Haber Xiaomi Mi 9 5G geliyor! Daha güçlü özelliklerle!

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Xiaomi Mi 9 serisini yeni modeller ile genişletmeye devam ediyor.

Amiral gemisi Mi 9 ve orta segmente hitap eden Mi 9T modeli son dönemde yoğun ilgi görürken, Çinli teknoloji devi Xiaomi Mi 9 5G modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

Bu sayede Xiaomi, Samsung diğer rakipleri ile benzer şekilde amiral gemisinin 5G versiyonunu satışa sunmuş olacak.

Çinde sertifika alan M1908F1XE model numaralı akıllı telefonun yeni Mi Mix modeli olduğu düşünülüyordu, ancak ortaya çıkan son raporlar cihazın Xiaomi Mi 9 5G olduğunu gözler önüne serdi.

Xiaomi Mi 9 5G özellikleri

Mi 9’un revize edilmiş hali Mi 9 5G, 2K çözünürlüğünde bir ekrana ev sahipliği yapacak.

Piyasada olan ana modelin ekranı Full HD+ çözünürlük sunuyor.

Ayrıca, cihazın 48 Megapiksel çözünürlüğündeki ana kamerası OIS ile güçlendirilecek.

Evet, rakiplerinin aksine Mi 9’un kamerasında optik imaj sabitleme teknolojisi yani OIS yer almıyor.

Bir diğer gelişim ise batarya tarafında karşımıza çıkacak. Batarya kapasitesi artırılırken, 45W hızlı şarj desteği sunulacak.

Samsung’da benzer bir strateji izliyor ve Galaxy S10 5G modeli Galaxy S10’dan daha hızlı şarj oluyor.

Kaynak:

Son düzenleme:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
5G haricinde diğer geliştirmeler harika, aslında 2k ekranda gereksiz.

Fakat bana kalsa sanki üreticiler çok acele ediyor. Bence 5G li cihazlar ellerinde patlaya bilir. Bu sene ve önümüzdeki sene için piyasa biraz doydu gibi sanki.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
5G haricinde diğer geliştirmeler harika, aslında 2k ekranda gereksiz.

Fakat bana kalsa sanki üreticiler çok acele ediyor. Bence 5G li cihazlar ellerinde patlaya bilir. Bu sene ve önümüzdeki sene için piyasa biraz doydu gibi sanki.
Kesinlikle aynı fikirdeyim hocam, daha ülkemizde uydurma, dünyada eşi benzeri görülmemiş olan 4.5 G doğru düzgün çalışmıyor iken hemde

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Kesinlikle aynı fikirdeyim hocam, daha ülkemizde uydurma, dünyada eşi benzeri görülmemiş olan 4.5 G doğru düzgün çalışmıyor iken hemde

Haklısınız, ülkemiz henüz yeni yeni tadına varıyor ve halen tam hız alına bilen şebeke sayısı yeterli değil. Daha 4G'nin alt yapısı yeni yeni oturmuşken 5G çok gereksiz oluyor. Tabi ki pazarlama stratejisi fakat bu kadar gereksiz bir stratejiyi ben dünyanın neresinde olursa olsun insanların yiyeceğini düşünmüyorum.

Şuan bir çok avrupa ülkesinde 4G+ dan 130 Mbps üzeri hızlar alına biliyor. İyide bu kadar hız ne işimize yarayacak ne yapacağız? 4K 60 fps bir canlı videonun bile akışı için 50-75 Mbps yeterli olurken bizde bunun bir misli fazla internet var ama ne yapacağız bu interneti?

Uzun lafın kısası askeri ve profesyonel alanlar haricinde 5G vatandaş için en gereksiz özelliklerden birisi. Fakat akıllı telefon işi iyice yarış haline döndü, biri bişe çıkartıyor öteki daha üstünü, beriki daha da üstünü bunun sonu yok.

blackrow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
DoğuHan
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
16
Çok hızlı ilerliyorlar, daha insanlar yeni yeni mi9 ve serisini alıyorlarken sen bir anda 5G'li telefonunu duyuruyorsun. Mi9'daki satış hedefine ne ara ulaştınız :D

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Haklısınız, ülkemiz henüz yeni yeni tadına varıyor ve halen tam hız alına bilen şebeke sayısı yeterli değil. Daha 4G'nin alt yapısı yeni yeni oturmuşken 5G çok gereksiz oluyor. Tabi ki pazarlama stratejisi fakat bu kadar gereksiz bir stratejiyi ben dünyanın neresinde olursa olsun insanların yiyeceğini düşünmüyorum.

