Soru Xiaomi Mi Max 2 - Kimlerde var?

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..

eren15935

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Eren
Cihazım
Mi max 2
Selamlar. Eski telefonum samsung(note4)dan gecis yaptım. Mi max2 yi secme nedenime gelince.

- Buyuk ekrana alisigim. Daha buyuk tablet niyetine de kullanilacak bir cihaz istedigim icin.
- Daha büyük sebebi ise 5300 batarya.

Snapdragon 835 olup olmamasi benim icin muhim degil. Sonucta bu cihazlarla yaptığımız seyler ayni.

eren15935

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Eren
Cihazım
Mi max 2
Arkadaslar cozemedigim bir mevzu var. Buradan sorayim dedim. Gorusme kayit programi yüklü. Acr diye bir program.

Ancak beklemede kendi kendine kapaniyor. Pil ayarlarindan acr programı icin ozel izin verdim. Ancak yine kapaniyor. Ne yapmak gerek buna?

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Arkadaslar cozemedigim bir mevzu var. Buradan sorayim dedim. Gorusme kayit programi yüklü. Acr diye bir program.

Ancak beklemede kendi kendine kapaniyor. Pil ayarlarindan acr programı icin ozel izin verdim. Ancak yine kapaniyor. Ne yapmak gerek buna?
Cihazın kendi programını niye kullanmıyorsunuz?

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Otomatik olarak yukleme ve farkli seçenekler var hocam o yüzden. Zamanında para verip almıştım. Gayet kullanisli. Ancak bir türlü kapanmasina engel olamadim. :?
Anladım...ACR yi duydum, ancak hiç kullanmadım...şu an Cihazımın kendi uygulamasını kullanıyorum ve gayet mükemmel çalışıyor....

eren15935

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Eren
Cihazım
Mi max 2
Bootloader Kilidinizi açtınız sanırım çoktan?
Açık geldi kilit :D Allahtan onunla uğraşmadım. Çünkü sürücüde mi hata oldu ne oldu hata verdi. Epey bir denemenin ardından halledebildim sonunda. Şimdilik roma girmeyip fuzuli şeyleri sileceğim hocam. Tabi en önemlisi bir de reklamlar punch~~

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Açık geldi kilit :D Allahtan onunla uğraşmadım. Çünkü sürücüde mi hata oldu ne oldu hata verdi. Epey bir denemenin ardından halledebildim sonunda. Şimdilik roma girmeyip fuzuli şeyleri sileceğim hocam. Tabi en önemlisi bir de reklamlar punch~~
Cihazınız şu an Root'lu... Peki hangi Rom'la geldi/mevcut?

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

eren15935

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Eren
Cihazım
Mi max 2
Cihazınız şu an Root'lu... Peki hangi Rom'la geldi/mevcut?

Hocam rom root islerine yakınım. Ancak miui biraz farkli bir sistem anladigim kadarıyla. Saniyorum global versiyon yuklu. Mui global 8.5 yaziyor.

Bir de telefonla alakali midir bilemiyorum bir sorunum var. Telefonla gorusme yaparken kulak ve basin o kisminda hafif agri oluyor. Nereden baksan 10cm mesafeden konusuyorum. Yine agri yapıyor. Eski telefonlarimda da olurdu. Ancak bunda daha fazla oluyor. Boyle bir sey gördünüz mu? Duydunuz mu?

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Hocam rom root islerine yakınım. Ancak miui biraz farkli bir sistem anladigim kadarıyla. Saniyorum global versiyon yuklu. Mui global 8.5 yaziyor.

Bir de telefonla alakali midir bilemiyorum bir sorunum var. Telefonla gorusme yaparken kulak ve basin o kisminda hafif agri oluyor. Nereden baksan 10cm mesafeden konusuyorum. Yine agri yapıyor. Eski telefonlarimda da olurdu. Ancak bunda daha fazla oluyor. Boyle bir sey gördünüz mu? Duydunuz mu?
Valla ben bugüne kadar böyle bir durum yaşamadım, daha önceki Huawei Mate 7 dahil... İsterseniz 3-4 gün sadece kulaklıkla kullanın
Sorun devam ederse, bence acilen Nöroloji servisine bir görünmenizde fayda var

Son düzenleme:

FeaRLesS

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
ÖnaL
Cihazım
Mİ MAX 2
Skorpi Sana bir şey sorabilirmiyim. Çift hoparlöl olduğunu sanıyorum fakat youtube ile bir video açtığımda sağ hoparlöl ve kulaklık ahizesinden (görüşme yaptığında kulağını dayadığın yer) den müzik sesi geliyor. Benim bildigim kulak ahizesinden gelmez ve sol hoparlöl çalışmıyor sendede aynımı benim ayarladamı bir sorun var acaba ?

