilir; yalnızca Magisk'i basitçe kurmanızın yanı sıra bunun üzerinden de root erişimi sağlamanız önerilir cihazı sistem kontrolleriyle tamamlamaya devam edin. Bu nedenle, aşağıdaki kılavuzu izleyin ve aşağıda belirtildiği gibi Magisk'i kurun - TWRP'yi kurduktan sonra durmayın, Magisi'ye devam edin ve yükleyin.

İndirme

Uyarı!

Cihazın tam adı:

• Xiaomi Mi Mix 2 , kod adı chiron dur. Bu işlemleri sadece bu cihazda uygulayın..
Bu sayfadaki prosedürleri izlerseniz cihazınız garanti dışı kalabilir. Cihazınızdan yalnızca siz sorumlusunuz. Cihazınız ve / veya bileşenleri üzerinde herhangi bir hasar meydana gelmesi durumunda sorumlu olmayacağım.

Yedekleme!

Aşağıdaki adımları izlemeye başlamadan önce cihazınızda depolanan ve önemli dosyaları yedekleyin ; böylece bir sorun oluşması durumunda önemli dosyalarınız kaybolmaz..

Yükleme!

TWRP (.img) ve Magisk dosyasını indirdikten sonra, her şeyin düzgün çalışabilmesi için PC'nize gerekli sürücülerin yüklü olduğundan emin olmanız gerekir.

• TWRP kurtarma yazılımını yükleyebilmek için önce Mi Mix 2'nin Bootloader kilidini açmanız gerekir. Bunun için bu sayfasına gidin ve talimatları izleyin. Burada sağlanan e-posta kimliğinizde Xiaomi tarafından kilidini açma kodu gönderileceğinden, bunun için bir hesap oluşturmanız gerekebilir.
      └ Not: Önyükleyicinin kilidi açılıncaya kadar TWRP kurtarma yükleyemezsiniz.
    • TWRP dosyası ve Magisk dosyasını yukarıdaki linkten indirin.
    • İndirdiğiniz dosyaları bilgisayarınızın masaüstüne çıkarın.
    • Daha sonra, bilgisayarınıza kurun.
    • PC'nizde indirilen TWRP dosyasına sahip olduğunuz adb klasörün içine bir komut penceresi açın .
      • Bunun için adb klasörünün içine girip daha sonra adres çubuğuna cmd yazın ve enter tuşuna basın. Bir komut penceresi açılacak ve klasör konumu, indirilen TWRP img dosyasının bulunduğu yer olacak.
    • Şimdi, Mi Mix 2'yi fastboot modunda yeniden başlatın .
      1. Cihazınızı kapatın .
      2. Ekranda Mi simgesini görene kadar Ses Seviyesi ve Güç düğmelerini yaklaşık 7 saniye basılı tutun . (Bu işe yaramazsa, Ses azaltma + Ana Sayfa + Güç düğmelerini birlikte deneyin.)
    • Şimdi, cihazı pc ye bağlayın ( tercihen cihazınızla birlikte verilen kablo).
      └ Telefon ekranınızı kontrol edin, "USB hata ayıklamasına izin ver" sorusu sorulursa, Tamam / Evet seçeneğini belirleyerek onaylayın.
    • Şimdi, aşağıdaki komutu vererek TWRP recovery kuruyoruz .
    • fastboot flash recovery twrp-3.3.1-1-chiron.img
    • Şimdi, Magix'i kurarak TWRP recovery özelliğini Mi Mix 2'yi root lamak için recovery modunda yeniden başlatın. Kolayca yapmak için aşağıdaki komutu kullanın.
    • fastboot boot twrp-3.3.1-1-chiron.img
    • TWRP'de bunu sorduğunda, Sistem değişiklikleri yapmaya izin verin . Bunun için hızlıca geçmeniz gerekebilir. Şimdi, bu arkadaşı Root yapalım.
    • Bunu yapın: Yükle düğmesine dokunun ve ardından Magisk zip dosyasını seçin . Ardından, Magisk kök aracını yüklemek için alt kısımdaki hızlıca kaydırma işlemini yapın. İşlem bittikten sonra TWRP'nin ana ekranına dönmek için Geri düğmesine dokunun.
    • Cihazınızı reboot edin.

