Soru Xiaomi Mi A2 nasıl bir telefon özellikle bataryası?

istehayat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
istehayat
Cihazım
mi 6
Konular
7
Sırf kamerası için A2 almayı düşünüyorum yalnız koca telefona 3000lik batarya çok kötü olmuş gibi geliyor bana normal kullanımda yarım gün falan giderse de değmez . kararsız kaldım kullanan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Telefon kamerası nasıl pil yeterli mi yoksa 1yıl sonunda pil performansı sorun oluşturur mu?

eko_cu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Xiaomi A2 6 gb
Konular
2
Bencede bataryada bı sıkıntı var. Şu telefona 3000 mah çok yetersiz kalmış. İnce olması mı yoksa kullanım mı kesinlikle kullanım suresi derim. Pil tasarruf modunda bana anca 1 gün gidiyor .yeni bir telefon için yetersiz geldi bana.Android one da da sıkıntı çekiyorum. iOS gibi kişiselleştirme de yeterli seçenekleri sunmuyor. Bunun çözümü için foruma bakıyorum. Alarm sesi degistirilmiyor mesela. Çok saçma geldi.

Oyla:

akılzengini

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi A2
Konular
0
Mi A2 kamerası herşeye değer arkadaşım, inan ki bu fiyata bu işlemci ve kamera kalitesini yakalayabiliyorsan pil pek dert olmuyor. Telefon ortalama 10 dk da %10-13 arası şarj oluyor(2.0A çıkış ile bu degerler ve cihaz 3.0 ı destekliyor. Tecrübe edilmedi ama matematiksel olarak 3.0 da 10 dk da %15-20 filan şarj ediyor olsa gerek ve gayet başarılı.) Ben HTC den geçiş yaptım ve bilen bilir HTC bayaa kişiselleştirilmeye yatkın ve bu konuda başarılı. Ama Xiaomi A2 android one sebebiyle uzun zamanda can sıkabilir bende değişikliği ve kişiselleştirmeyi sevdiğim için canımı sıktı bu, çözümü widget ve bazı markaların launcher lerini indirmekte buldum ve tatmin oldum açıkçası. Batarya tüketimi konusunda da saat gece 3.25 ve 1.45 de %100 şarj dan çıkardım, PARLAKLIK %5, mobil veri açık, gece modu aktif(söylemeden geçemeyeceğim çok hoşuma gitti bu mod) pil tasarruf modunda değil, 1 saat 40 dakikada hiç ekran kapanmadan şarjım şuan %83 ve beni tatmin ediyor(Bu sürenin 30 dakikası veri indirme ile geçti). Bana dayanmaz diyorsanız ve aklınızın bı kenarında da almak var ise gidip Xiaomi taşınabilir bataryaları ek olarak alabilirsiniz, aynı marka olduğundan ekstra uyum sağlayacağını düşünüyorum. Öğrenciyim ve teknoloji ile baba mesleği itibari ile çocukluktan beri haşır neşir iz, ve elektronik okudum, şimdi başka bölüm okuyorum ve bursları mı biriktirerek aldım telefonu. Buradan çıkarılacak sonuç; ben bu telefona gidip mal gibi 2 bin 100 lira vermem(Xiaomi garantili). Bu arada satın almanız için herhangi bir isteğim yada kârım yok, sadece ben almadan önce araştırırken düzgün açıklama bulamamıştım, yazayım dedim. Faydalı olmuştur umarım uzun oldu bayaa

Oyla:
Üst Alt