Soru Xiaomi mi 8 sistem güncellemesi

1luciferx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
1
Neden Xiaomi mi 8 e uzun zamandır sistem güncellemesi gelmiyor ? İlk defa bugün MIUI 12.0.3.0 güncellemesi geldi. Onda da sadece sistem performansı optimize edildi ve sistem güvenliği kararlılıgı geliştirildi. iPhone 6 Lara bile hala güncelleme geliyorken neden Xiaomi mi 8 e gelmiyor?

Cemdede

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek
Otobüs Kaptanı
Konular
76
Neden Xiaomi mi 8 e uzun zamandır sistem güncellemesi gelmiyor ? İlk defa bugün MIUI 12.0.3.0 güncellemesi geldi. Onda da sadece sistem performansı optimize edildi ve sistem güvenliği kararlılıgı geliştirildi. iPhone 6 Lara bile hala güncelleme geliyorken neden Xiaomi mi 8 e gelmiyor?
Eğer cihaz sağlıklı ve stabil çalışıyorsa güncelleme neden gelsinki sonuçta forumlara bakarak kullanıcı şikayetleri ve cihazdaki hata geri bildirimlerine bakılarak güncelleme yayınlanır

1luciferx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sırf bu yüzden iPhone' ye geçesim var

Cemdede

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek
Otobüs Kaptanı
Konular
76
Sırf bu yüzden iPhone' ye geçesim var
o kısım tabiki tartışılır ama dediğim gibi cihazınızda her hangi bir problem kasma yada kendi kendine kapanan uygulamalar yoksa güncelleme gelmesi önemli değil illaki güncelleme istiyorsanız cihazınıza haftalık ve aylık çıkan güncelemeler yükleye bilirsiniz

Blody422

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil ibrahi
Cihazım
Mi 9
Konular
35
Bu dediğinde o kadar haklısın ki bende mi 8 kullanıcısıyim ve telefon güzel ama yazilmsal olarak beraber her beraber birleşelim ve geri bildirim gonderelim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İnşallah hataları duzeltmislerdir

1luciferx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu dediğinde o kadar haklısın ki bende mi 8 kullanıcısıyim ve telefon güzel ama yazilmsal olarak beraber her beraber birleşelim ve geri bildirim gonderelim

Kaç kere geri bildirim gönderdim ama malesef yanıt bile verilmedi aylarca bekledim hep.

Kaç kere geri bildirim gönderdim ama malesef yanıt bile verilmedi aylarca bekledim hep.

Telefonun herşeyinden memnunum 2018 de ilk çıktığında almıştım. Kamerası zaten ayrı bi güzel cam gibi çekiyor adı üstünde amiral gemisi gerçekten. Ama bu yazılımsal sürümlerin gelmeyişi çok kötü...

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
40
Eğer cihaz sağlıklı ve stabil çalışıyorsa güncelleme neden gelsinki sonuçta forumlara bakarak kullanıcı şikayetleri ve cihazdaki hata geri bildirimlerine bakılarak güncelleme yayınlanır
Bu konuda kısmen sizin gibi düşünsem de bu düşünce yapısı yüzünden cihazlarımızın güncellenmemesi normalleştirilmeye başlandı. Daha 2 sene olmayan cihaz Android güncellemesi kesildi diyoruz (örnek Mi 8 üzerinden verilmedi) birileri sistem stabil ise neden güncelleme gelsin ki diyor ve buna alıştırılıyoruz. Sonuçta cihaz firmaya ait yazılım firmaya ait stabilitesini bozmadan güncelleme vermesi de bu firmanın görevleri arasında değil midir? iPhone bu konuda gerçekten çok iyi bundan 6 7 ay kadar önce iPhone 6S kullanıyordum. Bakın 11 ve sonrası değil iPhone 6S diyorum. Cihaz en son sürümdeydi ve gayet de güzel kullanılıyordu. Demek ki bu yapılabiliyor. Bu durum normalleştirildikçe 2 sene güncelleme sözü verilen ancak 1 sene sonra güncelleme desteği kesilen insanlar sesini yükseltmeye başlayınca da yalandan yere doğru düzgün bile testler yapılmadan saçam sapan bir güncelleme geliyor ve herkes sövmeye başlıyor.

Blody422

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil ibrahi
Cihazım
Mi 9
Konular
35
Arkadaşlar güncellemeyi yaptım bu kilit ekranı açılırken patlama hayla devam ediyor düzeltilmemiş
Google cromda gezerken ekran donup kalıyor düzeltilmemiş
Gerçekten pes

Cemdede

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek
Otobüs Kaptanı
Konular
76
Bu konuda kısmen sizin gibi düşünsem de bu düşünce yapısı yüzünden cihazlarımızın güncellenmemesi normalleştirilmeye başlandı. Daha 2 sene olmayan cihaz Android güncellemesi kesildi diyoruz (örnek Mi 8 üzerinden verilmedi) birileri sistem stabil ise neden güncelleme gelsin ki diyor ve buna alıştırılıyoruz. Sonuçta cihaz firmaya ait yazılım firmaya ait stabilitesini bozmadan güncelleme vermesi de bu firmanın görevleri arasında değil midir? iPhone bu konuda gerçekten çok iyi bundan 6 7 ay kadar önce iPhone 6S kullanıyordum. Bakın 11 ve sonrası değil iPhone 6S diyorum. Cihaz en son sürümdeydi ve gayet de güzel kullanılıyordu. Demek ki bu yapılabiliyor. Bu durum normalleştirildikçe 2 sene güncelleme sözü verilen ancak 1 sene sonra güncelleme desteği kesilen insanlar sesini yükseltmeye başlayınca da yalandan yere doğru düzgün bile testler yapılmadan saçam sapan bir güncelleme geliyor ve herkes sövmeye başlıyor.
ios tamamen güvenliğe önem veren yazılım olduğu için haftada bir hatta günlük bile yazılım vere bilir ama android açık kaynak bir yazılım olduğu için güncellemeyi sadece 2 3 ayda bir güvenlik güncellemesi olarak alır

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
40
ios tamamen güvenliğe önem veren yazılım olduğu için haftada bir hatta günlük bile yazılım vere bilir ama android açık kaynak bir yazılım olduğu için güncellemeyi sadece 2 3 ayda bir güvenlik güncellemesi olarak alır
Tam olarak anlatamadım sanırım bahsettiğim şey bu değil ancak Xiaomi'de özellikle son zamanlarda verilen güncelleme sözleri tutulmuyor ya da çok geç oluyor söylediğim güvenlik güncellemeleri değil sürüm yükseltme güncellemeleri.

Üst Alt