Haber Xiaomi Mi 9'un Muhtemel Özellikleri Belli Oldu!

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tutarlı sızıntıları ile bilinen Benjamin Geskin, Twitter üzerinden bombayı patlatarak Xiaomi Mi 9’a ait bir konsept tasarım görseli paylaştı ve cihazın bazı özelliklerini ortaya çıkardı. Geskin’in paylaştığı görsele göre Xiaomi Mi 9, su damlası çentikten biraz büyük, Mi 8 çentiğinden biraz küçük bir çentiğe sahip olacak.

*6.4 İnç AMOLED Ekran
*Ekrana Gömülü Parmak İzi Sensör
*Snapdragon 8150
*6/8/10 GB RAM
*128/256 GB Dahili Depolama
*3 Arka Kamera
*Ana Kamera 48 MP Sony IMX586
*Diğer 2 Kamera 16 - 13 MP
*Quick Charge 5.0 Hızlı Şarj Teknolojisi
*3700 mAh Batarya
*5G Teknolojisi

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
Beklenen Xiaomi Mi 9 özellikleri
Ekran: 6.4 inç, 19:9 Full HD+ AMOLED
İşlemci ve Grafik Birimi: Snapdragon 855 – Adreno 640
RAM: 6 veya 8 GB RAM
Depolama: 128 GB depolama alanı
Arka üçlü kamera: 48 MP ana kamera + 12 MP ikincil kamera + uzaklık ölçer sensörü
Ön Kamera: 24 MP IMX576
Batarya: 32 W Hızlı şarj 4.0 destekli 3500 mAh
Bağlantı: 802.11 a, b, g, n, ac, Bluetooth 5, NFC, USB Type-C
İşletim Sistemi: MUIU 10 tabanlı 9.0 Pie
Fiyat: 436 dolar

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
5G'li olarak çıkmasını bekliyordum zaten...

5G devreye alınınca, kullanıcılar 5G'li telefonlara hücum edecek. Şimdiki kullandığımız 4,5G telefonlar ise, epeyce ucuzlayacak...

Yani telefon değiştirmeyi düşünenler, boş yere 4,5G'li telefonlara parayı kaptırmasın.
4.5G dedikleri LTE advanced 1gpbs vermesi gerekirken 4G'ye hazırlık hızında. Bizim burda bişey olmaz.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
5G'li olarak çıkmasını bekliyordum zaten...

5G devreye alınınca, kullanıcılar 5G'li telefonlara hücum edecek. Şimdiki kullandığımız 4,5G telefonlar ise, epeyce ucuzlayacak...

Yani telefon değiştirmeyi düşünenler, boş yere 4,5G'li telefonlara parayı kaptırmasın.
İnsanlar zaten 4g yi kota dolunca kapatıyor, ya da hep 3g de kullanıyor. 5g nin cacık olduğunu bizim yeni telefon hastaları bile yutmaz.
Bu durumu üreticiler biliyorlar.
Fiyatlar düşmez yani.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

5g den dolayı düşmez. Yeni modelden dolayı dğşer

anticlock

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
FIRAT
Cihazım
Mi 8
Konular
12
Xiaomi, 2019 yılında da akıllı telefon pazarına damgasını vurmayı hedefliyor. Bugünkü aktarılan bilgiler doğrultusunda Xiaomi Mi 9 özellikleri ve fiyatı belli oldu.

Xiaomi Mi 9 özellikleri belli oldu!
Hatırlarsanız, Xiaomi yetkilileri tarafınca yapılan açıklama ile Redmi‘nin artık Xiaomi‘ye bağlı bir alt marka olarak hizmet vereceği duyurulmuştu.

Bu gelişme ile birlikte ağırlık olarak Mi adı altındaki amiral gemisi cihazlara daha da yoğunlaşacak olan Xiaomi, bu yıl piyasaya süreceği Mi Mix 4 ve Mi 9modelleriyle birlikte adından oldukça söz ettirmek istiyor.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bugün ise, Weibo üzerinden paylaşılan bilgiler ile birlikte, merakla beklenen Xiaomi Mi 9 özellikleri gözler önüne serildi.

