Çözüldü XIAOMI MI 9T Güncelleme yapmak isterken telefon FASTBOOT modunda takılı kaldı

alelade10

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Merve
Cihazım
MI 9T
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum
Telefon Modeli
XIAOMI MI 9T
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Bugün yeni gelen güncellemeyi yapıcaktım telefona. Daha önceden de yapmıştım bir sorun olucağını hiç düşünmedim. Telefon fastboot moduna girdi ve takılı kaldı. Güç tuşu ve ses tuşuna aynı anda basıp tuttuğunda kapanıyor, açılıyor, MI yazısı geliyor ve hemen fastboot resmi geliyor yine. ROM falan yazmışlar ama telefondan hiç anlamam. Bu telefonu annem yurtdışından almıştı ben ondan aldım. İçinde çok önemli fotoğraflar, rehberde insanlar vardı. Annem Mi cloud kurarken şifreyi falan sallamış kafasından, akıllım. Hiç yedekleme yapamamıştım telefona. Hesabı silmek için de şifre istiyordu.

Dediğim gibi telefondan twrp, rom işlerinden hiç anlamam. Bu telefonun içindeki hiçbir şey silinmeden kurtarma şansım yok mu? Lütfen yardımcı olun.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Yurtdışından geldi yazmışsınız. IMEI olayını nasıl çözdünüz? Eğer IMEI yazıldıysa bootloader kilidi açıktır ve verileri kurtarabilirsiniz.

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Telefonu kapattığınız an hemen ses açma+güç tuşuna basılı tutun mi yazısı gelince güç tuşundan elinizi çekin. Eğer twrp yazan bir ekran açıldıysa bilgisayara bağlayıp bilgilerinizi alabilirsiniz. Eğer bağladınız ve bilgisayar görmüyorsa bağla kısmına tıklayın mtp açık değilse açın, eğer açıksa kapatıp geri açın tekrar bağlayıp bilgilerinizi alabilirsiniz. Twrpden recovery rom kurunca açılma ihtimali var. Ben döngüde kalan telefonumu böyle açıp verileri almıştım..

Oyla:

alelade10

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Merve
Cihazım
MI 9T
Konular
1
Yurtdışından geldi yazmışsınız. IMEI olayını nasıl çözdünüz? Eğer IMEI yazıldıysa bootloader kilidi açıktır ve verileri kurtarabilirsiniz.

annem kayıt ettirip açtırdığını söyledi ama bu dediği IMEI mi o da ben de bilmiyoruz. dediğim gibi ikimiz de telefondan hiç anlamıyoruz özür dilerim yardımcı olamadıysam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Telefonu kapattığınız an hemen ses açma+güç tuşuna basılı tutun mi yazısı gelince güç tuşundan elinizi çekin. Eğer twrp yazan bir ekran açıldıysa bilgisayara bağlayıp bilgilerinizi alabilirsiniz. Eğer bağladınız ve bilgisayar görmüyorsa bağla kısmına tıklayın mtp açık değilse açın, eğer açıksa kapatıp geri açın tekrar bağlayıp bilgilerinizi alabilirsiniz. Twrpden recovery rom kurunca açılma ihtimali var. Ben döngüde kalan telefonumu böyle açıp verileri almıştım..

telefon kapanmıyor da açılmıyor da. güç tuşuyla ses açmayı bastığımda direkt fastboot ekranına atıyor beni başka bir şey gelmiyor. ne twrp ne başka bir şey. sadece fastboot ekranı var.

bağladım ama laptopum telefonu görmüyor. usb kısmına taktığımda "android bootloader interface özellikleri" diye bir pencere geldi ama burdan da ulaşamadım hiçbir şeye. dediğim gibi resim video hiç gözükmüyor ve gerçekten telefondan anlamadığım için dediğiniz mtp falan anlamıyorum. usb bağlamakla ilgili sanırım ama hiçbir şey gelmedi ekrana. bilgisayar sekmesinde de bağlı gözükmüyor. dilimin döndüğünce olayı anlatmaya çalışıyorum, terimleri pek bilmediğimden anlatamıyor olabilirim özür dilerim. nasıl bağlayabilirim ben bu laptopa bunu :( bari resimleri kurtarsaydım kardeşimin küçüklük resimleri vardı.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Hocam yapmanız gereken ilk olarak vereceğim linkten fastboot indirme bağlantısına tıklayıp yazılımı indirin.
daha sonra konu içinde Miflash yazılım linkide var o yazılımıda indirin açın.
yine konu içinde Fastboot kurulum rehberi var ordaki adımları takip edin yalnız MiFlash ile yazılım yüklerken sadece konuda anlatılan clean all seçeneği yerine sizin Save user data seçerek rom yüklemeniz gerekiyor yoksa telefondaki tüm dosyalar silinir kesinlikle bahsettiğim ayarı seçerek yükleme yaptığınızdan emin olun acele etmeden sakin sakin yapabilirsiniz konu linkini aşağıya bırakıyorum geçmiş olsun.

