Yardım Xiaomi Mi Air'i Türkçe Yapma

'Sorular ve Yardım Talepleri' forumunda m.ali_Varli tarafından 12 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Xiaomi mi air 13.3 inç bilgisayarı Gearbest üzerinden sipariş verdim , henüz daha gelmedi...
    Bilgisayar lisanslı Çince Windows 10 Home kurulu olarak geliyor,ben bu windowsu Türkçe'ye nasıl çevirebilirim?
    (orijinal çince windows 10 lisansını bozmadan)

2. Zaten Windows ilk kurulumunu yaparken sorduğu ilk şey dil diye biliyorum endişelenicek birşey yok merak etmeyin

3. yok hocam sanırım tek dil windows 10 olarak geliyormuş.Araştırdım öyle bir işlem mümkün değil sanırım ..

4. Türkçeye çevirmek için internet üzerinden hangi işletim sistemini kurmak istiyorsanız Windows 7 diyelim mesela Windows 7 İSO dosyasını indirip dvd veya usb belleğe yazmanız lazım İSO dosyasını sonra bios'dan gerekli ayarları yaparak Windows kurabilirsiniz Windows 10 kurduğunuzda orjinal lisansı kabul edermi bilemem denemeniz lazım Google'den araştırarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

5. Yok öyle yapınca kabul etmiyormuş , birkaç şey buldum laptop elime ulaştığında deneyeceğim,eğer olursa buraya da yazarım..

6. Hocam buradaki rehber işinize görecektir.

Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

Ben üşendiğim için elimdeki windows'u kurup geçtim ama siz yaptıktan sonra bir rehber hazırlayabilirseniz daha sonra aynı sorunu yaşayacak arkadaşlara çok yardımcı olmuş olursunuz.

Bu arada ben güzel bir sticker bulamadım. Eğer siz dener ve memnun kalırsanız bana da haber verebilirseniz sevinirim :)

7. Bende xiaomi 13.3 aldım bu hafta gelir heralde

8. Hocam attığınız linkteki rehberdeki arkadaş ; en son(rehberin son kısmı)anlattığı kısımda Çince olan windows lisans anahtarının farklı bir dilde kullanılamayacağını belirtiyor..Yeni windows lisansı alınması gerektiğini belirtiyor
    Dediğim gibi bilgisayar gelsin lisansı Türkçe'ye aktarmak adına birkaç şey buldum,deneyeceğim eğer olursa buraya da yazarım..

9. ben yerinizde olsam Microsoft sitesindeki araçtan Windows 10 home usb ye yazarım kurup kmspico ile lisanslarım
    çünkü pc Windows 10 Home Single Language ile geliyor tek dil lisanslı

10. Hocam o kolay yol :) Benim amacım lisanslı windowsa sahip olmak ve bunu Türkçe olarak kullanabilmek..

11. o zaman tek yol var dil patch vs varsa o şekilde

12. faturaya 75$ yazdırdım bugün sms mesaj geldi gümrük için 57₺ ödeme yaptım ürün yarın elimde olur heralde :)

Asaf04 bunu beğendi.
  13. Hayırlı olsun model neydi air 13 i5 ,mx150 ve parmak izi okuyucu olan model mi

14. evet benimki o model
    --- Birleştirilmiş mesaj, 19 Ocak 2018 20:48Orijinal mesaj tarihi 17 Ocak 2018 21:02 ---
    BİLGİSAYARIM BUGÜN GELDİ.
    Verdiğim linkteki adımları incelerseniz Türkçe'ye lisanslı olarak çevirebilirsiniz..
    Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

cantara bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...