İpucu Xiaomi Mi ekranında kaldı

emrah2321

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
1
Arkadaşlar merhaba Xiaomi mi 8 SE kullanıyorum. twrp beta rom yükledikten sonra mi ekranında kaldı açılmadı telefon sadece fastboot açılıyordu. Çok yöntem denedim olmadı. Telefon açılmadığından dolayı usb hata ayıklamada yapamıyordum. Bilgisayarı Shift tuşu ile yeniden başlattım sonra Sorun Gider - Gelişmiş Seçenekler - Başlangıç Ayarları - Yeniden başlat sonra çıkan ekranda 7 tuşuna basın. Xiaomi mi flash ı açtım rom'u yükle dedim yine hata verdi. Rom'u aldım C sürücüsüne attım refresh yapım tekrar yükle dedim oldu çok şükür. Flash all seçili yaptım bu arada. Umarım benim gibi sorunu olanlara da çözüm olur. Forumdaki yardım sever yöneticilerimiz ve üyelerden de Allah razı olsun.

Birde Xiaomi müşterilerini bıktırmak üzere hep sorun yaşıyoruz. İnşallah eski günlerine döne yoksa herkese överek önerdiğimiz telefonu artık kullanmayacağız.

Ekli dosyalar

• 36NRW5.jpg
    36NRW5.jpg
    15,6 KB · Görüntüleme: 35

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
sorunu ve çözümü merak ettim. ayrıntılı anlatırsanız memnun olurum. :)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aziztezcan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz Tezcan
Cihazım
Xiomi mi 6
Konular
29
twrp - wipe - 4 wipe yapın sonrada format data yapın en son romu yükleyin sorun düzelecektir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

twrp üzerinden güncelleme yaptıysanız böyle hatalar normal xiaomi suçlanmamalı bence

emrah2321

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
1
sorunu ve çözümü merak ettim. ayrıntılı anlatırsanız memnun olurum. :)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba eu rom 10.2 yüklüydü. eu develepor rom indirdim telefona sonra güncelleştir kısmından güncelleme paketini seçten develepor rom u seçtim. twrp üzerinden yüklemeyi yaptı. Sonra telefon açıldıktan sonra hata ekranı çıktı çıkan hataya iptal dedim sonrasında telefon kapandı ve mi ekranında sabit kaldı. twrp üzerinden tekrar stable rom u yüklemek istedim twrp dahi hiç bir şey açılmadı sadece fastboot açılıyordu. Mi flash ile rom yüklemek istedim yine olmadı. Sonrasında, Bilgisayarı Shift tuşu ile yeniden başlattım sonra Sorun Gider - Gelişmiş Seçenekler - Başlangıç Ayarları - Yeniden başlat sonra çıkan ekranda 7 tuşuna basarak bilgisayarı yeniden başlattım. Sonra indirdiğim fastboot lu rom'u C sürücüsüne attım. Mi flash ile yükle işlemini yaptı.

twrp - wipe - 4 wipe yapın sonrada format data yapın en son romu yükleyin sorun düzelecektir

twrp üzerinden güncelleme yaptıysanız böyle hatalar normal xiaomi suçlanmamalı bence
Twrp açılsa dediğinizi yapacaktı ama açılmadı.

twrp mecbur yapıyoruz çünklü global rom yok, bir ikincisi rom larda sürekli hatalar devam ediyor. Ses açmaya basıyorum telefon sesini değil medya sesini kısıp açıyor. IMEI atacam gerekli yüklemeleri yapıyorum ama IMEI telefona yazdıramıyoruz o kadar araştırdım mi 8 SE ye imei atan yok. Devletimiz sağolsun kayıt ücretini 500 e çıkardı. Telefonlara adam gibi fiyat çeksinler bizde yurt dışından telefon almayalım. Parası olan zaten her şekilde alıyor sorun olmaz ama bizler adam gibi telefon kullanalım diyoruz fiyatlar uçuk dünya hep garibanların sırtından dönüyor.

Son düzenleme:

aziztezcan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz Tezcan
Cihazım
Xiomi mi 6
Konular
29
Merhaba eu rom 10.2 yüklüydü. eu develepor rom indirdim telefona sonra güncelleştir kısmından güncelleme paketini seçten develepor rom u seçtim. twrp üzerinden yüklemeyi yaptı. Sonra telefon açıldıktan sonra hata ekranı çıktı çıkan hataya iptal dedim sonrasında telefon kapandı ve mi ekranında sabit kaldı. twrp üzerinden tekrar stable rom u yüklemek istedim twrp dahi hiç bir şey açılmadı sadece fastboot açılıyordu. Mi flash ile rom yüklemek istedim yine olmadı. Sonrasında, Bilgisayarı Shift tuşu ile yeniden başlattım sonra Sorun Gider - Gelişmiş Seçenekler - Başlangıç Ayarları - Yeniden başlat sonra çıkan ekranda 7 tuşuna basarak bilgisayarı yeniden başlattım. Sonra indirdiğim fastboot lu rom'u C sürücüsüne attım. Mi flash ile yükle işlemini yaptı.

twrp mecbur yapıyoruz çünklü global rom yok, bir ikincisi rom larda sürekli hatalar devam ediyor. Ses açmaya basıyorum telefon sesini değil medya sesini kısıp açıyor. IMEI atacam gerekli yüklemeleri yapıyorum ama IMEI telefona yazdıramıyoruz o kadar araştırdım mi 8 SE ye imei atan yok. Devletimiz sağolsun kayıt ücretini 500 e çıkardı. Telefonlara adam gibi fiyat çeksinler bizde yurt dışından telefon almayalım. Parası olan zaten her şekilde alıyor sorun olmaz ama bizler adam gibi telefon kullanalım diyoruz fiyatlar uçuk dünya hep garibanların sırtından dönüyor.
sıfırdan twrp kurun kurduktan sonra otomatik twrp ye geçtiği için bi ihtimal olur bence ayrıca globalden sonra twrpyi otomatik siliyor telefon

olmazsa özel mesaj atın yardımcı olmaya çalışıcam

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6

ses açmaya basınca medyayı açması android 9 la alakalı benımkı orjinal saf android pie güncellemesi aldım bendede dedin gibi ses olayı sistem değiştirilmiş

emrah2321

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
1
ses açmaya basınca medyayı açması android 9 la alakalı benımkı orjinal saf android pie güncellemesi aldım bendede dedin gibi ses olayı sistem değiştirilmiş
Merhaba Hocam benim telefon android 8.1 onla bir ilgisi yok. 10.01 sürümünde sorun yoktu. 10.2 ye geçince sorun başladı.

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
Merhaba Hocam benim telefon android 8.1 onla bir ilgisi yok. 10.01 sürümünde sorun yoktu. 10.2 ye geçince sorun başladı.
tamam sanada güncellemeden sonra gelmıs sürüm değiştiği için bendede android 9 da geldi sese basında medyayı açıyor zili açmıyor ama telefon görüşmesi yaparsen zili açıyor

giresunlu_28

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Xiaomi mi A1
Konular
0
Merhaba benim cihaz a1 yeniden basliyor devamli.Fast boot a giriyor .Twrp yuklemeye de calistim.mi flash ekraninda unlock diyor nasil yuklerim

Üst Alt