Şuan bir çok avrupa ülkesinde 4G+ dan 130 Mbps üzeri hızlar alına biliyor. İyide bu kadar hız ne işimize yarayacak ne yapacağız? 4K 60 fps bir canlı videonun bile akışı için 50-75 Mbps yeterli olurken bizde bunun bir misli fazla internet var ama ne yapacağız bu interneti?

Uzun lafın kısası askeri ve profesyonel alanlar haricinde 5G vatandaş için en gereksiz özelliklerden birisi. Fakat akıllı telefon işi iyice yarış haline döndü, biri bişe çıkartıyor öteki daha üstünü, beriki daha da üstünü bunun sonu yok.
5g li versiyonları bizim ülkemize bakarak yada bizim ülkemiz için çıkarmıyor ki ama

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37

Turkcell testini yapmış , haberi nerde okudum hatırlamıyorum hocam ama indirme hızı rakamları dehşet bir bak istersen
Selametle

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
5g li versiyonları bizim ülkemize bakarak yada bizim ülkemiz için çıkarmıyor ki ama

Biliyorum tabi ki, zaten ülkemizde adam akıllı kullanılmaya başlanması 2-3 seneyi bulur diye düşünüyorum. Fakat hiç bir ülkede böyle bir teknolojiye, en azından vatandaş için gerek yok. Zaten şuanda bir çok ülke 5G alt yapı anlaşmalarını bile yeni yeni yapıyorlar yani henüz tam bir sistem yok ortada yada ben duymamış da olabilirim. Her halükarda günümüz için gereksiz ve fazla bir teknoloji bence.

Hatırlarmısınız bilmem ama 3B olayı da ilk patladığında bin bir ümitler vardı, boy boy 3B TV ler satıldı, gözlükler yapıldı fakat fos çıktı vatandaş tutmadı, içerik üreticileri de 3B içerik üretmedi ne oldu balon gibi sönüp gitti, günümüzde bile yeterince rağbet yok. Normal çünkü çok erken icat edildi ve çok erken halka sunulan bir teknolojiydi.

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Biliyorum tabi ki, zaten ülkemizde adam akıllı kullanılmaya başlanması 2-3 seneyi bulur diye düşünüyorum. Fakat hiç bir ülkede böyle bir teknolojiye, en azından vatandaş için gerek yok. Zaten şuanda bir çok ülke 5G alt yapı anlaşmalarını bile yeni yeni yapıyorlar yani henüz tam bir sistem yok ortada yada ben duymamış da olabilirim. Her halükarda günümüz için gereksiz ve fazla bir teknoloji bence.

Hatırlarmısınız bilmem ama 3B olayı da ilk patladığında bin bir ümitler vardı, boy boy 3B TV ler satıldı, gözlükler yapıldı fakat fos çıktı vatandaş tutmadı, içerik üreticileri de 3B içerik üretmedi ne oldu balon gibi sönüp gitti, günümüzde bile yeterince rağbet yok. Normal çünkü çok erken icat edildi ve çok erken halka sunulan bir teknolojiydi.
3b gözluk herkese hitap etmeyebilir ama 5G bir çok kişi için ihtiyaç ve yeni teknolojiler demek oluyo. Bi yerde gereklilik yani ve bence ileride 5g çıkınca tekrar telefon degistirmektense suan 5g li telefon almayı yeğlerim. 4g için de şuan 5g için ne konuşuluyorsa aynı şeyler söyleniyordu ama herkes şuan sesini çıkarmadan paşa paşa kullanıyor.

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
Turkcell testini yapmış , haberi nerde okudum hatırlamıyorum hocam ama indirme hızı rakamları dehşet bir bak istersen
Selametle
O testler en mukemmel yerlerde en mukemmel teknik imkanlarla yapılır hep. Bir aracın yakıt testi mesela hiç bir zaman yakalanamaz fabrika test eder 3,5 litre yakar der sen kullanırsın 5,5 yakar.

Reklamlar iyidir ama çokta kapılmamak lazım.

Üst Alt