FeaRLesS

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
ÖnaL
Cihazım
Mİ MAX 2
damn2u
Anladım sol tarafı ben hoparlör sanıyordum demek mikrofonmuş , sağ taraf ve ahize kısmında hoparlör var demek. Teşekkür ederim.

eren15935

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Eren
Cihazım
Mi max 2
Valla ben bugüne kadar böyle bir durum yaşamadım, daha önceki Huawei Mate 7 dahil... İsterseniz 3-4 gün sadece kulaklıkla kullanın
Sorun devam ederse, bence acilen Nöroloji servisine bir görünmenizde fayda var

Beyin kanseri falan olmayalim simdi :D Bir sorunum da. Ayarlari yapmama ragmen uygulamalar arkaplanda çalışmıyor. Hepsi kapaniyor. Oysa kimi uygulamaya ayricalik taniyorum. Pil tasarrufu modunu komple mi kapatmak lazim acaba|(

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Skorpi Sana bir şey sorabilirmiyim. Çift hoparlöl olduğunu sanıyorum fakat youtube ile bir video açtığımda sağ hoparlöl ve kulaklık ahizesinden (görüşme yaptığında kulağını dayadığın yer) den müzik sesi geliyor. Benim bildigim kulak ahizesinden gelmez ve sol hoparlöl çalışmıyor sendede aynımı benim ayarladamı bir sorun var acaba ?
Cihazın alt bölümünde tek hoparlör var, diğer delikler mikrofon için, ikincil stereo hoparlör ise ahize içine gömülü bu modelde. FeaRLesS
Sayın FeaRLesS öncellikle Cihazınız hayırlı olsun ve güle güle kullanın....Sorunuza, 3 gündür Hasta olmam sebebiyle anında cevap veremedim ve bu konunun önemine binaen yazma gereği duydum.
Altta her iki taraf da Hoparlör ve müzik dinlerken hem buradan, yani ikisinden de ve aynı zamanda kulaklık ahizesinden de Ses gelmektedir.Sağ hoparlör aynı zamanda da mikrofon vazifesi görmektedir.
Youtube dinlerken neden böyle olduğu konusunda bir fikrim yok

FeaRLesS

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
ÖnaL
Cihazım
Mİ MAX 2
Oncel
Sayın FeaRLesS öncellikle Cihazınız hayırlı olsun ve güle güle kullanın....Sorunuza, 3 gündür Hasta olmam sebebiyle anında cevap veremedim ve bu konunun önemine binaen yazma gereği duydum.
Altta her iki taraf da Hoparlör ve müzik dinlerken hem buradan, yani ikisinden de ve aynı zamanda kulaklık ahizesinden de Ses gelmektedir.Sağ hoparlör aynı zamanda da mikrofon vazifesi görmektedir.
Youtube dinlerken neden böyle olduğu konusunda bir fikrim yok
Öncelikle geçmiş olsun. Ne yaptıysam program ,formatlama ve mp3 programları hiç birinden sol taraftaki hoparlör delikli yer calismadi. Sağ ve kulaklık ahizesindeki hoparlör sorunsuz calisiyor. Üstteki arkadaşın dedigi şekilde ise sorun yok, ama skorpi lafina göre sıkıntı var demek.Tereddutte kaldım sorunluysa iade etmek istiyorum çünkü.

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Oncel

Öncelikle geçmiş olsun. Ne yaptıysam program ,formatlama ve mp3 programları hiç birinden sol taraftaki hoparlör delikli yer calismadi. Sağ ve kulaklık ahizesindeki hoparlör sorunsuz calisiyor. Üstteki arkadaşın dedigi şekilde ise sorun yok, ama skorpi lafina göre sıkıntı var demek.Tereddutte kaldım sorunluysa iade etmek istiyorum çünkü.
Her 2 hoparlör'de çalışmıyorsa, kesin bir sıkıntı var..dediğim gibi bende her ikiside çalışıyor....hatta bunu yazmadan bir kaç müzik parçasında tekrar kontrol ettim...ve Youtube da ki bir müzikte te de aynen mükemmel çalışmakta

Codered

flasholic
Yönetici
Destek Ekibi
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emrah
Cihazım
Redmi Note 4
FeaRLesS hocam oncelikle hayirli olsun, aramiza hosgeldiniz. Cihazi iade etmenize gerek yok cunku alttaki izgarali alanlardan sag taraftaki dusuk frekansli hoparlor sol taraftaki mikrofondur. Ahize kisminda ayni zamanda yuksek frekans hoparlor gorevi gorur.

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
FeaRLesS hocam oncelikle hayirli olsun, aramiza hosgeldiniz. Cihazi iade etmenize gerek yok cunku alttaki izgarali alanlardan sag taraftaki dusuk frekansli hoparlor sol taraftaki mikrofondur. Ahize kisminda ayni zamanda yuksek frekans hoparlor gorevi gorur.
Sizin Cihazınız da bu durumda sorunlu...bir ara fırsat bulduğumda video çekip, buradan paylaşacağım...

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Sizin cihaziniz ozel uretim ozaman sayin hocam ;)
Valla sizde sizinkinin çalışmadığını söyledikten sonra, bende aynı şeyi düşünmeye başladım...ama gerçekten video çekeceğim ve sizlerle paylaşacağım burada....sanki bana inanmıyormuşsunuz gibi geliyor çünkü:o

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!