İşlemleri doğru yaptıysanız cihazınız TWRP yüklenmiş ve root yapılmış olacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

altunkeser

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
atilla
Cihazım
mi mix
Konular
2
kolay gelsin ben rootlamak istemiyorum sadece twrp kurmak yeterlimi

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269

altunkeser

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
atilla
Cihazım
mi mix
Konular
2

enes45

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
enes
Cihazım
RedmiNote 8 Pro
Konular
5
Twrp yükledim.Ancak twrp menüyü nasıl açacağımı bilemiyorum.Ses kısma ve açma tuşlarına aynı anda basınca tekrar fastboot a geçiyor.

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Twrp yükledim.Ancak twrp menüyü nasıl açacağımı bilemiyorum.Ses kısma ve açma tuşlarına aynı anda basınca tekrar fastboot a geçiyor.
Ses açma ve güç tuşuna basınız,twrp recovery yüklendiyse açılacaktır.

enes45

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
enes
Cihazım
RedmiNote 8 Pro
Konular
5
Ses açma ve güç tuşuna basınız,twrp recovery yüklendiyse açılacaktır.
deniyorum ama olmuyor.Telefon normal açılıyor.Twrp recovery yüklendi.Çünkü google play e girip uygulamasını bulunca güncelle istedi.Ben de güncelledim.

Son düzenleme:

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
deniyorum ama olmuyor.Telefon normal açılıyor.
Dosya ismini recovery olarak değiştirin cmd ekranına şu komutları yazın.
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot boot recovery.img bu komuttan sonra twrp recovery menüsü otomatik açılacaktır.

İMRAHOR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 5s 64gb
Konular
6
evet hocam yeterli zipli dosyalarak kurmak için.

Üstatlar sizden bir ricam olacak. Öncelikle konu sahibine bir teşekkür edeyim eline sağlık kardeşim.

Ben de xiaomi mi mix2 var yurtdışından gelen bir üründü arkadaştan aldım. Pasaport konusunda sıkıntım olduğu için şuanda iki imei kayıt altına almak istiyorum. imei atılması konusunda bana destek olabilecek biri mutlaka vardır diye düşünüyorum :)

Ayrıca imei atılırsa sıfırlama durumunda imei'ler uçar mı acaba?

Cihaz global sürüm olarak geldi full Türkçe 8.5.2.0 kararlı sürüm vardı. Ben elle yine bu forumda bulunan mi mix 2 için miui 9.1.1. güncellemesini kurdum sadece başka bişey yapmadım.

Şimdiden değerli dönüşleriniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Üstatlar sizden bir ricam olacak. Öncelikle konu sahibine bir teşekkür edeyim eline sağlık kardeşim.

Ben de xiaomi mi mix2 var yurtdışından gelen bir üründü arkadaştan aldım. Pasaport konusunda sıkıntım olduğu için şuanda iki imei kayıt altına almak istiyorum. imei atılması konusunda bana destek olabilecek biri mutlaka vardır diye düşünüyorum :)

Ayrıca imei atılırsa sıfırlama durumunda imei'ler uçar mı acaba?

Cihaz global sürüm olarak geldi full Türkçe 8.5.2.0 kararlı sürüm vardı. Ben elle yine bu forumda bulunan mi mix 2 için miui 9.1.1. güncellemesini kurdum sadece başka bişey yapmadım.

Şimdiden değerli dönüşleriniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Snapdragon'lu cihazlarda IMEI kolay kolay uçmaz google'den aratırsanız gerekli rehberler mevcut.

Üst Alt