Soru Xiaomi Mi Box S Gen 2 mi yoksa Google Chromecast 4k mı?

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
hocam merhaba, babam bu cihazı alma eşiğinde. olur da böyle bir sorun yaşarsak kesin çözüm oluyor mu bi bilginiz var mı?
Bende daha 1 hafta önce bu cihazı aldım ve böyle bir sorunla karşılaşmadım. Bence arkadaşın cihazında bir problem var

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Bu cihaza yapılabilecek tek eleştiri, RAM( silinebilir bellek ) 'de uyuma sorunu var. Yani kumandadan verilen komutları geç algılayabiliyor.

Kumandadan komut veriyorsun. Cihaz verilen komutları bazen geç algıladığı için, kumandadan aynı tuşa kaç defa bastıysan ya da uzun bastıysan, bir bakmışsın, 8 - 10 basamak aşağıya inmişsin ya da yukarıya çıkmışsın. Aheste kullananlar bu sıkıntıyı fark etmeyebilir.

Bu aksaklık da, RAM hızı ile alakalı... Cihazda kaliteli RAM kullanılsaymış, 10 numara cihaz olurdu, bu cihaz...

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Bu cihaza yapılabilecek tek eleştiri, RAM( silinebilir bellek ) 'de uyuma sorunu var. Yani kumandadan verilen komutları geç algılayabiliyor.

Kumandadan komut veriyorsun. Cihaz verilen komutları bazen geç algıladığı için, kumandadan aynı tuşa kaç defa bastıysan ya da uzun bastıysan, bir bakmışsın, 8 - 10 basamak aşağıya inmişsin ya da yukarıya çıkmışsın. Aheste kullananlar bu sıkıntıyı fark etmeyebilir.

Bu aksaklık da, RAM hızı ile alakalı... Cihazda kaliteli RAM kullanılsaymış, 10 numara cihaz olurdu, bu cihaz...
Henüz karşılaşmadım ben bu sorunla. 1 haftadır kullanıyorum cihazı.

SuçaSürüklenenKatip

F Klavye°
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Redmi K60 Pro
Meslek
Zabıt Kâtibi
Konular
16

Bu sorunu da yaşamıyorum hocam, fişek gibi desem yeridir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam merhaba, babam bu cihazı alma eşiğinde. olur da böyle bir sorun yaşarsak kesin çözüm oluyor mu bi bilginiz var mı?
Problem yaşayacağınızı düşünmüyorum. İyiki almışım diyorum. Param olsa daha iyisini alırdım :)

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25

kesinlikle ram eksikliği var.

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Bu sorunu da yaşamıyorum hocam, fişek gibi desem yeridir.
Hocam, aheste kullanımda pek fark edilmiyor. Ancak cihazın RAM'inde uyuma sorunu var. Zamanla fark edersin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

kesinlikle ram eksikliği var.
RAM eksikliği( yani RAM kapasite yetersizliği ) sorunu yok. 2 GB. RAM gayet yeterli. Arka planda çalışan uygulamaları tek tuşla kapatan bir uygulama vardı. Adı şimdi aklıma gelmedi. Eğer cihazda 4 - 5 tane uygulamayı arka arkaya açıyorsanız, uygulama kurun, tek tuşla kapatırsınız.

Bu ciahza sahip olmanın en büyük avantajı, cihazda s905x4 işlemci bulunmasıdır. Bu işlemcinin performansı, muadillerine göre çok daha iyi bir performans sunmasıdır.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Merhabalar,

Arçelik A50 B 880 B 50'' 126 ekran televizyon kullanıyorum, bu tv android tv olarak geçiyor ve UHD (4K) özelliğine sahip. Son gelen güncelleme ile android tvsi çok yavaşladı bu nedenle android box arayışına girdim.

Başlıkta belirttiğim gibi kullanan arkadaş var ise yardımcı olabilir mi? Hangisini almalıyım? Neden?
TV ye güncelleme geldikten sonra, eğer varsa fabrika ayarlarına çekme yaptınızmı? Bazen Android büyük güncellemer alınca sapıtıyorda.

MehmetGürarslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi box s 4k 2.g
Konular
0
Bende mi box s 4k 1. nesil vardı, çok memnun olduğum için 2. nesilden de aldım, ama 2. nesilde netflixte 5.1 ikonları çıkmıyor, her türlü ayarı denememe rağmen digital ses çıkışını aktifleyemedim bir türlü, bunu başarabilen var mı? Hiç bir yerde bilgi yok.
Teşekkürler.

Üst Alt