Çözüldü Xiaomi mi a2 android 10 kamera sorunu

Cemil Araz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemil
Cihazım
Xiaomi mi A2
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Arkadaşlar herkesde durum böyle mi neredeyse 1.5 ay geçti android 10 kullanmaya başladığımdan beri kamera çalışmıyor parmak izi sensörü eskisinden daha kötü çalışıyor yüz tanıma kaldırıldı şu anda kamera için Google kamera kullanıyorum Şubat güncellemesini bekledim belki güvenlik güncellemesi ile birlikte sorunları düzeltirler diye o da gelmedi acaba sorun sadece bende mi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Arkadaşlar herkesde durum böyle mi neredeyse 1.5 ay geçti android 10 kullanmaya başladığımdan beri kamera çalışmıyor parmak izi sensörü eskisinden daha kötü çalışıyor yüz tanıma kaldırıldı şu anda kamera için Google kamera kullanıyorum Şubat güncellemesini bekledim belki güvenlik güncellemesi ile birlikte sorunları düzeltirler diye o da gelmedi acaba sorun sadece bende mi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Hocam daha önce custom android 10 kurdunuz mu ? Kurup daha sonra stok android 10 geçtiyseniz persist dosyasını flashlamanız gerekir. Eğer hiç custom olarak 10 kurmadıysanız cihazı fabrika ayarlarına dönerek temizlik yapabilirsiniz

Cemil Araz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemil
Cihazım
Xiaomi mi A2
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Hocam daha önce custom android 10 kurdunuz mu ? Kurup daha sonra stok android 10 geçtiyseniz persist dosyasını flashlamanız gerekir. Eğer hiç custom olarak 10 kurmadıysanız cihazı fabrika ayarlarına dönerek temizlik yapabilirsiniz
Custom rom kullanmadım ama daha önce android 9 iken çıkan sorundan dolayı stock rom yüklemiştim

Xiaomi Mi5™

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mavi
Cihazım
Blue Whale
Konular
17
Bu işlemi yapmak şart mı? Yoksa direkt twrp üzerinden bütün datayı silsek sorun yaşanır mı?

Cemil Araz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemil
Cihazım
Xiaomi mi A2
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Hocam ben android 9 dan beridir Gcam kullanıyorum bunun üzerine güncelleme geldi sorun buradan kaynaklanıyor olabilir mi şimdi forumda dolaşırken Gcam kurmak isteyen bir arkadaş android 10 da g cam kurulunca stock kamera çalışmıyor demiş

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Bu işlemi yapmak şart mı? Yoksa direkt twrp üzerinden bütün datayı silsek sorun yaşanır mı?

Twrp üzerinden format data yaparsanız romun fabrika ayarlarına dönmüş gibi olur, romu ilk yüklediğiniz güne dönersiniz.

Hocam ben android 9 dan beridir Gcam kullanıyorum bunun üzerine güncelleme geldi sorun buradan kaynaklanıyor olabilir mi şimdi forumda dolaşırken Gcam kurmak isteyen bir arkadaş android 10 da g cam kurulunca stock kamera çalışmıyor demiş

Mümkündür hocam, android 10 sonrası cihazım arızalandı, şuan farklı cihaz var kontrol edemiyorum.

Cemil Araz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemil
Cihazım
Xiaomi mi A2
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Sorun çözüldü Google kamerayı kaldırdım stock kamera tekrardan çalışmaya başladı herkese teşekkürler

Üst Alt