Oyla:

alelade10

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Merve
Cihazım
MI 9T
Konular
1
Hocam yapmanız gereken ilk olarak vereceğim linkten fastboot indirme bağlantısına tıklayıp yazılımı indirin.
yine konu içinde Fastboot kurulum rehberi var ordaki adımları takip edin yalnız MiFlash ile yazılım yüklerken sadece konuda anlatılan clean all seçeneği yerine sizin Save user data seçerek rom yüklemeniz gerekiyor yoksa telefondaki tüm dosyalar silinir kesinlikle bahsettiğim ayarı seçerek yükleme yaptığınızdan emin olun acele etmeden sakin sakin yapabilirsiniz konu linkini aşağıya bırakıyorum geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim Talha Bey, adım Merve. 1 saat indirme süresi var, bekliyorum insin diye. Dediğiniz her şeyi deneyeceğim. Umarım becerebilirim kendime asla güvenim yok, telefon bilgim sıfır. Bu dediğiniz olayları telefonu laptopa bağlayıp mı yapmam gerekiyor? Dediğim gibi laptop telefonumu görmüyor şu an. Bilgisayar sekmesinden ulaşamıyorum telefona. Umarım her şeyi kurtarayım derken telefonu bozmam. Yurtdışından geldiği için garantisi de yok.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Çok teşekkür ederim Talha Bey, adım Merve. 1 saat indirme süresi var, bekliyorum insin diye. Dediğiniz her şeyi deneyeceğim. Umarım becerebilirim kendime asla güvenim yok, telefon bilgim sıfır. Bu dediğiniz olayları telefonu laptopa bağlayıp mı yapmam gerekiyor? Dediğim gibi laptop telefonumu görmüyor şu an. Bilgisayar sekmesinden ulaşamıyorum telefona. Umarım her şeyi kurtarayım derken telefonu bozmam. Yurtdışından geldiği için garantisi de yok.
Rica ederim. o halde indirme işlemi bittiğinde özelden size mesaj atacağım bana haber verin indirme bittiğinde uzaktan bilgisayarınıza bağlanıp yazılım yükleme işlemini ben yapayım isterseniz.

Oyla:

alelade10

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Merve
Cihazım
MI 9T
Konular
1
Rica ederim. o halde indirme işlemi bittiğinde özelden size mesaj atacağım bana haber verin indirme bittiğinde uzaktan bilgisayarınıza bağlanıp yazılım yükleme işlemini ben yapayım isterseniz.

her şeyi kurtarabilirsek cidden çok güzel olur
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

telefon numaramı doğrulamamı iztiyor özelden konuşmak için. telefon açılmadığı için onaylayamıyorum haliyle :D atamıyorum mesaj maalesef

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353

Cihaz yurtdışı imiş gördüğüm kadarı ile. Eğer çin cihazına global rom yükleyip save user data yaparsanız muhtemelen bootloader kapanacaktır ve cihaz Hard brick olacaktır. Kontrol etmeyi unutmayınız hocam.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Cihaz yurtdışı imiş gördüğüm kadarı ile. Eğer çin cihazına global rom yükleyip save user data yaparsanız muhtemelen bootloader kapanacaktır ve cihaz Hard brick olacaktır. Kontrol etmeyi unutmayınız hocam.
Hocam kendi cihazım için fastboot rom dosyalarını incelediğimde save user data seçeneğinde oem lock komutu bulunmuyor bootloader kilitlememesi lazım benim bildiğim? ama hatırlatma için teşekkürler mi 9t içinde kontrol edeceğim.

Oyla:
Üst Alt