Haber Xiaomi Mi 9 SE Tanıtıldı! Snapdragon 712 İşlemcili İlk Telefon!

Xiaomi bugün gerçekleştirdiği lansman ile Mi 9 Ailesini tanıttı ve bu cihazlardan bir tanesi de uygun fiyatı Mi 9 olan Mi 9 SE modeli oldu. Geçtiğimiz yıl Mi 8 SE modeli ülkemize gelmemiş olmasına rağmen Türk kullanıcıları cihazı oldukça fazla merak etmişti umarız bu sene bu cihazı Global olarak ülkemizde bulabiliriz.
gsmarena_002.jpg

Mi 9 SE amiral gemisi abisinden biraz daha küçük bir cihaz.  üst kısmında bir su damlası çentiği ve alt kısmında biraz daha kalın bir çerçeve bulunan 5.97 “AMOLED ekranı mevcut. Snapdragon 712 yonga seti 6 GB RAM ve 64/128 GB depolama alanı depolama tarafında karşımıza çıkıyor. Bu yeni işlemci hakkında biraz konuşmak gerekirse neredeyse Snapdragon 710 ile anı işlemciyle karşı karşıyayız CPU tarafında biraz daha güçlenen platform grafik tarafında ise Snapdragon 710 ile aynı grafil birimini kullanıyor ve Snapdragon 835 performansında çalışabiliyor...

Okumaya devam et...

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
arada Haberde yazmayı atladıkları 2 detay var birincisi , ufs 2.1 var , mi 9 se de birde ekran kartı aynı olmasına karşın frekans hızı arttırılmış ,

ama arada normal kullanımda veya oyunda hiç fark olmayacaktır.

bu 2 detay , ufs 2.1 dosya kopyalamada rom kurmada hızı artırır.Erkran kartı hızıda oyunda yüzde 10 15 artırır mi 8se ye göre ,

Ama kamera iyi gibi görünsede 2 güne google camera nerde apk si diye ararız : )

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
MI6 boyutlarına dönüş..

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
MI6 boyutlarına dönüş..

Zaten artık bence çok büyüdü 6.4 inç gerçekden büyük ve ağır bir boyut el ağrısı v.s başlamasına sebep , telefon için 5.2 normal ( lg g2 , mi 5 boyu ) full ekran için 5.8 (mi 8 se, mi 9.se ) boyutları en ideali ,

ama pazarlama bunlara bakmaz samsung 3/4 kamera ultra çözünürlük , mate serisi gibi de arka kasa Kutu iphone zaten : ) xioami direk pazarda ne popüler olma yolunda ise onu alıp uygun fiyatla satıyor.

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
Beni 100 mm kalınlık üzmez ama 67 - 68 mm enini yapsa.. 4000 - 5000 mah pil olsa.. sd7xx sd8xx 2.5 ghz, 4 gb ram, 64 gb hafıza, Google kamera, ip68 de yapıverse, radyo koysa, NFC'yi boşverse.. O zaman MI6'yı değiştirmeyi düşünebilirim..

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Beni 100 mm kalınlık üzmez ama 67 - 68 mm enini yapsa.. 4000 - 5000 mah pil olsa.. sd7xx sd8xx 2.5 ghz, 4 gb ram, 64 gb hafıza, Google kamera, ip68 de yapıverse, radyo koysa, NFC'yi boşverse.. O zaman MI6'yı değiştirmeyi düşünebilirim..

Radyo artık hayal , spotifly var çünkü devir değişti. nfc zaten bizim ülkede herkes kullanmayı bırakırsa kullanırız artık.Batarya içinde gerek yok bence sar değerlerini arttırıyor.tüm etmenler.bir günü rahat geniş geniş geçirebiliyorsan tamamdır.Mi 8 se de ben kullanıyorum oyun oynayarak bir günü çıkarıyor.
mi 6 da kasa olarak ideal bir oranda mi note 3 de keza fazlası zararlı

Üst Alt