İnceleme Xiaomi Mi Key, Mi Led ve 5000mAh Powerbank Kılıfı Tanıtımı

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhaba Arkadaşlar,

Bugün sizlere (çok mu Çevikvari oldu :) ) Banggood sitesinden 17 Şubat'ta kargoya verilip 49 günde elime ulaşan Mi Key ile 9 Mart'ta kargoya verilip 31 günde elime ulaşan Mi Led ve 5000mAh model Powerbank için kılıfı tanıtmak istiyorum.

Xiaomi 5000mAh Powerbank Kılıfı:

Kılıf oldukça estetik. Üstü süet gibi birşey. Powerbank, içine biraz zorlanarak giriyor. Aynı şekilde çıkartmak ta biraz zor. Gerçi niçin çıkartmak isteyeyim orası da ayrı. Silikon kılıfı çıkartıp artık bunu kullanmaya başladım. :D

attachment.php
attachment.php
attachment.php

Mi Led:

Mi Led, kendi küçük yaptığı iş büyük bir cihaz. 2 adet satın aldım, arkadaşlarım bayıldılar ve 6 tane daha sipariş vermem gerekiyor. Bakalım ne olacak :D

Edit: Ben tanesini 4.99$'a falan almıştım. Bugün sipariş vermek için girdiğimde bir de ne göreyim? 2.89$'a düşmüş. 6 adet olan istek birden çıktı 12'ye :D
Sorun çıkmasın diye mecburen 6'şar adetten 2 kişi sipariş verdik. 3 adet ve üzerinde de 2.63$'a iniyor. Kargo olarak ben 1.30$ ekstra ödeyerek takipli kargoyu seçtim. Zaten bunca indirimden sonra o kadar da bizden gitsin.
Bence kimse bu fırsatı kaçırmasın.
Link:
http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-LED-Light-With-USB-For-Power-Bank-Tablet-p-950793.html?p=D609101332501201503X

attachment.php
attachment.php

Mi Led üzerinde 1.2W yazmasına rağmen yaptığım ölçümde 250mA akım çektiğini gördüm. Yani 1,25W güç harcamakta.

attachment.php

Oldukça fazla ışık verdiğini belirtmem lazım. Elektrik kesintilerinde 20m2 bir odayı tek led ile oldukça güzel aydınlatabilirsiniz. Ayrıca benim Notebook'un klavyesi ışıksız olduğu için gece ışık yakmadan çalışmak çok zor. Ekranı öne doğru hafifçe kapatıp klavyeyi aydınlatmak ta yeterli gelmiyor ve boyun sağlığını olumsuz etkiliyor. Şimdi ışık açmaya gerek kalmadı. Mi Led ile oldukça rahat çalışma imkanı var artık.

attachment.php

Ayrıca elbetteki Powerbankler ile kullanım da mümkün. Tüm Xiaomi ürünlerinde olduğu gibi bunlar da oldukça şık ve estetik ürünler.

attachment.php
attachment.php
attachment.php

Mi Key:

Mi Key, küçücük bir buton. Yanında küçük bir kılıfı var ve bunu kulaklığın kablosuna takabiliyorsunuz. Böylece kulaklık takmanız gerektiği zaman Mi Keyi çıkartıp bu kılıfa takabiliyorsunuz.
attachment.php
attachment.php

Bir uygulaması var ve bunu telefonunuza yüklüyorsunuz.
Uygulamayı yüklemek için Paket üzerindeki barkodu da okutabilirsiniz.

attachment.php
attachment.php

Mi Key, telefonda hiç belli bile olmuyor.
attachment.php

Mi Key'i telefona taktığınızda öncelikle size bu takılan şeyin kulaklık mı yoksa Mi Key mi olduğu (yazılımda Mi Click olarak çevrilmiş) soruluyor.

attachment.php

Eğer uygulamayı yüklemeden bunu takarsanız kulaklık olarak algılandığı için birisi sizi aradığında yada siz birini aradığınızda konuşamaz ve duyamazsınız. Bu hataya düşmeyin. Önce yazılımı yükleyin.
Uygulamanın barkoddan okutup indirebileceğiniz Çince versiyonu olduğu gibi İngilizce versiyonu da var. Xiaomi'nin forumundan indirebilirsiniz. Şu anda 3.0.1 versiyonu mevcut : http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=53831

Uygulamayı açtığınızda 10 tıklamaya kadar görevler atayabiliyorsunuz.

attachment.php

Herhangi bir göreve girdiğinizde orada mevcut görevi görüp değiştirebiliyor yada + simgesine basarak ek görev veriyorsunuz. Bu durumda 1'den fazla görev olan tıklamalarda ekrana hangi görevi istediğinize dair seçenek geliyor.

attachment.php

Görev ataması yaparken 3 adet sekme var.
1. Uygulama sekmesi
Aşağıda ayrıntı vereceğim.

attachment.php

2. Sistem ayarları sekmesi:
Buradan sistemsel ayarlar atanabiliyor. Ekran görüntüsü almak, butonları etkisizleştrmek, Gizli moda almak, Ekranı döndürmek, Sessize almak, Wifi, Bluetooth, NFC, GPS gibi çeşitli özellikleri açıp kapamak v.s. gibi.

