Yardım Xiaomi mi a2 düşük amperle şarj olma ve pc ye veri aktaramama sorunu

esgwth

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Note 3 Galax
Konular
2
Merhaba maalesef mi a2 kullanıcısıyım.Telefon aniden düşük amperle şarj olmaya başladı ve telefonu bilgisayara taktığımda pc telefonu görmemeye başladı.Garantiye yolladım anakartla ilgili sorun yapamayız deyip geri gönderdiler.Telefonu yollamadan önce 600-800 mah arasında şarj olurken geri geldiğinde 100-200 mah arasında şarj oluyordu daha doğrusu şarjdayken şarjı düşüyordu.Şimdi telefon tamamen kapandı açmaya çalıştığımda telefon 3 kere beyaz led yakıyor ve açılmıyor.Bu sorunu çözebilecek birisi var mı ? Veya evde kendim açıp halledebilir miyim ? (farklı kablo ve adaptörler denedim.)

EbrarAk55

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ebrarak55
Cihazım
Mİ A2 D2S 128GB
Konular
5
Merhaba maalesef mi a2 kullanıcısıyım.Telefon aniden düşük amperle şarj olmaya başladı ve telefonu bilgisayara taktığımda pc telefonu görmemeye başladı.Garantiye yolladım anakartla ilgili sorun yapamayız deyip geri gönderdiler.Telefonu yollamadan önce 600-800 mah arasında şarj olurken geri geldiğinde 100-200 mah arasında şarj oluyordu daha doğrusu şarjdayken şarjı düşüyordu.Şimdi telefon tamamen kapandı açmaya çalıştığımda telefon 3 kere beyaz led yakıyor ve açılmıyor.Bu sorunu çözebilecek birisi var mı ? Veya evde kendim açıp halledebilir miyim ? (farklı kablo ve adaptörler denedim.)
Büyük ihtimalle şarj soketinde sıvıya bağlı oksitlenme olmuş şarj soketini değiştirmek kurtarabilir

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

esgwth

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Note 3 Galax
Konular
2
Gönderdiğim servis anakart sorunu dedi garip bir şekilde gördüğüm kadarıyla bu sorunu yaşayan kişiler şarj soketini değiştirerek çözüme ulaşamamış ama yine de teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

Oyla:

EbrarAk55

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ebrarak55
Cihazım
Mİ A2 D2S 128GB
Konular
5
Gönderdiğim servis anakart sorunu dedi garip bir şekilde gördüğüm kadarıyla bu sorunu yaşayan kişiler şarj soketini değiştirerek çözüme ulaşamamış ama yine de teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için
Aynı sorun bende vardı deltadan şarj soketi değişti ve şuan sorunsuz

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

esgwth

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Note 3 Galax
Konular
2
https://forum.miuiturkiye.net/uyeler/6682/ kargolamak için inanın çok para harcadım ben evde açsam görüntülü sohbet ile yardımcı olma şansı var mı ? şarj soketi değişimini kendim yaparım az çok bilgim var ama aynı telefon ve aynı sıkıntıyı yaşan birisinin postuna anakartla ilgili bir açıklama yapmış nasıl ulaşabilirim bu kişiye ?

Oyla:

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
https://forum.miuiturkiye.net/uyeler/6682/ kargolamak için inanın çok para harcadım ben evde açsam görüntülü sohbet ile yardımcı olma şansı var mı ? şarj soketi değişimini kendim yaparım az çok bilgim var ama aynı telefon ve aynı sıkıntıyı yaşan birisinin postuna anakartla ilgili bir açıklama yapmış nasıl ulaşabilirim bu kişiye ?

Öncelikle mi a2 kullanıcısı değilim ama her telefon hemen hemen aynı şekilde açılıyor önce youtube dan disseambly videolarini izle hatta bilgisayar varsa video acik kalsin takildigin yerde fazla zorlamadan izler hata yaptığın yeri bulursun narin ve nazik olmaya önem göster fazla kuvvet uygulama cihaza

Oyla:

yvckl1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yusufdonmez
Cihazım
mi a2
Konular
1
Merhaba,
Eski bir Konu ama daha net birebir olanı göremedim.
6x icin de aynı sorun oldu.
sonunda kapandı ve sabaha kadar kapalı vaziyette %60 dolabildi.
hazır acıkkan bir tamirciye verdim.
soket degişti olmadı.
şarj ünitesi dendi olmadı.
anakartta power modulü dendi olmadı.
sonunda iade edildi cihaz anakart bulunması lazım denilerek.

2sene de piyasada yedek parcası(anakartı) kalmamıs.
sizde de durum böylemiydi?

Yada başka karşılasıp care bulan oldu mu?

Oyla:

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
Merhaba,
Eski bir Konu ama daha net birebir olanı göremedim.
6x icin de aynı sorun oldu.
sonunda kapandı ve sabaha kadar kapalı vaziyette %60 dolabildi.
hazır acıkkan bir tamirciye verdim.
soket degişti olmadı.
şarj ünitesi dendi olmadı.
anakartta power modulü dendi olmadı.
sonunda iade edildi cihaz anakart bulunması lazım denilerek.

2sene de piyasada yedek parcası(anakartı) kalmamıs.
sizde de durum böylemiydi?

Yada başka karşılasıp care bulan oldu mu?
a2 lerde kronik arıza bendede 2 kez oldu ama kendı kendine düzeldi kabloyu takınca şarj etmiyordu kabloyu ters çevirip diğer ucunu takınca şarj etti 1 keresınde 1 gün sonra oldu diğerinde 1 ay şuan sorunsuz bu yazılımsal kronik sorun bence

Oyla:

C.A.

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
C.A.
Cihazım
Xiaomi mi a2
Konular
9
Baseus veya ugreen kablo ve şarj aleti kullanıyorum 2 yıldır en ufak bir şarj veya şarj etmeme durumu olmadı kime göre neye göre kronik arıza ?
a2 lerde kronik arıza bendede 2 kez oldu ama kendı kendine düzeldi kabloyu takınca şarj etmiyordu kabloyu ters çevirip diğer ucunu takınca şarj etti 1 keresınde 1 gün sonra oldu diğerinde 1 ay şuan sorunsuz bu yazılımsal kronik sorun bence

Baseus veya ugreen kablo ve şarj aleti kullanıyorum 2 yıldır en ufak bir şarj veya şarj etmeme durumu olmadı kime göre neye göre kronik arıza ? Telefoncuda 5 liraya şarj aleti sarıldığında ben ugreen den 30 liraya şarj aleti almıştım normal şarj aletiyle çıkış amperi aynı amper olmasina rağmen orijinal şarj aletinden 2 kat ağırdı şarj aleti ve kablo çok önemli Mercedes e biodizel koyarsan motoru bozarsim bu kronik arıza olmaz

Oyla:
Üst Alt