Rehber Xiaomi Mi A1 Google Camera Yükleme Avantajlari

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kkmehmet58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
iPhone 5S
Konular
4
Yönetim Notu : Cihazlarında Android 8.0 ve üzeri sürüm bulunan kullanıcıların bu yöntem ile Google Camera yüklemesi halinde cihazları sıfırlanacak ve yedeklenmemiş verileri kaybolacaktır.

Hala yüklemeyen varsa Google camera yüklesin. Normal apk şeklinde yüklemekle olmaz. Videoda yöntemle yüklemeniz lazım. Artıları neler derseniz,

- Düşük ışık performansı en az üç kat iyileşiyor. ( Yüklediğimde bende inanamadım, düşük ışıkta mükemmel çekiyor )

- HDR+ geliyor.

- ZSL geliyor ( Sıfır denklanşör gecikmesi )

- Kirli mercek uyarısı

- Ve benim bayıldığım kısım EIS geliyor. ( Nam-ı diğer ois. Farkı yazılımsal olması )

Portre modunda bile mükemmel bir değişim mevcut. İş sadece donanımda değilmiş. Şuanda örnek video ve fotograf atamıyorum yarın yükleyeceğim.

Yükleme mantığı basit. Cİhazda parmak izi ve kilidi varsa kaldırın. Geliştirici seçeneklerinden oem kilit açma ve usb hata ayıklamayı devreye alın. Telefonu pc ye bağlayın. Programı yönetici olarak çalıştırın. Driverı yükleyin. Daha sonra herşeyin yolunda olduğunu kontrol etmek amacıyla cmd yi çalıştırın ve " adb version " yazın ve adb sürüm bilgisi geliyorsa adb driver yüklenmiştir. Daha sonra " adb devices " komutunu verin. Bu sırada cihaz ekranında uyarı göreceksiniz. Her zaman seçin. Tekrar " adb devices " komutunu verin. unauthorized yazısını görmüyor, cihaz numaranızın karşısında device yazıyorsa sorun yoktur. Daha sonra Enable hal3 yazan butona basın ve telefon tamamen yeniden açılana kadar kabloyu çıkarmayın ya da hiçbir tuşa basmayın. Program otomatik olarak fastboot moda girecek, bootloader kidilini açacak, twrp yükleyecek, twrp reboot edecek, gerekli zipi kendisi flashlayacak, ardından tekrar fastboot moda girecek, bootloader ı kilitleyecek ve yeniden başlatacak. Bu sırada sizin yapmanız gereken tek şey beklemek.

EIS ı merak edenler için örnek video :
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Örnek olarak ikinci video :

Üçüncü örnek video (Fotograf kaşılaştırmasıda içeriyor ) :

Fotograf karşılaştırma video :

Yüklemek isteyenler aşağıdaki rehberi kullanabilir:
Rehber - Mi A1 Google Camera Yükleme Rehberi

donanimhaber egowest kulanicisindan alinti faydali olucağını düşünüyorum.Yes~~

sefa142

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 9 Global
Konular
18
Herşey çok güzel ben xiaomi mi a1 ilk aldıgım günden beri kullanıyorum magisk ile kurdum fakat ön kamerada fotoğrafları döndermesine alışamadım onun dışında çok güzel.

mertino

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Göleci
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Google camera yuklerken twrp de jaydirma yaptım ve fastbbota tekrar gecmedi sonra twrp den fastboota aldim porgram telefonu tekrar yeniden başlattı camera yüklenmiş fakat açınca durduruldu hatasi veriyor bunu 10 defa sildim yukledim fakst yine olmadi sorun nerede acaba twrp kaydirdigim icin mi bunlarin hepsi ?

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

kkmehmet58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
iPhone 5S
Konular
4
Google camera yuklerken twrp de jaydirma yaptım ve fastbbota tekrar gecmedi sonra twrp den fastboota aldim porgram telefonu tekrar yeniden başlattı camera yüklenmiş fakat açınca durduruldu hatasi veriyor bunu 10 defa sildim yukledim fakst yine olmadi sorun nerede acaba twrp kaydirdigim icin mi bunlarin hepsi ?

sil birdaha yükle hocam xiaomi grubunda bazı arkadaşlar dördüncü hatta beşinci denemesinde yapan bile var. kamerayi durdurdu hatası pek alan görmedim.

ArizonaDream

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Meslek
Bankacı
Konular
28
Madem öyle biz de fotoğraf örneği atalım, Mi A1 HDR+ :)

Ekli dosyalar

• IMG_20180219_190438.jpg
    IMG_20180219_190438.jpg
    888,9 KB · Görüntüleme: 336
  • IMG_20180220_185002.jpg
    IMG_20180220_185002.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 325
  • IMG_20180220_185601.jpg
    IMG_20180220_185601.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 303
  • IMG_20180221_190027.jpg
    IMG_20180221_190027.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 297
  • IMG_20180221_223751.jpg
    IMG_20180221_223751.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 320

Fahrettin34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fahrettin
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
0

Ben yalan olmasın ama twrp kaydirmadan yaptım ve oldu ama bende eski sürümü yüklemişim bu versiyonda da portre modu yok:)
Kısaca twrp kaydirmadan deneyiniz.

mertino

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Göleci
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Ben yalan olmasın ama twrp kaydirmadan yaptım ve oldu ama bende eski sürümü yüklemişim bu versiyonda da portre modu yok:)
Kısaca twrp kaydirmadan deneyiniz.
Bu ekran bi kere geldi kaydirdim sabirsizligimdan dolayi ve birdaha bu ekrani göremedim twrp bootlandiginda direk install wipe backup gibi semboller geliyor bu ekran biradaha gelmedi yani kısaca

ArizonaDream

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Meslek
Bankacı
Konular
28
Bu ekran bi kere geldi kaydirdim sabirsizligimdan dolayi ve birdaha bu ekrani göremedim twrp bootlandiginda direk install wipe backup gibi semboller geliyor bu ekran biradaha gelmedi yani kısaca

Ben de bu ekranda kaydırdım, zaten işlemin başlaması için bu gerekiyor, videoda ne varsa aynısını yaptım sorunsuz kurdu, diğer kullanıcılar neden sorun yaşıyor ki yav. :S

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam Detaylı Video çekimleriniz için teşekkürler. Acaba Google Camera'da, Ön Kamera'da Portre modu çalışıyor mu?

kkmehmet58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
iPhone 5S
Konular
4
Hocam Detaylı Video çekimleriniz için teşekkürler. Acaba Google Camera'da, Ön Kamera'da Portre modu çalışıyor mu?
Hocam video bana ait değil xda paylasılmıs. Bir arkadaşta baska bir forumda türkçe çevirip paylaşmış bende burda paylaşma gereği duydum. Xiaomi grubunda paylaştığımda sadece ağır çekim modu çalışmıyor diyodular. Yani ön kamera portre modunda sıkıntı yok.

[doublepost=1519428610,1519428452][/doublepost]
Yapamayanlar için 12 dakkikalik video çekmiş bir yabancı kullanıcı altında link var en ince ayrıntısına kadar gösteriyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt