İnceleme Xiaomi mi lcd akıllı yazı tableti değerlendirmesi

Lonesomecowboy

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cs
Cihazım
iphone 12
Konular
2
Şirkette toplantıda ve evde çalışırken ufak notlar almak, birimde işleri planlayıp personele toplantı esnasında görevlerini iletmek için aldım. Ayrıca kariyer sınavlarına hazırlanmam ve Hep yazarak çalışmam da bu tableti edinme gerekçelerimin arasında yer alıyor. Kafede otururken kağıdın altına destek aramak zorunda da kalmayacak oluşum ek bir neden. bunun yanında bu mi ekosistem ürününün forumda konusu bulunmaması nedeniyle de bu konuyu açmak ve ürünü size tanıtmak ihtiyacı duydum .

Fiyatı 170 lira evofoneun çiçeksepeti mağazasında. Ben de garanti olsun diye oradan aldım. Siparişim 1 iş günü içerisinde de sorunsuzca teslim edildi. Fakat satıcısı evofone olmasın derseniz, farklı sitelerde 140 liraya bulunabiliyor. lakin bu aletinde çakması çok olduğu için güvenilir yerden almakta fayda var diye düşünüyorum. Zira mi store, mi shop vs gibi mağazalardaki bazı ürünlerde, satıcı açıklamasında “ ürün üzerinde herhangi bir mi logosu yoktur “ yazmışlar. Benim yazı tabletimin arkasında koskoca mi logosu bulunmakta mesela. Demem o ki, üç beş kuruş ucuz olsun diye ne olduğunu bilmediğimiz mağazaları tercih etmemek gerekiyor.

ürün hakkında anlatılacak pek bir şey yok. Yazıyorsunuz, düğmesine bastığınızda yazılanları komple siliyor. tabletin yanına bir tuş koymuşlar, ona bastığınızda yazılanlar sabit kalıyor, yani sil tuşu işlemiyor. Tek özelliği bu. Sanırım akıllı özelliğini de bu tuş sayesinde almış. Açıkçası Aklı falan yok anlayacağınız.

Pili saat pili ve 1 yıl ömrü varmış. Kutu içinde pili çıkıyor ve pil yuvasına takılı şekilde geliyor. Yani siz pili alete takmakla uğraşmıyorsunuz. Kutudan çıkardığınız an yazı tableti ( tahtası demek daha doğru olur ) kullanıma hazır.

Tabletin yanında kutudan kalem de çıktı Ve bu kalem oldukça hafif. Ele iyi oturuyor ve tablete manyetik olarak tutunuyor. Kalemin herhangi bir şarj yuvası ve bunun gibi bir şeyi yok. Yekpare plastik bir gövdeye sahip. Aslına bakarsanız, tablet için kalem de şart değil. Ucu küt herhangi bir kalem de yazı tabletini kullanmak için yeterli olacaktır. Zira tırnakla bile çizim yapabiliyorsunuz.

Kalemle yazdığınız yazının görüntüsü iş görür nitelikte. Kağıt gibi düşünün, kağıda yazdığınız yazıyı nasıl rahatça okuyabiliyorsanız, bunu da öyle okuyorsunuz. Bu anlamda özellikle birkaç ay önce bimde satılan starcom ve a101 de satılan piranha markalarından iyi. Onları da denemiştim, yazdığım yazılar aşırı silikti. Onları tanıdık çocuklara hediye olsun diye aldığımdan iade ile uğraşmamıştım. Bunda yazılanlar gayet net ve okunabilir durumda oluyor. Eğer böyle bir ürün alacaksanız tercihiniz Mİ olmalı diye düşünüyorum.

Tabi ki tablet internete falan bağlanmıyor.

Boyutu 13.5 inch. Yani ortalama bir defter boyutunda oluyor. Tabletin 10 inch olanı da var ve o biraz daha uygun bir fiyat etiketine sahip.

tabletin internete bağlanmadığından söz etmiştim. ben de çözümü şöyle buldum: aldığım notları camscanner programına tarıyorum, gerekirse kendime mail atıyorum, sonra çıktısını alıyorum. Ama daha kullanışlı bir program aramaktayım. Bu konuda yardıma açık olduğumu belirtmek isterim.

sonuç olarak, çocukların çizim yeteneğini geliştimede ve benim gibi not almak amaçlı kullanmak için ideal bir çözüm. Kağıt masrafınızı da rafa kaldırıyor olması cabası. Dediğim gibi, piyasada çok daha ucuza muadilleri olsa da bu ve bunun gibi pek çok değişik konuda başarılı ürünler üreten xiaomiyi tercih etmrk en iyisi.

Smhkrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Semih Kurt
Cihazım
Note 9 pro
Konular
0
Çok teşekkür ederim açıklamalarınız için. Bende tavsiyeniz üzerine alacağım. Güle güle kullanın.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Çok güzel bir değerlendirme olmuş elinize sağlık.

Üst Alt