Rehber Xiaomi Mi A2 Lite Bootloader Kilidini Açma

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.218
Bugün sizlerle Mi A2 telefonumuzun bootloader kilidini nasıl açabileceğimizi göreceğiz. Mi A2 ve A1 serisinde bu işlem normal Xiaomi cihazlara göre çok daha kolay ve hızlı diyebiliriz.

Bu işlemler için ihtiyacımız olan şeyler sadece telefonumuzun kendisi ve bir adet PC yeterlidir.

- İşleme başlamadan önce Minimal ADB and Fastboot v1.4.2 dosyasını indirim minimal ADB uygulamasını bilgisayarınıza kurunuz.

1) Öncelikli olarak telefonumuzun ayarlar bölümüne giriyoruz.

2) Burada ekranı en aşağıya kaydırarak telefon hakkında bölümünde geçiyoruz

3) En altta yer alan derleme numarası üzerine 7 defa tıklıyoruz

4) "Artık siz bir geliştiricisiniz" uyarısı beliriyor.

5) Geri gelerek yeniden ayarlar ana sayfasına döndüğümüzde geliştirici seçeneklerini görebilirsiniz.

6) Bu yeni ayarlar altından öncelikle OEM kilit açmayı aktifleştiriyoruz

7) Daha sonra da USB Hata ayıklamasını aktifleştiriyoruz.

8) Şimdi telefonumuzu bilgisayara bağlayıp tüm sürücülerin düzgünce yüklenmesini bekliyoruz.

9) Sürücüler yüklendikten sonra (aygıt yöneticisi altından kontrol edebilirsiniz) masaüstünde bulunan yada yüklediğiniz bölümden minimal adb and fastboot kısayoluna tıklıyoruz, karşımıza böyle bir ekran geliyor.

1538201884167-png.27437

10) "Adb devices" komutunu yazarak bilgisayarımızın telefonumuzu gördüğüne emin oluyoruz. (Bu resimdeki 32b3499.... yazısı telefonumu tanıdığını gösteriyor sayılar farklı olabilir.)

adb1-jpg.15234

11) "adb reboot bootloader" komutunu girerek telefonumuzu fastboot moduna alıyoruz. (Fastboot moduna almak için bir diğer yöntem de telefonu kapatıp ses kısma ve güç tuşlarına beraberce basarak açmaktır.)

twrp1-jpg.15256

12) Telefonumuz kapanıyor ve ekranında tamirci mitu beliriyor. Bu aşamada yeniden sürücülerin bilgisayarımıza düzgünce yüklenmesini bekliyoruz.

13) Tüm sürücüler yüklendikten sonra "fastboot devices" komutu ile bilgisayarımızın telefonumuzu tanıdığına emin oluyoruz.

adb3-jpg.15236

14) "fastboot oem unlock" komutunu vererek bootloader kilidini açıyoruz.

15) Şimdi telefonunuz ekranında Unlock Bootloader Warning sayfası açılacak ve burada ses tuşlarını kullanarak yes seçeneğini seçeceksiniz.

Tebrikler bootloader kilidiniz açıldı. "fastboot reboot" komutu ile telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

rebelfa1con

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ufuk
Cihazım
Arıyorum
Konular
2
Bu sabah uyandım ve cihazım androidone ekranında donup kalmış olup hiç bir şekilde işletim sistemine ulaşım sağlayamıyorum. Neden böyle oldu hiç bir fikrim yok. Cihaza erişim sağlayamıyorum ve usb hata ayıklama modu vs çalıştıramıyorum. Nasıl rom atılacağı hakkında herhangi bir bilgim bulunmuyor. Konu hakkında hangi adımları izlemeliyim. Yardımcı olursanız sevinirim, belirtmiş olduğunuz işlemleride uygulayamıyorum

nurxc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi 10 2022
Meslek
Enjeksiyon
Konular
6
Mi flash fastboota...

iko5034

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf ikram
Cihazım
mi a2 lite
Konular
0
teşekkürü borç biliyorum helal olsun sana kral adamsın vesselam

Hasan0990

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Basri
Cihazım
Mi A2 Lite
Meslek
Memur
Konular
11
peki kapatma işlemini ne şekilde yapabiliriz

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
"fastboot oem lock" komutu ile bootloader'ı kapatabilirsiniz.

fofan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samet
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
2
Kilidi açtık açmasınada uyarı geldiğinde yes i yada başka bir şeyi seçemiyoruz nedense her açılışta uyarı veriyor

Miko60

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mikail lütfi
Cihazım
Xiaomi mi a2 li
Konular
0
Merhaba ben dediğiniz herşeyi yaptım telefon açıkken pc telefonu görüyor ama fastboot moduna alınca görmüyor yardımcı olabilirmisiniz?

nurxc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi 10 2022
Meslek
Enjeksiyon
Konular
6
Merhaba ben dediğiniz herşeyi yaptım telefon açıkken pc telefonu görüyor ama fastboot moduna alınca görmüyor yardımcı olabilirmisiniz?
Sürücüler ve minimal ADB yüklü ise görür.heleki Windows 10 un güncel versiyonları otomatik tanıyor.

mstfoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
2
Ben bu yöntem ile kilidi açtım ve telefonu rootladım. Şuan aynı yolu izleyip "fastboot oem lock" komutu ile telefonu kilitlemeye çalışsam roota veya telefona zarar gelir mi?

not: bundan önce xperia z3 compact vardı cihaz rootlu ve kilitliydi öyle kullanıyordum

Üst Alt