attachment.php

3. Keys sekmesi:
Buradan çeşitli butonların görevi Mi Key'e atanabiliyor. Power, Power butonuna uzun basma, Menü, Menüye uzun basma, Home, Home'a uzun basma v.s. Ancak hemen belirtmeliyim ki bu görevler G2'de çalışmadı.

attachment.php

Uygulama sekmesinde belli başlı Araçlar, Resim çekme, Kamera, El Lambası, Ses Kaydedici, Barkod okuyucu, Duvar kağıdı, Browser, Çağrı, SMS ve Video gibi uygulamalar dışında, telefonda yüklü olan uygulamalar da atanabiliyor.

attachment.php

En alttaki App seçeneği açıldığında telefonunuzda yüklü bulunan uygulamaların bir listesi geliyor ve buradan seçim yapabiliyorsunuz.

attachment.php

Son söz: Mi Key, G2 telefonumda pek randımanlı çalışmıyor. 1 tık için memory temizleme, 2 tık için el lambası görevi verdiğim halde birçok tıklamada ses açıp kapama işlevi yapıyor. Sistemsel görevleri genellikle yerine getirmiyor. Sanırım MIUI Rom ile alakalı bir durum var. Belki MIUIRom yükkü olsaydı işe yarayabilirdi bilmiyorum.

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
Ynt: Xiaomi Mi Key, Mi Led ve 5000mAh Powerbank Kılıfı Tanıtımı

abi o kadar hevesli hevesli anlatiyorsun. al artik sen de bir mi4 :)

MI 4W cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Teknisyen
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
124

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ederim arkadaşlar. MI4 vaaadı da biz mi içtik :D

Yazı son haline ulaşmıştır. Güle güle okuyunuz.

kuddusü

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuddusü66
Cihazım
Mi4
Konular
5
Hadi hadi o kadar xiaomi ürünü kullanıp herşeyine vakıf olup da telefonunu kullanmamak! Üstad yoksa gizli mi4 kullanıcısı mısın? :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Hocam o kadar güzel yazmışsınız ki... Yaklaşık 6 aydır elimde mi key var ama kullanmamıştım şimdi sizin yazınızı okuyunca kullanmaya başladım :) Ellerinize sağlık. Bu arada Mi4'te işlevler tam çalışıyor. Cİhazdan mı yoksa MIUI'den mi kaynaklanıyor henüz anlamadım ama evde MIUI yüklü Nexus 4 var. Gidince onda da deneyeceğim eğer çalışırsa MIUI'den olduğunu anlarız.

EDIT: Şimdi hatırladım... Uygulama çevirisini yaparken MIUI v5 kullanan tüm cihazlarla uyumludur gibi bir şey yazmıştım. Galiba cihazla değil MIUI ile alakalı bir durum :D 

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25
mikey bozulmaya yakın ses açma muhabbetlerine giriyor çetin hocam acaba ıslak elle yada baskılı mı bastınız, bir de uygulama arka planda çalışmadığı zamanlar tepkisiz oluyor, bir kaç tane eskitmişliğim var.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@cantara hocam, ben miui rom ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Sonuçta tüm işlemler yazılım ile yapılıyor.
@catlax66 hocam, cihazlarıma karşı gayet nazik davranırım :D
Ekran kapalıyken zaten çalıştıramadım hocam.
@kuddusü hocam, eğer MI4'ü de getirebilseydik o da mutlaka olurdu. :)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
24
Hocam güzel anlatım için teşekkürler. LED hakitatn aydıtlatma konusunda çok iyi. Ben 16000mAh pewer banka iki tane LED bağladığım zaman mühteşem bir aydınlatma oldu.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Xiaomi Mi Key, Mi Led ve 5000mAh Powerbank Kılıfı Tanıtımı

mv_9522' Alıntı:
Hocam güzel anlatım için teşekkürler. LED hakitatn aydıtlatma konusunda çok iyi. Ben 16000mAh pewer banka iki tane LED bağladığım zaman mühteşem bir aydınlatma oldu.

Hocam burada eşeğin kulağına su kaçırmak diye bir deyim vardır. Bilir misiniz? :D
Allahbilir Ledler bir de ters yönlere bakıyordur. Ooooh suyundan da. :D
Sahi Ledler aynı yöne doğru bakıyor değil mi hocam. Ne olur evet deyin de aklımdan söküp atayım şu 16000'lik modeli. Yoksa ailemin 1 günlük yemeği daha heba olacak. :D

Şirkettekiler bayıldılar valla. Bir de ben 4.99$'a falan almıştım. Şimdi 2.89$'a düşmüş. Bence kimse kaçırmasın. 1. Mesaja linkini ekleyeceğim birazdan. 12 tane daha aldık. Sorun çıkmasın diye mecburen 6'şar adetten 2 kişi sipariş verdik. 3 adet ve üzerinde 2.63$'a iniyor.

Bu arada size özel mesaj atmıştım dönmediniz. Wi-Fi bağlantı ne oldu?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Üst Alt