Xiaomi’ye yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler doğrultusunda söz konusu telefonun 19: 9 en-boy oranına sahip olan 6.4 inçlik bir Full HD+ AMOLEDekranın üzerine kurulacağı belirtiliyor.

Explorer sürümünden aşina olduğumuz ekrandan parmak izi okuma sensörüne de sahip olacak olan Mi 9 oldukça iddialı teknik özelliklerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Tüm bu detayların haricinde, 32W Hızlı Şarj 4.0 desteğine sahip olacak olan yeni amiral gemisini 3500 mAh boyutundaki bir bataryanın beslediğini de görmekteyiz.

Kamera konusunda ise kullanıcılarına bambaşka bir kamera deneyimi yaşatmayı hedefleyen Xiaomi, Mi 9 modelinde 48 MP ana kamera olmak üzere toplamda üç adet arka kamera yer alacak. Telefonun tarafındaysa, 24 MP IMX576 sensörünün bulunduğunu da görmekteyiz.

Qualcomm‘un Hawaii’de düzenlediği etkinlik sırasında 5G desteği ile birlikte duyurduğu Snapdragon 855‘den gücünü alacak telefonda ayrıca, 6 veya 8 GB RAM kapasitesine sahip olacağı ön görülüyor.

Bununla birlikte 128 GB dahili depolama alanına sahip olacak olan amiral gemisi 436 dolardan satışa sunulması da ön görülüyor. Peki siz, Xiaomi’nin yeni amiral gemisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından aktarabilirsiniz.

Beklenen Xiaomi Mi 9 özellikleri
Ekran: 6.4 inç, 19:9 Full HD+ AMOLED
İşlemci ve Grafik Birimi: Snapdragon 855 – Adreno 640
RAM: 6 veya 8 GB RAM
Depolama: 128 GB depolama alanı
Arka üçlü kamera: 48 MP ana kamera + 12 MP ikincil kamera + uzaklık ölçer sensörü
Ön Kamera: 24 MP IMX576
Batarya: 32 W Hızlı şarj 4.0 destekli 3500 mAh
Bağlantı: 802.11 a, b, g, n, ac, Bluetooth 5, NFC, USB Type-C
İşletim Sistemi: MUIU 10 tabanlı 9.0 Pie

Kaynak : shiftdelete.net

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Değerli arkadaşlarım, ( @SmashTR ve @ercmaster )

Ucuzlamaz olur mu ?

5G'li telefonlar çıktı mı, şimdiki amiral gemisi olarak gördüğümüz modellerde büyük fiyat düşüşleri olacak. Cep telefonlarının piyasası böyle maalesef...

Yani demem o ki, yeni telefon alma ihtiyacınız varsa, 4.5G'li özellikli telefonlara dünya kadar para bayılmayın. Çünkü 5G'li telefonlar piyasaya çıkınca, özellikli 4.5G'li telefonlarda büyük fiyat düşüşleri yaşanacak.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Katlanır telefonlar çıkınca ucuzlayabilir.çünkü herkes merak edecek.
5g yi kimse merak etmeyecek çünkü speedtest açınca 45 saniyede kotasyı bitireceğine dair bir test görmeleri yetecek.

spike

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
cem
Cihazım
mi 8
Konular
9
32 W Hızlı şarj 4.0 destekli en azından çıksada mi9 bizim mi8 telefonlar 4.0+ destekliyor şarj aletini alıp telefonlarımızı daha hızlı şarj ederiz.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
5G li telefonlara hemen sazan gibi atlamamak lazım. ilk aşamada hem çok şarj yiyecek hem kota düşmanı olacak.
ilerleyen dönemlerde şarj sorunu çözülür, ancak kota için böyle iyi niyetli düşünmek pek mümkün değil. Malum ülkemizdeki operatörlerin tutumu belli. Az internet çok para kafası Telekom tamamen özelleşmedikçe ve diğer yurt dışı sağlayıcılara alt yapılar açılmadığı sürece ülkemizde mobil ilnternet özgürlüğü mümkün değil. Kaldıki ev yada iş internetinin bile ne olduğu ortada.

Üst Alt